Підтримай Українську армію: зателефонуй або надішли смс на номер 565, один дзвінок або смс – 5 грн. Єдиний номер для всіх мобільних операторів

Урядова «гаряча лінія» – 1545

 

Національний центр Олександра Довженка

Ukrainian Film Industry

Система електронних торгів арештованим майном

Держава турбується про тебе

Відійшов у Вічність Микола Мащенко

Сьогодні, 2 травня 2013 року, пішов з життя режисер, чиє ім`я вже давно стало одним із синонімів українського кінематографу – Микола Павлович Мащенко.

Це була непересічна особистість, людина потужної енергетики та багатогранного таланту. Він був актором, режисером, сценаристом, письменником, управлінцем (з 1987-го по 2004-й Микола Павлович очолював Національну кіностудію художніх фільмів ім. Довженка, на яку прийшов працювати у далекому 1957-му).

Він любив життя у всіх його проявах і ця любов пронизувала характерною романтичною пасіонарністю всі його фільми.

Мащенко був з тих режисерів, які відтворювали на екрані історію людства крізь призму героя свого часу. Такого героя він створив в одній із самих знаменитих радянських кінострічок «Як гартувалася сталь», потім в «Оводі», і вже на початку 2000-х  в останній своїй кінопостановці – «Богдан-Зіновій Хмельницький».

Мащенко завжди був щирим у своїх відношеннях  з історичним матеріалом, за екранізацію якого він брався. Він пропускав цей матеріал через своє власне романтичне сприйняття реальності, через свої власні роздуми та висновки. Саме завдяки цьому з`явилися його «Комісари» - фільм, появу якого у 1969 році можна вважати подвигом. Адже головний посил «Комісарів», як казав сам Микола Павлович, полягав у тому, що комуністичній партії Радянського Союзу потрібен ще один залп «Аврори» - аби очистити ідею революції від тієї паразитичної нечисті, яка позасідала у партійному керівництві.

Микола Павлович Мащенко – це без перебільшення людина-епоха. Він створював не тільки умовну реальність у своїх фільмах та книгах – він задавав імпульси появі нової реальності і у житті. Адже це саме він був одним з ініціаторів і організаторів кінофестивалю «Молодість», по якому сьогодні Україну ідентифікують на кінематографічній мапі світу.

Микола Павлович не міг піти просто так. Його невгамонна енергія з часом обов`язково вибухне чи то у якомусь новому явищі українського кіно, чи у новому кінематографічному імені…

Світла пам`ять.

Голова Держкіно Катерина Копилова, весь колектив Держкіно висловлюють щирі співчуття рідним, близьким та друзям Миколи Павловича Мащенка.

02/05/2013

Події

У конкурсі можуть взяти участь повнометражні документальні проекти на теми, що висвітлюють культуру та проблеми східних областей України

Вперше в рамках Kharkiv MeetDocs відбудеться конкурс дитячого та підліткового відео на соціально-важливі теми 

Подати заявку на участь у Восьмому Трускавецькому кінофестивалі «Корона Карпат» можна до 10-го вересня

Подати заявку можна онлайн до 6 вересня

Заявки на участь приймаються до 26 серпня

Одразу ж після показу фільму відбудеться пресконференція 

Вручення Другої національної премії кінокритиків КІНОКОЛО відбудеться наприкінці жовтня 

До 20 травня триватиме відбір фільмів до конкурсної програми кінофестивалю «Відкрита Ніч. Дубль 22», котрий пройде цього року у ніч з 29-го на 30-те червня

Всі події

Зараз у виробництві

Переглянути все