Урядова «гаряча лінія» – 1545

Національний центр Олександра Довженка

Ukrainian Film Industry

Система електронних торгів арештованим майном

Координаційний центр з надання правової допомоги

У Києві відбудеться Тиждень українського кіно на підтримку режисера Олега Сенцова

З 3 по 9 вересня у столичному кінотеатрі «Кінопанорама» (вул. Шота Руставелі,  19) відбудеться Тиждень українського кіно на підтримку українського кінорежисера Олега Сенцова, незаконно затриманого російською ФСБ в Криму. Кошти від продажу квитків будуть передані родині режисера, який наразі перебуває в СІЗО Лєфортовської тюрми в Москві.


11 травня 2014 року після участі в акції протесту в Криму, Олега Сенцова було незаконно затримано окупаційною владою Криму та невдовзі етаповано до Москви. Олегу Сенцову в Росії інкримінують підготовку терористичних актів. З осудом незаконного затримання та з вимогою звільнення Сенцова до російської влади звернулися представники української кіноспільноти, Національна спілка кінематографістів України, уряд України, Російський кіносоюз, Конфедерація спілок кінематографістів країн СНД та Балтії, Європейська кіноакадемія, кінорежисери зі світовим ім’ям: Педро Альмодовар, Вім Вендерс, Майк Лі, Кшиштоф Зануссі, Анджей Вайда, Кен Лоуч. На церемонії закриття Московського кінофестивалю з вимогою відпустити Олега Сенцова виступив голова Спілки кінематографістів України Сергій Тримбач. Права режисера, якого російська юстиція вважає російським громадянином (!), неодноразово порушувались (до нього не допускали адвоката та консула України в Москві), що дало підстави Організації «Міжнародна амністія» кваліфікувати затримання Сенцова як незаконне.

В рамках Тижня українського кіно на підтримку Олега Сенцова буде показано сім українських фільмів-учасників міжнародних кінофестивалів останніх років: «Гамер» (реж. Олег Сенцов, 2011), «Молитва за гетьмана Мазепу» (реж. Юрій Іллєнко, 2010 ), «Істальгія» (реж. Дар’я Онищенко, 2012), «Іван Сила» (реж. Віктор Андрієнко,2013), «Трубач» (реж. Анатолій Матешко, 2014), «Параджанов» (реж. Олена Фетисова, Серж Аведікян, 2013), «Хайтарма» (реж. Ахтем Сейтаблаєв,2013), «Поводир» (реж. Олесь Санін, 2014) альманах короткометражної документалістики «Вавілон`13».  Всі фільми програми так чи інакше піднімають питання боротьби за свободу та справедливість, міжкультурної та міжетнічної толерантності, соціального активізму та формування громадянського суспільства, що так актуально для сучасної України, яка переживає найдраматичніший період в своїй новітній історії.

«Українські кінематографісти не можуть залишатися осторонь від кричущих подій, що відбуваються у сусідній країні, - коментує акцію її організатор - продюсер Анна Паленчук, - Затримано нашого колегу, і ми маємо зробити все залежне від нас для його визволення. Тут і зараз ми, українські кінематографісти, повинні допомагати один одному - тільки так ми зможемо вистояти!».

Партнери проекту:

Державне агентство України з питань кіно

Національний Центр Олександра Довженка

Національна спілка кінематографістів України

Покази відбуватимуться щодня о 20.00 за участі представників знімальних груп фільмів.

Адреса: «Кінопанорама» Київ, вул. Шота Руставелі 19

Сторінка кінопоказів https://www.facebook.com/events/694550690593119/?fref=ts

Координатор Бушинська Поліна +380963751188

 

ПРОГРАМА ПОКАЗІВ

3.09.2014 (середа) – 20.00

ГАМЕР

Країна: Україна, 2012

Хронометраж: 92 хв.

Жанр: драма

Режисер: Олег Сенцов

У ролях: Владислав Жук, Олександр Федотов, Жанна Бірюк

Підліток на прізвисько Кос з невеликого містечка – геймер, що живе в світі комп’ютерних ігор-стрілялок. Кос не ходить на навчання, конфліктує з мамою, його люблять фанати, він багато тренується і хоче стати найкращим. Нарешті він їде на чемпіонат світу з комп’ютерних ігор і займає там друге місце. Кос повертається додому героєм, але чи так він усе це собі уявляв?


