Підтримай Українську армію: зателефонуй або надішли смс на номер 565, один дзвінок або смс – 5 грн. Єдиний номер для всіх мобільних операторів

Урядова «гаряча лінія» – 1545

 

Національний центр Олександра Довженка

Ukrainian Film Industry

Система електронних торгів арештованим майном

Держава турбується про тебе

Український павільйон у Каннах працює

Український павільйон, що від 15 травня 2013 року працює на узбережжі Середземного моря, а саме на набережній Круазетт у Каннах (Міжнародне містечко Каннського кінофестивалю), рік від року розширює коло своєї діяльності.

Окрім щоденних робочих зустрічей, що відбуваються на клаптику української території в Європі, тут проводяться і більш системні заходи, такі як, зокрема, презентація українських проектів в царині кіно, які знаходяться на різних стадіях розробки. Так, 18 травня в Українському павільйоні представлено першу порцію проектів, інформацію про які уважно вислуховували – не зважаючи на гучний стукіт крапель рясного дощу, який вже третю добу не припиняється на Лазуровому узбережжі – кінематографісти різних країн, серед яких відбірник Берлінале Ніколай Нікітін, режисер Арсен Готліб, численні вітчизняні та іноземні журналісти та продюсери.

Відкрив презентацію незмінний директор Київського міжнародного кінофестивалю "Молодість" Андрій Халпахчі, який представляє Україну в Європі загалом та в Каннах, зокрема, вже протягом останніх 25-ти років. Він передав мікрофон для виголошення вітального слова Голові Державного агентства України з питань кіно пані Катерині Копиловій. Після неї мікрофон перейшов до заступника директора Національного Центру Олександра Довженка пана Івана Козленка, який поклав початок гарній традиції – майже всі наступні промовці зверталися до присутньої міжнародної публіки англійською мовою. Завершуючи офіційну частину презентації, до шановної публіки звернулася представниця Фонду Ріната Ахмєтова "Розвиток України", який цього року вперше бере участь в організації роботи Українського павільйону в Каннах.

Перший проект – стрічку «Толока» - представили її режисер Михайло Іллєнко та продюсер Пилип Іллєнко. Потім до слова був запрошений продюсер Володимир Філіппов, відомий за продукуванням таких помітних стрічок як, наприклад, «ТойХтоПройшовКрізьВогонь» Михайла Іллєнка. Володимир Філіппов представив низку проектів, виробництвом яких займається компанія InsightMedia – це повнометражні ігрові стрічки «Таразі. Прощання з пустелею» Тараса Денисенка, «Купідон» Валерія Жерегі, «Сашко» Олександра Кірієнка, «Гніздо горлиці» Тараса Ткаченка. Остання із згаданих стрічок є яскравим прикладом корисності участі українських професіоналів з царини кіно в заходах, подібних до Каннських фестивалю та кіноринку: саме протягом перших трьох днів роботи на ринку продюсерам стрічки «Гніздо горлиці», дія якої частково розгортається в Італії, вдалося знайти італійських співпродюсерів, таким чином перетворивши цей проект на справді міжнародний.

Великий пакет проектів представив і продюсер Ігор Савиченко з компанії «Директорія кіно». Серед них варто, в першу чергу, відзначити третій повнометражний фільм Ігоря Подольчака «Доміно» та повнометражний дебют володарки «Золотої пальмової гілки» за короткометражку «Кросс» Марини Вроди «Степне», який також – завдяки зусиллям продюсерів, які спиралися на договір про спільне виробництво кінопродукту між Францією та Україною (його, до речі, також було підписано саме в Каннах 2 роки тому) – стане спільним українсько-французьким продуктом.

Серед інших проектів варто відзначити повнометражний дебют «Гроза» Руслана Батицього, попередній фільм якого «Уроки української» включено до каннської програми ShortFilmCorner. Стрічка увійшла до числа фаворитів організаторів цієї фестивальної секції.

Попереду ще презентація в Українському павільйоні проектів, які знаходяться на стадії завершення виробництва та ринковий показ української стрічки «Легка, мов пір’їнка». Тож можна не сумніватися, що кінематографічна Україна впевнено торує собі шлях до кінематографічної Європи.

19/05/2013

Події

До 20 травня триватиме відбір фільмів до конкурсної програми кінофестивалю «Відкрита Ніч. Дубль 22», котрий пройде цього року у ніч з 29-го на 30-те червня

Прийом заявок на участь у 3-му Варшавському кінофорумі для дітей триває до 31-го травня

Карловарський міжнародний кінофестиваль пройде цьогоріч з 28 червня по 6 липня

Захід пройде 24 квітня о 12:00 у великому конференц-залі готелю Aloft

Захід відбудеться 23 квітня 2019 року о 14:00 у приміщенні PinchukArtCentre

Всі події

Зараз у виробництві

Переглянути все