Підтримай Українську армію: зателефонуй або надішли смс на номер 565, один дзвінок або смс – 5 грн. Єдиний номер для всіх мобільних операторів

Урядова «гаряча лінія» – 1545

 

Національний центр Олександра Довженка

Ukrainian Film Industry

Система електронних торгів арештованим майном

Держава турбується про тебе

Національний банк України презентував пам’ятну монету «Іван Миколайчук»

17 червня у Музеї грошей Національного банку України відбулася презентація пам’ятної монети «Іван Миколайчук» номіналом 2 гривні. 

Національний банк завжди віддає шану українцям, що представляють українську культуру та мистецтво світові, тих особистостей, з якими асоціюється згадка про нашу державу, – заступник начальника відділу нумізматичної продукції та маркетингу Департаменту грошового обігу Національного банку України Вікторія Сузанська. – Монета, яку ми сьогодні презентуємо, присвячена актору, режисеру, сценаристу Івану Миколайчуку, якому у своїх фільмах і ролях вдалося втілити своєрідність та національну самобутність української культури”.

Присутній на презентації голова Держкіно України Пилип Іллєнко високо оцінив ініціативу НБУ щодо створення монети, присвяченої видатному представникові українського кінематографа: «Дуже дякуємо автору монети за прекрасне розкриття постаті Івана Миколайчука. На мою думку, він – одна із найвизначніших фігур в українському кінематографі, і від усіх інших він відрізнявся природнім українським геном». 
Автор ескізів монети, Заслужений художник України Микола Кочубей розповів, як працював над створенням ескізів: «Я вважаю, що Іван Миколайчук знав формулу Всесвіту. А формула ця дуже проста – гармонія. Складова гармонії – це його любов до людей. І я намагався відтворити цей його всесвіт у дизайні монети».
Він нагадав, що на аверсі монети зображено далекі гори, на дзеркальному тлі переднього плану – символічну браму, під якою струнка постать Івана Миколайчука з ягням на руках, а на реверсі – портрет Івана Миколайчука серед його кіногероїв.
 


21/06/2016

Події

Прийом заявок на участь у 3-му Варшавському кінофорумі для дітей триває до 31-го травня

Карловарський міжнародний кінофестиваль пройде цьогоріч з 28 червня по 6 липня

Захід пройде 24 квітня о 12:00 у великому конференц-залі готелю Aloft

Захід відбудеться 23 квітня 2019 року о 14:00 у приміщенні PinchukArtCentre

Дві з п’яти стрічок, що увійшли до альманаху – «Штангіст»  та «В радості і тільки в радості»  – створені за підтримки Держкіно

Всі події

Зараз у виробництві

Переглянути все