4.09.2014 (четвер) – 20.00

МОЛИТВА ЗА ГЕТЬМАНА МАЗЕПУ. НОВА ВЕРСІЯ.

Країна: Україна, 2010р.

Хронометраж: 144 хв.

Жанр: історичний

Режисер: Юрій Іллєнко

У ролях: Богдан Ступка, Людмила Єфименко, Микита Джигурда

Фантасмагоричні сни-історії про кривавий бенкет трьох великих примар європейської культури - Петра І, Карла ІХ та Гетьмана України Івана Мазепи на полі Полтавської битви 1709 року. Сліпучі візії Любові, Смерті та Анафеми Мазепи, що назавжди змінили історію Східної Європи.

5.09.2014 (п’ятниця) – 20.00

ХАЙТАРМА

Країна: Україна, 2012 р.

Хронометраж: 90 хв.

Жанр: військовий, драма, історичний

Режисер: Ахтем Сейтаблаєв

У ролях: Ахтем Сейтаблаєв, Олексій Горбунов, Андрій Мостренко

Фільм розповідає про трагічну дату в історії кримськотатарського народу – 18 травня 1944 року – сталінську депортацію кримських татар. У центрі сюжету – льотчик, двічі герой Радянського Союзу, Аметхан Султан. В травні 1944-го року після звільнення Севастополя Аметхан відправляється у відпустку до рідної Алупки. На його очах 18 травня і починається депортація кримських татар.

6.09.2014 (субота) – 15.00

ІВАН СИЛА

Країна: Україна, 2013 р.

Хронометраж: 90 хв.

Жанр: дитячий, пригоди, сімейний

Режисер: Віктор Андрієнко

У ролях: Дмитро Халаджі, Віктор Андрієнко, Ольга Сумська, Ігор Письменний, Василь Вірастюк

Український біографічний фільм для всієї сім’ї. Він розповідає про всесвітньо відому особистість Івана Фріцака, атлета і силача, що виступав під псевдонімом Іван Сила. Він приймав участь у змаганнях з вільної боротьби, боксу і важкої атлетики. Силач виступав у цирку, з яким об’їздив пів-Європи, а також побував у США. Правда шлях до успіху був непростим.

6.09.2014 (субота) – 20.00

ПОВОДИР

Країна: Україна, 2014

Хронометраж: 120 хв.

Жанр: військовий, драма

Режисер: Олесь Санін

У ролях: Антон Святослав Грін, Джамала, Станіслав Боклан, Олександр Кобзар, Джеф Барел

 

Події фільму відбуваються в Радянській Україні на початку 1930-х років, у часи індустріалізації, колективізації, голодомору та знищення інтелігенції. В основі сюжету  — мандри американського хлопчика Пітера Шемрока та сліпого музиканта Івана Кочерги. Безтурботне життя сина американського спеціаліста миттєво змінюється — батька убивають. Пітеру дивом вдається втекти від переслідувачів — його рятує незрячий кобзар. Хлопчик стає його поводирем. Подорож, повна драматичних подій та пригод, переривається взимку 1934-го року. Івана Кочергу разом з іншими кобзарями страчують під Харковом. Пітер лишаться єдиним живим свідком тих трагічних подій.

 

7.09.2014 (неділя) – 15.00

ТРУБАЧ

Країна: Україна

Хронометраж: 85 хв.

Жанр: сімейна комедія

Режисер: Анатолій Матешко

У ролях: Леонід Шевченко, Полінка Тарасенко, Нонна Гришаєва, Володимир Горянський, Олексій Горбунов, Олеся Жураковська, Римма Зюбіна, Ірма Вітовська, Ольга Матешко

Коля Шевченко – юний трубач дитячого естрадно-духового оркестру «Березіль». Він не лише талановито грає, але і пробує писати власну музику, яка привертає увагу фронтмена відомої групи. На шляху до успіху стають «проблеми дорослого життя»: заздрість, конкуренція, інтриги, але дружба, взаємодопомога і кохання допомагають все подолати і перемогти.

 

7.09.2014 (неділя) – 20.00

ПАРАДЖАНОВ

Країна: Україна, Франція, Вірменія, Грузія, 2013 р.

Хронометраж: 95 хв.

