Підтримай Українську армію: зателефонуй або надішли смс на номер 565, один дзвінок або смс – 5 грн. Єдиний номер для всіх мобільних операторів

Урядова «гаряча лінія» – 1545

 

Національний центр Олександра Довженка

Ukrainian Film Industry

Система електронних торгів арештованим майном

Держава турбується про тебе

Національний банк України презентував пам’ятну монету «Іван Миколайчук»

17 червня у Музеї грошей Національного банку України відбулася презентація пам’ятної монети «Іван Миколайчук» номіналом 2 гривні. 

Національний банк завжди віддає шану українцям, що представляють українську культуру та мистецтво світові, тих особистостей, з якими асоціюється згадка про нашу державу, – заступник начальника відділу нумізматичної продукції та маркетингу Департаменту грошового обігу Національного банку України Вікторія Сузанська. – Монета, яку ми сьогодні презентуємо, присвячена актору, режисеру, сценаристу Івану Миколайчуку, якому у своїх фільмах і ролях вдалося втілити своєрідність та національну самобутність української культури”.

Присутній на презентації голова Держкіно України Пилип Іллєнко високо оцінив ініціативу НБУ щодо створення монети, присвяченої видатному представникові українського кінематографа: «Дуже дякуємо автору монети за прекрасне розкриття постаті Івана Миколайчука. На мою думку, він – одна із найвизначніших фігур в українському кінематографі, і від усіх інших він відрізнявся природнім українським геном». 
Автор ескізів монети, Заслужений художник України Микола Кочубей розповів, як працював над створенням ескізів: «Я вважаю, що Іван Миколайчук знав формулу Всесвіту. А формула ця дуже проста – гармонія. Складова гармонії – це його любов до людей. І я намагався відтворити цей його всесвіт у дизайні монети».
Він нагадав, що на аверсі монети зображено далекі гори, на дзеркальному тлі переднього плану – символічну браму, під якою струнка постать Івана Миколайчука з ягням на руках, а на реверсі – портрет Івана Миколайчука серед його кіногероїв.
 


21/06/2016

Події

У конкурсі можуть взяти участь повнометражні документальні проекти на теми, що висвітлюють культуру та проблеми східних областей України

Вперше в рамках Kharkiv MeetDocs відбудеться конкурс дитячого та підліткового відео на соціально-важливі теми 

Подати заявку на участь у Восьмому Трускавецькому кінофестивалі «Корона Карпат» можна до 10-го вересня

Подати заявку можна онлайн до 6 вересня

Заявки на участь приймаються до 26 серпня

Одразу ж після показу фільму відбудеться пресконференція 

Вручення Другої національної премії кінокритиків КІНОКОЛО відбудеться наприкінці жовтня 

До 20 травня триватиме відбір фільмів до конкурсної програми кінофестивалю «Відкрита Ніч. Дубль 22», котрий пройде цього року у ніч з 29-го на 30-те червня

Всі події

Зараз у виробництві

Переглянути все