Підтримай Українську армію: зателефонуй або надішли смс на номер 565, один дзвінок або смс – 5 грн. Єдиний номер для всіх мобільних операторів

Урядова «гаряча лінія» – 1545

 

Національний центр Олександра Довженка

Ukrainian Film Industry

Система електронних торгів арештованим майном

Координаційний центр з надання правової допомоги

Український національний павільйон на Міжнародному Каннському кінофестивалі

З 15 по 26 травня 2013 року на Кіноринку 66-го Каннського міжнародного кінофестивалю працюватиме Український національний павільйон. Організовує його діяльність Державне агентство України з питань кіно спільно з Національним центром Олександра Довженка. Українська делегація працюватиме на Кіноринку шостий рік поспіль, при цьому вже третій рік – за підтримки Держкіно України.

29 квітня 2013 року відбулася прес-конференція «Український національний павільйон на Каннському кінофестивалі». З журналістами спілкувалися Голова Державного агентства України з питань кіно Катерина Копилова, заступник генерального директора Національного центру Олександра Довженка Іван Козленко, генеральний директор МКФ «Молодість» Андрій Халпахчі, керівник програм і проектів фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» Олеся Островська-Люта.

На прес-конференції також були присутні українські продюсери, дистриб’ютори, незалежні режисери та представники українських фестивалів.

З 15 по 26 травня у Віллаж Інтернасьйональ (на Кіноринку Каннського МКФ) працюватиме Український національний павільйон, який представляє Державне агентство України  з питань кіно спільно з Національним центром Олександра Довженка за підтримки фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» та офіційного перевізника української делегації  компанії «Міжнародні Авіалінії України» (МАУ).

Формат інформації про Українській павільйон, яка з`явилася у вітчизняних ЗМІ, свідчить:  не зовсім зрозуміло, у що саме Держкіно вкладає 400 тис. грн. (саме така частка державного фінансування організації та роботи Павільйону) при тому, що українські фільми відсутні в основній програмі Каннського МКФ.

Тому на самому початку прес-конференції Голова Держкіно Катерина Копилова ще раз пояснила, навіщо Україні потрібен національний павільйон на набережній Круазетт:

 - Пройшло лише два роки, як Україна стала на шлях створення свого нового кіно.  Тому наша кінематографія ще не може гарантувати фільмів тієї якості, якої потребують міжнародні конкурси рівня Каннського. Але ми маємо задекларувати Україну як кінематографічну країну, нагадати світові  про нашу потужну кінематографічну історію, сповістити про зародження молодої кінематографії, надати нашим закордонним партнерам можливість дізнатися, що в Україні діє політика державного протекціонізму по відношенню до національної кіногалузі. Ми використовуємо різні можливості для того, аби нове українське кіно повноцінно розвивалося і отримало свій шлях до глядача – у тому числі, й іноземного. Ось для цього нам потрібен Український павільйон у Каннах.

Крім того, цей Павільйон, який я називаю Кінопосольством України, виконує ще декілька важливих функцій. Він є діловою площадкою для спілкування. І ті українські режисери, які поїдуть презентувати свої проекти на Каннському кіноринку, мають знати, що у Каннах у них є своя маленька Україна – вони не будуть «блукати вулицями» і зустрічатися із закордонними партнерами на чужих територіях. Вони будуть призначати зустрічі у своєму національному павільйоні, де представлено кіногалузь їхньої країни – а це завжди справляє враження на потенційного іноземного партнера. І саме у такій обстановці наші кінематографісти будуть вести переговори чи то про копродукцію, чи про закордонну промоцію свого проекту, чи про дистриб`юцію. Тобто, сама наявність Українського павільйону на Каннському кінофестивалі – це потужна промоція української кіногалузі, не зважаючи на те, що наших фільмів поки що немає у великому конкурсі.

Мессидж Катерини Копилової підтримав і гендиректор «Молодості» Андрій Халпахчі:

 – Ця традиція – наявність національного павільйону на великому міжнародному кінофорумі -- не залежить від того, чи представлені фільми цієї країни в основному конкурсі.  Наприклад,  Швейцарія, яка у цьому році не представлена в основній програмі Канн, вже 20 років має тут свій павільйон. Як, до речі, і певна кількість скандинавських країн.

Заступник генерального директора Національного центру Довженка Іван Козленко додав:

 – При тому, що держава виділяє 400 тисяч гривень на організацію та роботу Українського павільйону, насправді бюджет цього проекту вдвічі більше. Тому ми залучили інвесторів – зокрема, фонд Ріната Ахметова «Розвиток України», і сам Центр Довженка також зробив свій фінансовий внесок. Це павільйон України як держави. Ми, його організатори, не можемо зробити наше кіно краще чи гірше – ми презентуємо його таким, яким воно є сьогодні.

У рамках роботи Українського павільйону сучасне українське кіно буде представлене готовими проектами, а також роботами, що перебувають на різних стадіях виробництва. Запланована презентація наступних проектів на початковій стадії розробки: «Горлиця», «Таразі», «Купідон», «Довженко» (продюсер Володимир Філіпов),  «Доміно» та «Останнє питання степне» (продюсер Ігор Савиченко), «Толока» (продюсер Пилип Іллєнко), «День народження» (продюсери Антон Чевінський, Максим Онопрієнко), «210 добрих справ» (Володимир Нікітенко), «Не хочу помирати» (продюсер Максим Фірсенко), «Жива ватра» (продюсер Геннадій Кофман).

