Підтримай Українську армію: зателефонуй або надішли смс на номер 565, один дзвінок або смс – 5 грн. Єдиний номер для всіх мобільних операторів

Урядова «гаряча лінія» – 1545

 

Національний центр Олександра Довженка

Ukrainian Film Industry

Система електронних торгів арештованим майном

Держава турбується про тебе

Національний банк України презентував пам’ятну монету «Іван Миколайчук»

17 червня у Музеї грошей Національного банку України відбулася презентація пам’ятної монети «Іван Миколайчук» номіналом 2 гривні. 

Національний банк завжди віддає шану українцям, що представляють українську культуру та мистецтво світові, тих особистостей, з якими асоціюється згадка про нашу державу, – заступник начальника відділу нумізматичної продукції та маркетингу Департаменту грошового обігу Національного банку України Вікторія Сузанська. – Монета, яку ми сьогодні презентуємо, присвячена актору, режисеру, сценаристу Івану Миколайчуку, якому у своїх фільмах і ролях вдалося втілити своєрідність та національну самобутність української культури”.

Присутній на презентації голова Держкіно України Пилип Іллєнко високо оцінив ініціативу НБУ щодо створення монети, присвяченої видатному представникові українського кінематографа: «Дуже дякуємо автору монети за прекрасне розкриття постаті Івана Миколайчука. На мою думку, він – одна із найвизначніших фігур в українському кінематографі, і від усіх інших він відрізнявся природнім українським геном». 
Автор ескізів монети, Заслужений художник України Микола Кочубей розповів, як працював над створенням ескізів: «Я вважаю, що Іван Миколайчук знав формулу Всесвіту. А формула ця дуже проста – гармонія. Складова гармонії – це його любов до людей. І я намагався відтворити цей його всесвіт у дизайні монети».
Він нагадав, що на аверсі монети зображено далекі гори, на дзеркальному тлі переднього плану – символічну браму, під якою струнка постать Івана Миколайчука з ягням на руках, а на реверсі – портрет Івана Миколайчука серед його кіногероїв.
 


21/06/2016

Події

До уваги ЗМІ! 19 лютого у кінотеатрі "Сінема-Сіті" відбудуться прес-заходи містичного трилеру «Ефір» режисера Кшиштофа Зануссі. Стрічку створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно

20 лютого у столичному кінотеатрі «Жовтень» відбудеться прем’єра документальної стрічки про режисера і мандрівника Леоніда Кантера. Запрошуємо представників ЗМІ акредитуватися: http://bit.ly/2DwbIMN

Захід відбудеться 5 лютого 12:00 в інформаційному агентстві «УКРІНФОРМ» (вул. Б. Хмельницького, 8/16, м. Київ)

Заявки на участь у кінофестивалі приймаються до 31-го січня

Захід відбудеться 25 січня об 11:00 в кінотеатрі "Жовтень" (вул. Костянтинівська, 26)

Прес-конференція відбудеться 24 січня, у четвер, о 13:00 у кінотеатрі «Київ», в залі «Сінематека»

Всі події

Зараз у виробництві

Переглянути все