Підтримай Українську армію: зателефонуй або надішли смс на номер 565, один дзвінок або смс – 5 грн. Єдиний номер для всіх мобільних операторів

Урядова «гаряча лінія» – 1545

 

Національний центр Олександра Довженка

Ukrainian Film Industry

Система електронних торгів арештованим майном

Держава турбується про тебе

Канни 2016: Молоді українські режисери готуються до участі в Short Film Corner

Благодійний Фонд Ігоря Янковського та ГО «Ініціатива заради майбутнього», об'єднання молодих кінематографістів «СУК» («Сучасне Українське Кіно») та Національний центр Олександра Довженка започаткували освітній проект «Коротше, Канни». Його мета - допомогти молодим талановитим українським кінематографістам успішно інтегруватися в міжнародне професійне середовище і ефективно використати для свого професійного розвитку можливості, які надає Каннський кінофестиваль.

У рамках проекту «Коротше, Канни» організатори відібрали 10 молодих українських режисерів, що встигли зарекомендувати себе на міжнародних і національних кінофестивалях. Завдяки фінансовій та організаційній підтримці Фонду Янковського та ГО «Ініціатива заради майбутнього» вони зможуть відвідати Францію і взяти участь у роботі 69-го Каннського кінофестивалю – особисто представлять свої фільми на кіноринку Marche du Film в секції Short Film Corner.

У проекті візьмуть участь: цьогорічний учасник Берлінале Наріман Алієв; тріумфаторка МКФ «Молодість», ОМКФ, Docudays UА та Wiz-Art Катерина Горностай; учасниця Wiz-Art Мар’яна Литвинова, володар премії FIPRESCI Філіп Сотніченко, режисер найкращого фільму, за версією видання «oKino.ua», призер кінофестивалю «Відкрита ніч» та конкурсу «Україна: шлях до миру» Павло Остріков; переможець національного конкурсу на МКФ «Молодість» Нікон Романченко; тріумфаторка кінофестивалю «Відкрита ніч» Ріта Кузьміна, призер ВГІК та Docudays UА Юрій Шилов; учасниця багатьох міжнародних кінофестивалів Соломія Томащук та режисерка однієї із новел документального альманаху «Чорний зошит Майдану» Анна Борисова.

Учасників проекту готують до фестивалю та консультують представники Національного центру Олександра Довженка, які вже мають досвід участі у фестивальних заходах і розуміють специфіку їхньої роботи. Окремі консультації провели співробітники Французького інституту в Україні та Одеського Міжнародного Кінофестивалю. Short Film Corner - це секція короткометражних фільмів на кіноринку Marсhe du Film, що працює в рамках Каннського кінофестивалю.

«Ми послідовно підтримуємо молодих українських кінематографістів як в Україні, так і за кордоном. Досвід попередніх років підказує, що крім забезпечення поїздки талановитої молоді на міжнародні кінофестивалі, необхідно навчити їх максимально використовувати цю нагоду для того, щоб навчитися знаходити партнерів за кордоном, ефективно просувати свої проекти на світовий ринок. У підсумку це дасть важливий імпульс розвитку вітчизняного кіно!» - вважає Ігор Янковський, засновник Всеукраїнського благодійного фонду та ГО «Ініціатива заради майбутнього».

Short Film Corner відіграє важливу роль у дистрибуції та маркетингу короткометражних фільмів на міжнародному ринку кіно. Це ефективна комунікаційна платформа, що дає можливість кінематографістам з усього світу налагодити контакти з дистриб’юторами та продюсерами, знайти покупця для свого фільму або заручитися підтримкою для реалізації майбутнього проекту. Відтак, Short Film Corner - важливий інструмент професійного розвитку, який може бути особливо корисним для молодих кінематографістів.

Всього від України в рамках Short Film Corner в цьому році буде представлено 40 картин - як українські фільми, так і роботи спільного виробництва.

«Short Film Corner - це необхідна платформа, для отримання досвіду, побудування своєї власної системи взаємодії на Кіноринку. Особливо це важливо для новачків. У рамках цієї секції в учасників відбуваються лекції, майстер-класи з обговореннями, зустрічі з міжнародними експертами та фахівцями. Важливо, щоб початківці, які потрапляють у фестивальне оточення Каннського фестивалю не пропустили наданих їм можливостей та краще змогли ідентифікувати себе та свої подальші цілі на цьому майданчику» - Іван Козленко, гендиректор Національного центру Олександра Довженка.

Програма перебування молодих режисерів на Каннському кінофестивалі:

15 - 21 травня - дати перебування учасників проекту - 10 молодих режисерів;

18 травня о 18:30 - кінопоказ I блоку короткометражних фільмів за участі учасників проекту в рамках кіноринку Marche du Film (Palais G);

19 травня о 18:30 - кінопоказ II блоку українських короткометражних фільмів за участі учасників проекту в рамках кіноринку Marche du Film (Palais G).

10/05/2016

Події

Конкурс проводиться за напрямом «Кінопроєкти ігрового короткого метру (хронометраж до 20 хвилин)». Прийом заявок триватиме з 14 вересня до 14 жовтня 2019 року

У конкурсі можуть взяти участь повнометражні документальні проекти на теми, що висвітлюють культуру та проблеми східних областей України

Вперше в рамках Kharkiv MeetDocs відбудеться конкурс дитячого та підліткового відео на соціально-важливі теми 

18 вересня з 15:30 у кінотеатрі «Оскар» (ТРЦ Гулівер) відбудуться пресзаходи з нагоди прем'єри українського сімейного фантастичного фільму режисера Анатолія Матешка «Фокстер & Макс» про пригоди хлопчика та пса-супергероя

Подати заявку на участь у Восьмому Трускавецькому кінофестивалі «Корона Карпат» можна до 10-го вересня

Подати заявку можна онлайн до 6 вересня

Засідання відбудеться 5 вересня о 16:00 у приміщенні Держкіно

Одразу ж після показу фільму відбудеться пресконференція 

Вручення Другої національної премії кінокритиків КІНОКОЛО відбудеться наприкінці жовтня 

Всі події

Зараз у виробництві

Переглянути все