Підтримай Українську армію: зателефонуй або надішли смс на номер 565, один дзвінок або смс – 5 грн. Єдиний номер для всіх мобільних операторів

Урядова «гаряча лінія» – 1545

 

Національний центр Олександра Довженка

Ukrainian Film Industry

Система електронних торгів арештованим майном

Держава турбується про тебе

Розпочались зйомки постановочної частини документального фільму «Експедиція» про Т.Г. Шевченка

ДП «Національна кінематека України» (Київнаукфільм) на замовлення Державного агентства України з питань кіно розпочала зйомки постановочної частини документальної драми «Експедиція». Цей фільм присвячений участі Тараса Шевченка в подорожі Аральським морем 1848-1849 років. Український глядач дізнається, як Шевченко в експедиції ризикував життям, створював альбом графіки та акварелей; про листування Шевченка та про цикл віршів і поем, що залишились на згадку від експедиції, незважаючи на заборону писати. На зйомках відтворено атмосферу епохи: зокрема залучено костюмовану масовку, кінноту, шхуни та шлюпки.  

ДАНИЛО ВУЛИЦЬКИЙ, директор ДП «Національна кінематика України»:

- Ми ставили перед  собою завдання зробити цікавий, видовищний, глядацький проект для широкої аудиторії і показати українцям незвичайного, нехрестоматійного Шевченка. Тарас Шевченко – особистість багатогранна, він і художник-академіст,  і етнограф, і, звичайно ж, поет, а щонайважливіше – людина, яка силою власного талану долала найтяжчі обставини. Це зараз важливо і для сучасного кінематографу, і для нашого народу – бо українці мають знати своїх героїв та пишатися ними.

КОСТЯНТИН КОНОВАЛОВ , автор сценарію та режисер фільму: 

- Тема участі Шевченка в Аральській експедиції цікавить мене десять років – з того часу, як я написав про це статтю в популярний яхтовий журнал.  Потім ми спільно з Денисом Замрієм висвітлили частково цю історію у кіноромані «Художник», що виходить у грудні 2013, і от – прийшла черга до фільму.  Жанр документальної драми вибраний нами не випадково – життя Шевченка саме по собі драматичне, а запропоновані обставини – подорож – дає проекту глибинний зміст. Це немов подорож у світ, створений Шевченком – світ акварельний, поетичний, багатий змістовними образами і в той же час дуже реальний: з солдатчиною, жандармами, фортецями та кораблями. Ми стараємось у фільмі ці складові поєднати.

СИНОПСИС ФІЛЬМУ: 

1848 рік. В подорож Аральським морем виходить шхуна «Святий Костянтин». На борту шхуни – український поет, петербурзький художник, засланий бунтівник Тарас Шевченко.  Слідкуючи за етапами подорожі, ми знайомимось з документами епохи, слухаємо коментарі експертів та повністю відтворюємо атмосферу Експедиції.

ВІДОМОСТІ ПРО ФІЛЬМ:

Назва – ЕКСПЕДИЦІЯ

Жанр – документальна драма

Хронометраж – 52 хвилини

Аудиторія – сімейна

Автор сценарію та режисер-постановник – Костянтин Коновалов

Оператор-постановник - Сергій Міщенко

Художник – Ігор Філіпов

Виробництво: ДП «Національна кінематека України» на замовлення Держкіно

Дата релізу: березень 2014

27/11/2013

Події

Творці фільму запрошують на преспоказ та пресконференцію фільму Олександра Жовни  «Історія Лізи», що відбудуться 18 листопада у Києві, в кінотеатрі «Сінема Сіті». В широкий прокат стрічка виходить 21 листопада 2019 року  

Асоціація кіноіндустрії України, Українська кіноасоціація та Українська кіноакадемія запросили кандидатів на посаду Голови Держкіно до діалогу та пропонують провести публічне представлення бачення розвитку кіноіндустрії на найближчий рік та у довгостроковій перспективі. Захід відбудеться 17 листопада о 13:00 в УНІА "Укрінформ"  (вул. Б. Хмельницького 8/16)

15 листопада в рамках форуму «Креативна Україна» відбудеться ексклюзивний воркшоп «Стратегія успішного співробітництва аудіовізуальної індустрії та держави», організований за підтримки Української кіноасоціації (УКА) та координаторки напрямку «Кіно» в Офісі з розробки гуманітарної політики при Міністерстві культури, молоді та спорту України Вікторії Ярмощук

15-го листопада 2019 року в Києві відбудеться національна прем'єра створеної за підтримки Держкіно повнометражної документальної стрічки «З України до Голлівуду» виробництва «Fresh Production Group»

Захід відбудеться в Міжнародний день незрячих, 13 листопада, за адресою: кінотеатр «Оскар» (Спортивна площа, 1а, ТРЦ Gulliver, 7 поверх). Показ фільму розпочнеться о 16:00, пресконференція – о 18:00

Творці фільму запрошують на прем’єру-вечірку української зухвалої молодіжної комедії  «Халепа на 5 Baksiv», яка відбудеться 7.11 в кінотеатрі «Сінема Сіті» (м. Київ, ТРЦ «Ocean  Plaza», вул. Антоновича, 176)

Урочиста прем'єра створеного за державної підтримки фільму Нарімана Алієва "Додому" відбудеться у вівторок, 5 листопада 2019 р., з 19:00 у кінотеатрі "Оскар", ТРЦ Gulliver (м. Київ, Спортивна площа, 1-а) 

Творці фільму запрошують на прем'єрний показ трилеру Фредеріка Петіжана "Холодна кров" з Жаном Рено у головній ролі

Пресзаходи з нагоди київської прем’єри документальної трагікомедії режисерки Надії Парфан «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго» відбудуться 17 жовтня у кінотеатрі «Жовтень» 

Прийом заявок відкрито з 15 жовтня 2019 року до 26 квітня 2020 року включно. Для подачі роботи на конкурс потрібно завантажити готове відео на один із безкоштовних онлайн-сервісів і заповнити заявку на сайті

Всі події

Зараз у виробництві

Переглянути все