Урядова «гаряча лінія» – 1545

Національний центр Олександра Довженка

Ukrainian Film Industry

Система електронних торгів арештованим майном

Координаційний центр з надання правової допомоги

Фонд Ігоря Янковського і КМКФ «Молодість» представили «Тиждень українського кіно в Парижі»

8 квітня 2015 р., Фонд Ігоря Янковського і КМКФ «Молодість» за підтримки Міністерства закордонних справ України та Держкіно відкрили в Парижі «Тиждень українського кіно». У перший день відбулася прес-конференція, прем'єрний показ документального фільму про Євромайдан «Український аргумент» і урочистий прийом для кінематографістів в Українському культурному центрі на avenue de Messine.

 

«Тиждень українського кіно» в Парижі організували Всеукраїнський благодійний фонд Ігоря Янковського «Ініціатива заради майбутнього» та Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість». Організатори визначили головною метою проекту – познайомити французьку публіку і з новою генерацією українських кінематографістів, в тому числі творців документальних стрічок про Євромайдан, і з класикою вітчизняного авангарду, німими фільмами кінця 20-х років, які невідомі в світі.

 

На прес-конференції в Українському культурному центрі в Парижі «Тиждень українського кіно» представили міжнародній пресі міністр закордонних справ України Павло Клімкін, засновник Всеукраїнського благодійного фонду «Ініціатива заради майбутнього» Ігор Янковський, голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко, генеральний директор КМКФ «Молодість» Андрій Халпахчі, директор Національного Центру Олександра Довженка Іван Козленко, режисери та актори представлених фільмів.

 

Відкриваючи прес-конференцію, Міністр закордонних справ Павло Клімкін подякував організаторам «Тижня українського кіно» в Парижі і зазначив, що фільми, привезені до Франції відображають українське сприйняття реальності, а найголовніше, демонструють відданість нашої країни європейським цінностям.

 

Засновник фонду «Ініціатива заради майбутнього» Ігор Янковський підкреслив: «Стратегія діяльності нашого фонду – це підтримка талановитої молоді. Тому ми вже кілька років проводимо Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка, Національний конкурс короткого метру в рамках КМКФ «Молодість», просуваємо роботи талановитої молоді за кордоном. Минулого року ми з великим успіхом провели Дні українського кіно в Мюнхені. Наш Фонд реалізовує проекти, які широко представляють вітчизняне кіно, образотворче мистецтво, культуру України в різних країнах світу. Універсальна мова кіно дозволяє дуже швидко і ефективно розповісти про нашу країну, про людей, про ті складні сторінки, які були в нашій непростій історії та проблеми, які ми всі переживаємо зараз. Не випадково, у програмі «Тижня українського кіно» є і художні, і документальні стрічки, а також маловідомі картини 20-х років минулого століття. Все це наша культурна спадщина, якою ми готові поділитися зі світом».

 

У прес-конференції взяла участь відома українська співачка Джамала, яка приїхала в Париж представляти фільм «Поводир», в якому вона зіграла одну з головних ролей. Джамала не тільки відповіла на запитання французьких журналістів, а й зірвала оплески представників мас-медіа, несподівано для присутніх виконавши куплет відомої пісні Едіт Піаф. Французи щиро захоплювалися потужним вокалом української співачки і актриси.

 

Ввечері того ж дня в одному з культових кінотеатрів столиці Франції La Filmoteque du Quartier Latin (Фільмотека в Латинському кварталі) відбулася прем'єра фільму-відкриття «Тижня українського кіно» в Парижі – документальної стрічки «Український аргумент», який представив режисер Сергій Маслобойщиков. Задовго до початку сеансу публіка вишикувалася в чергу під кінотеатром. Крім французьких шанувальників кіно та представників української діаспори, на прем'єру прийшов і екс-президент Грузії Михайло Саакашвілі. Після закінчення фільму глядачі ще довго не відпускали знімальну групу – в традиціях кінотеатру влаштовувати дискусії після закінчення сеансу.

 

Завершився вечір урочистим прийомом, організованим Фондом Янковського, в будинку всесвітньо відомого актора Ален Делона в самому серці Парижу на avenue de Messine. На урочистий вечір на честь українського кінематографу в старовинний маєток на Єлисейських полях зібралися французькі та українські актори, режисери, журналісти і дипломати, представники української діаспори та друзі нашої країни. Серед гостей вечора, яких зустрічали Ігор Янковський з дружиною і посол України у Франції Олег Шамшур були екс-президент Грузії Михайло Саакашвілі, французький філософ, головний редактор журналу "Philosophie magazine" Мішель Єльчанінов, директор Кіноринку Канського кінофестивалю Жером Пайар, зірка французької електронної музики, лідер гурту Space Дідьє Моруані і відома українська співачка Джамала, французька актриса, яка була головою журі «Молодості» Флоранс Дарелом, сценарист і режисер Жером Енріко.

 

До програми «Тижня українського кіно» в Парижі увійшло краще сучасне і класичне українське кіно, а також найяскравіші короткометражні фільми 44-го кінофестивалю "Молодість". Серед картин, які організатори демонструють у найстарішому кінотеатрі французької столиці – фільмотека Латинського кварталу: «Поводир» Олеся Саніна, «Брати. Остання сповідь» Вікторії Трофименко, документальні фільми: «Український аргумент» Сергія Маслобойщикова та «Чорний зошит Майдану», і два відреставрованих німих фільми 1929 року – «Шкурник» Миколи Шпиківського і «Весна» Михайла Кауфмана.

