Підтримай Українську армію: зателефонуй або надішли смс на номер 565, один дзвінок або смс – 5 грн. Єдиний номер для всіх мобільних операторів

Урядова «гаряча лінія» – 1545

 

Національний центр Олександра Довженка

Ukrainian Film Industry

Система електронних торгів арештованим майном

Держава турбується про тебе

Третій міжнародний фестиваль кіно та урбаністики «86: Коло покоління»

З 6 по 9 травня у місті Славутич на Київщині проходитиме Третій міжнародний фестиваль кіно та урбаністики «86: Коло покоління», що відбувається за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Тема цьогорічного фестивалю відсилає до річниці вибуху на ЧАЕС і пропонує розглядати її в контексті часу, пам’яті, розриву та діалогу поколінь.

Подією-відкриттям фестивалю стане документальна стрічка «Чорнобильські бабусі» американської режисерки Голлі Морріс. У Славутичі відбудеться європейська прем’єра фільму. Авторка та знімальна група представлятимуть його особисто.

Традиційна програма фестивалю – українські прем’єри знакових документальних фільмів останнього року. Це 11 повних метрів і 31 короткометражний фільм. Серед них нова стрічка британського режисера Марка Казінса «Я – Белфаст» та кіносимфонія американського режисера Джема Коена (Jem Cohen) «Counting», яку продюсувала Патті Смітт. Цього року фестиваль «86» вперше показує ігрове кіно: авангардистський мюзикл Герберта Раппапорта за оперою Дмитра Шостаковича «Черемушки» 1962 року та кубинську стрічку про місто-близнюка Славутича «Проект століття».

У 2016 році фестиваль «86» відкрив новий стратегічний напрям – національний конкурс документальних фільмів «Пальма півночі». 7 коротких стрічок українських режисерів змагатимуться за Ґран-прі та грошовий приз 25 000 грн. Переможця обере міжнародне журі у складі британського режисера Марка Казінса, чеської продюсерки Діани Табакової та української телеведучої Яніни Соколової.

Ще один конкурс – My Street Films Ukraine – відбудеться вдруге. Це лабораторія коротких фільмів, створених під час роботи однойменної майстерні жителями різних міст України. Переможця конкурсу обиратиме міжнародне журі у складі швейцарсько-українського фотографа Нільса Акермана, кураторки угорського фестивалю Architecture Film Days та переможниці минулорічного конкурсу My Street Films Ukraine Оксани Казьміної.

Окрім кіно, гостей чекає урбаністична, дитяча, музична та мистецька програми. У рамках останньої відбудеться урбаністична інтервенція та виставка швейцарського фотографа Нільса Акермана – володаря премії Best Swiss Photo 2016. До Славутича також завітає чеська художниця Катержіна Шеда. Під час фестивалю вона проведе черговий етап свого ком’юніті-арт проекту Made in Slavutych, що передбачає встановлення рекорду Ґіннеса жителями Славутича. У публічному просторі міста також відбудеться аудіоперфоманс Петера К’юсака

Фестиваль відбувається за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Славутицької міської ради, Швейцарського бюро співробітництва, Посольства США в Україні та Вишеградського Фонду.

06/05/2016

Події

У конкурсі можуть взяти участь повнометражні документальні проекти на теми, що висвітлюють культуру та проблеми східних областей України

Вперше в рамках Kharkiv MeetDocs відбудеться конкурс дитячого та підліткового відео на соціально-важливі теми 

Подати заявку на участь у Восьмому Трускавецькому кінофестивалі «Корона Карпат» можна до 10-го вересня

Подати заявку можна онлайн до 6 вересня

Заявки на участь приймаються до 26 серпня

Одразу ж після показу фільму відбудеться пресконференція 

Вручення Другої національної премії кінокритиків КІНОКОЛО відбудеться наприкінці жовтня 

До 20 травня триватиме відбір фільмів до конкурсної програми кінофестивалю «Відкрита Ніч. Дубль 22», котрий пройде цього року у ніч з 29-го на 30-те червня

Всі події

Зараз у виробництві

Переглянути все