Жанр: байопік

Режисер: Серж Аведікян («Лаючий острів»), Олена Фетісова

У ролях: Серж Аведікян, Юлія Пересільд («П’ять наречених», «В тумані»), Карен Бадалов

Сергій Параджанов – один з найвеличніших кінорежисерів ХХ століття, геній і провокатор – знімає великі фільми, які приносять йому міжнародне визнання. «Тіні забутих предків» - найвідоміша його картина – була зроблена в Україні і стала справжнім взірцем українського поетичного кіномистецтва. Зухвала поведінка режисера призводить до конфлікту з радянським тоталітарним режимом. Але незламна любов до краси і свободи надихають творити, не дивлячись на підступи КДБ і заборону роботи в кіно.

 

8.09.2014 (понеділок) – 20.00

ІСТАЛЬГІЯ

Країна: Україна, Німеччина, Сербія, 2012

Хронометраж: 100 хв.

Жанр: драма

Режисер: Дар’я Онищенко

У ролях: Ніна Ніжерадзе, Карл Маркович, Вук Костич, Іван Добронравов, Георг Фрідріх, Леа Морнар, Марія Шкаричич, Олексій Горбунов

Три історії кохання, три європейські міста, три сюжетні лінії. Літня емігрантка з України і колишній сербський боксер відокремлені мовним бар'єром від німецького суспільства. Їх об'єднує слов’янська культура і власні діти, які досі живуть в Україні та Сербії. Що їх там тримає?

 

 

9.09.2014 (вівторок) – 20.00

Вавилон'13 — це українська територія короткометражного документального кіно; об’єднання режисерів, операторів та кінематографістів. Територія фіксації подій українського громадянського протесту.

Кінопроект "Вавилон'13" розпочав свою діяльність коротким відео: Prologue, що було записано на Михайлівській площі 30 листопада 2013-го року.

 

 

 

 

 

 

 

27/08/2014

Події

Кінофестиваль "Відкрита ніч. Дубль 23" запрошує режисерів та продюсерів подавати кінострічки на конкурс наймасштабнішого кінофестивалю України за версією Книги Рекордів України. Заповнити онлайн-форму заявки можна на офіційному сайті фестивалю до 15 травня 2020 року

Розпочалося приймання заявок на участь в конкурсних програмах 7-го Міжнародного фестивалю актуальної анімації та медіа-мистецтва LINOLEUM, який відбудеться з 2 по 6 вересня у Києві. Дедлайн подання - 15 травня 2020 р.

Український інститут запускає програму системної підтримки міжнародної промоції українського кіно — proMOTION. За результатами відкритого конкурсу, цього року п’ять кінопроєктів отримають до 150 000 гривень для просування фільму за кордоном. Подати заявку на участь у конкурсі можна до 3 квітня 2020 року

Якщо у вас є проєкт документального фільму / серіалу, або ідея такого проєкту - не пропустіть можливість отримати кваліфіковану консультацію та познайомитись з потенційними партнерами. Кінцевий термін подання заявки на індустрійну акредитацію Docudays UA – 9 березня 2020 року

Кінофестиваль операторського мистецтва КІНООКО оголошує прийом фільмів на конкурс. До участі в конкурсі приймаються короткометражні та повнометражні ігрові та неігрові фільми, а також музичні кліпи. Подати фільм можна до 15 червня 2020 року

Продовжується збір матеріалів для презентації українських фільмів в рамках Європейського кіноринку 70-го Берлінського кінофестивалю. Друковані матеріали можна подати до 17 лютого, до 10 лютого - внести дані до каталогу українських продакшн-компаній Production Guide of Ukraine. Друковані матеріали можна буде також надати особисто, на Український національний стенд (№118, MarriottHotel, Берлін)

До уваги продюсерів та режисерів, фільми яких будуть демонструватись в рамках Європейського кіноринку 70-го Берлінського кінофестивалю. Асоціація кіноіндустрії України та Державне агентство України з питань кіно звертаються з проханням надати актуальну інформацію щодо дати, часу та місця проведення ринкових показів зазначених фільмів

Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість» розпочав приймання заявок до Національного конкурсу. Подати свій фільм можна до 15 березня 2020 року

Кіпрський міжнародний фестиваль короткометражних фільмів оголошує про початок прийому заявок до участі у міжнародній конкурсній програмі. Кінцевий термін приймання заявок - 1 червня 2020 року 

Пропозиції щодо кандидатур членів Експертної комісії з питань розповсюдження і демонстрування фільмів при Держкіно України із наданням короткої біографічної довідки приймаються до 14 лютого 2020 р. включно 

Всі події

Зараз у виробництві

Переглянути все