 

Зі слів представників організатора, Фонду Ігоря Янковського, «Дні українського кіно» в Парижі не останній подібний проект. Надалі Фонд планує представляти українське кіно і в інших містах Європи та світу.

 

Якщо вас цікавить додаткова інформація стосовно партнерських проектів Фонду Ігоря Янковського, будь ласка, звертайтеся до Інформаційної служби:

 

Тел.:      +380 44 459 0304;

Факс:     +380 44 459 0305; 

E-mail:  office@iff-charity.org

ВБФ ІГОРЯ ЯНКОВСЬКОГО «ІНІЦІАТИВА ЗАРАДИ МАЙБУТНЬОГО»
БЦ "Горизонт Парк" корп. 1, 5 поверх
вул. Амосова, 12, м. Київ, 03680, Україна

 

Для довідки:

Всеукраїнський благодійний фонд Ігоря Янковського «Ініціатива заради майбутнього» (www.iff-charity.org) є благодійною організацією, що на засадах добровільності об’єднала однодумців, які спрямовують свої зусилля на створення та реалізацію доброчинних культурологічних та освітніх проектів й програм в Україні.

Мета ВБФ «Ініціатива заради майбутнього» - разом з однодумцями підтримувати талановиту творчу молодь, сприяти створенню у державі гуманного висококультурного суспільства.

Всеукраїнський благодійний фонд «Ініціатива заради майбутнього» відкритий для співпраці з кожним, хто поділяє цілі та прагнення організації, та щиро бажає зробити свій власний внесок у загальнодержавну справу розвитку доброчинності в Україні.

Місія

Місія ВБФ «Ініціатива заради майбутнього» - реалізація благодійних програм, проектів та акцій, націлених на підтримку і розвиток талановитої молоді, відкриття юних талантів і обдарувань у сфері мистецтва. Пошук і втілення найбільш ефективних рішень значущих соціальних проблем, застосування інноваційних підходів до розробки і реалізації програм Фонду, дозволяє досягти довгострокового і сталого позитивного ефекту.

Фонд сповідує добрі традиції українського благодійництва, сприяє збереженню культурно-історичної спадщини, підтримує освіту, культуру і науку, сферу охорони здоров'я і вирішує значущі соціальні проблеми.

09/04/2015

Події

Кінофестиваль "Відкрита ніч. Дубль 23" запрошує режисерів та продюсерів подавати кінострічки на конкурс наймасштабнішого кінофестивалю України за версією Книги Рекордів України. Заповнити онлайн-форму заявки можна на офіційному сайті фестивалю до 15 травня 2020 року

Розпочалося приймання заявок на участь в конкурсних програмах 7-го Міжнародного фестивалю актуальної анімації та медіа-мистецтва LINOLEUM, який відбудеться з 2 по 6 вересня у Києві. Дедлайн подання - 15 травня 2020 р.

Український інститут запускає програму системної підтримки міжнародної промоції українського кіно — proMOTION. За результатами відкритого конкурсу, цього року п’ять кінопроєктів отримають до 150 000 гривень для просування фільму за кордоном. Подати заявку на участь у конкурсі можна до 3 квітня 2020 року

Якщо у вас є проєкт документального фільму / серіалу, або ідея такого проєкту - не пропустіть можливість отримати кваліфіковану консультацію та познайомитись з потенційними партнерами. Кінцевий термін подання заявки на індустрійну акредитацію Docudays UA – 9 березня 2020 року

Кінофестиваль операторського мистецтва КІНООКО оголошує прийом фільмів на конкурс. До участі в конкурсі приймаються короткометражні та повнометражні ігрові та неігрові фільми, а також музичні кліпи. Подати фільм можна до 15 червня 2020 року

Продовжується збір матеріалів для презентації українських фільмів в рамках Європейського кіноринку 70-го Берлінського кінофестивалю. Друковані матеріали можна подати до 17 лютого, до 10 лютого - внести дані до каталогу українських продакшн-компаній Production Guide of Ukraine. Друковані матеріали можна буде також надати особисто, на Український національний стенд (№118, MarriottHotel, Берлін)

До уваги продюсерів та режисерів, фільми яких будуть демонструватись в рамках Європейського кіноринку 70-го Берлінського кінофестивалю. Асоціація кіноіндустрії України та Державне агентство України з питань кіно звертаються з проханням надати актуальну інформацію щодо дати, часу та місця проведення ринкових показів зазначених фільмів

Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість» розпочав приймання заявок до Національного конкурсу. Подати свій фільм можна до 15 березня 2020 року

Кіпрський міжнародний фестиваль короткометражних фільмів оголошує про початок прийому заявок до участі у міжнародній конкурсній програмі. Кінцевий термін приймання заявок - 1 червня 2020 року 

Пропозиції щодо кандидатур членів Експертної комісії з питань розповсюдження і демонстрування фільмів при Держкіно України із наданням короткої біографічної довідки приймаються до 14 лютого 2020 р. включно 

Всі події

Зараз у виробництві

Переглянути все