Підтримай Українську армію: зателефонуй або надішли смс на номер 565, один дзвінок або смс – 5 грн. Єдиний номер для всіх мобільних операторів

Урядова «гаряча лінія» – 1545

 

Національний центр Олександра Довженка

Ukrainian Film Industry

Система електронних торгів арештованим майном

Держава турбується про тебе

До 80-річного ювілею з дня народження Юрія Іллєнка в Києві покажуть його фільм "Молитва за гетьмана Мазепу. Нова версія”

На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 6 квітня 2016р «Про утворення Організаційного комітету та затвердження плану заходів з підготовки та відзначення 80-річчя від дня народження Юрія Іллєнка» 7 червня о 19:00 у великому залі кінотеатру «Київська Русь» відбудеться Вечір пам'яті, присвячений великому українському кіномитцю Юрієві Іллєнку. У програмі заходу показ останньої режисерської роботи Юрія Іллєнка «Молитва за гетьмана Мазепу. Нова версія», яка і завершить цьогорічну ретроспективу кіномитця.

На заході будуть присутні дружина Юрія Іллєнка  Народна артистка України Людмила Єфименко, його брат, видатний український кінематографіст Михайло Іллєнко, сини  Голова Держкіно України Пилип Іллєнко і Народний депутат України Андрій Іллєнко, друзі та колеги.

Внесок Юрія Герасимовича в розбудову українського кінематографа важко переоцінити: окрім режисерської, операторської, акторської та сценарної діяльності, він був теоретиком і фундатором української кіносправи другої половини ХХ — початку ХХІ століття. Роботи видатного майстра увійшли до скарбниці світового кіномистецтва.

Вечір організовується Державним агентством України з питань кіно спільно з Національною спілкою кінематографістів України та КП «Київкінофільм».

Історична драма «Молитва за гетьмана Мазепу» вироблялася Національною кіностудією ім. О.Довженка у 2000-2002 роках, алетак і не була завершеною. Для «Молитви за гетьмана Мазепу. Нова версія» було створено нову звукову доріжку в форматі Surround 5.1., а сам фільм дещо скорочено. Однак скорочення не вплинули на творчу концепцію та художнє вирішення фільму. Крім того, додано закадровий коментар Юрія Іллєнка, який дає пояснення як щодо історичного контексту подій фільму, так і, певною мірою, щодо історії створення та існування самого фільму.

Коротка анотація стрічки: фантасмагоричні сни історії про кривавий бенкет трьох великих примар Європейської культури - Петра І, Карла ХІІ та Гетьмана України Мазепи на полі Полтавської битви 1709 року. Сліпучі візії Любові, Смерті та Анафеми Мазепи, що назавжди змінили історію Східної Європи. 

Фільм було заборонено до прокату в Росії у 2002 році. 

Вхід на Вечір пам’яті Юрія Іллєнка вільний!

03/06/2016

Події

У конкурсі можуть взяти участь повнометражні документальні проекти на теми, що висвітлюють культуру та проблеми східних областей України

Вперше в рамках Kharkiv MeetDocs відбудеться конкурс дитячого та підліткового відео на соціально-важливі теми 

Подати заявку на участь у Восьмому Трускавецькому кінофестивалі «Корона Карпат» можна до 10-го вересня

Подати заявку можна онлайн до 6 вересня

Заявки на участь приймаються до 26 серпня

Одразу ж після показу фільму відбудеться пресконференція 

Вручення Другої національної премії кінокритиків КІНОКОЛО відбудеться наприкінці жовтня 

До 20 травня триватиме відбір фільмів до конкурсної програми кінофестивалю «Відкрита Ніч. Дубль 22», котрий пройде цього року у ніч з 29-го на 30-те червня

Всі події

Зараз у виробництві

Переглянути все