В Українському павільйоні також представлять готові роботи та ті, що знаходяться на фінальному етапі виробництва: «Іван Сила», «Структура кави», «Той хто пройшов крізь вогонь» (продюсер Володимир Філіпов), «Брати. Остання сповідь», «Поводир (Кобзарі)» (продюсери Максим Асадчий та Ігор Савиченко), «Зелена кофта» (продюсери Денис Іванов, Володимир Тихий, Ігор Савиченко), «Микита Кожум’яка та вогняна квітка» (продюсер Дмитро Бєлінский), «Носоріг», «Трубач» (продюсер Ольга Журженко), «Люби мене» (продюсер Олена Єршова), «Параджанов» (продюсер Олена Фетісова), «Я мобер» (режисер Олена Дем’яненко), документальний альманах «Поза Євро», «Пригоди Котигорошка та його друзів», «Капітан Врунгель» (продюсер Едуард Ахрамов), «Такі красиві люди», «Красна Маланка» (продюсер Ігор Ставчанський), «Ломбард» (продюсер Андрій Савенко), «Чарівні історії: еліксир доброти» (продюсер Олександр Лейдікер).

На Каннському кінофестивалі відбудеться ринковий показ фільму «Легка мов пір’їнка» режисера Андрія Рожена.

12 українських короткометражних фільмів будуть показані у Каннському Short Film Corner: «Закон Мьорфі» Ольги Карплюк, «Дорога» Максима Ксєнди, «Постскриптум» Анастасії Храмової, «Уроки української» Руслана Батицького, «У ванній» Ігоря Морозова, «Жовта квітка для месьє Бурійона» Лариси Артюгіної, «Структура кави» Олега Бобало-Яремчука, «Портрет» Анастасії Старової, «18+» Романа Бровко, «Німфо» Олега Борщевського, «Здогад» Миколи Литвина, «Повернення (множина)» Олександра Ратия.

Вже традиційно на Каннському кіноринку будуть представлені головні українські кінофоруми: Міжнародний кінофестиваль «Молодість» та Одеський міжнародний кінофестиваль.

Крім основних заходів, у павільйоні буде представлена кінодистриб’юторська компанія B&H. Також за підтримки фонду Ігоря Янковського «Ініціатива заради майбутнього» відбудеться виступ скрипалів Іллі Бондаренко (11 років) та Тетяни Жмендак (11 років).

 - Я радий з того, що вже вдруге Центр Олександра Довженка сприяє роботі Українського павільйону на міжнародних кінофестивалях, – заявив Іван Козленко. – Вперше ми підтримали такий павільйон на цьогорічному Берлінале, тепер їдемо в Канни. Ми маємо на меті втілити в життя нову якість співробітництва за кордоном.

Керівник програм і проектів фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» Олеся Островська-Люта підкреслила:

 - Ми розуміємо, наскільки важливо налагоджувати контакти між українською культурою і міжнародним культурним середовищем, читачем, глядачем, а тому наш Фонд з 2012 року підтримує такі проекти у рамках напряму "Динамічна культура". Зокрема, вже є позитивний досвід презентації української книги і літератури у Німеччині та Франції завдяки участі українських видавців, письменників, менеджерів літературних проектів у Фестивалі Європейських літератур у м. Коньяк, Ляйпцизькому книжковому ярмарку та Паризькому Книжковому Салоні. Цьому ж сприяють і гранти на подорожі закордон для індивідуальних митців. Основним інструментом виступає тут піднапрям програми грантів Фонду і3 [ідея – імпульс – інновація], спрямованої на підтримку новацій у царинах - візуальне мистецтво, театральне мистецтво, література, музейна справа та віднедавна – кіно.

Цього року Український національний павільйон шостий рік поспіль стане майданчиком для роботи українських та європейських кінопрофесіоналів. Він об’єднає представників продакшн-компаній, а також незалежних українських режисерів і продюсерів, дистриб’юторів та фестивальних менеджерів.

Катерина Копилова повідомила, що інформація про десятиденну роботу Українського павільйону буде оприлюднюватися на офіційному сайті Держкіно:

 - Як і у минулому році, у цьому також на нашому сайті буде розміщено відео з відкриття національного павільйону у Каннах. Через сайт Держкіно буде доступна вся інформація про роботу нашого Кінопосольства.

Додаткова інформація

Каннський кінофестиваль пройде з 15 по 26 травня 2013 року. Український національний павільйон працюватиме на Каннському кіноринку шостий рік поспіль. Українська команда вже має у своєму доробку досягнення у галузі просування українського кіно на міжнародній арені. Що ж до участі українських стрічок у Каннському МКФ, то 2010 року стрічка «Щастя моє» Сергія Лозниці вперше представляла Україну в конкурсній програмі Каннського фестивалю. Того ж року фільм «Шантрапа» Отара Іоселіані був показаний на кінофорумі у секції спецпоказів. 2011 року між Україною та Францією було підписано Мідурядову угоду про спільне кіновиробництво. Тоді ж стрічка «Крос» Марини Вроди удостоїлася Золотої пальмової гілки в конкурсній програмі короткометражних фільмів.

Центр Олександра Довженкає єдиним в Україні державним підприємством, що опікується збереженням, відновленням, вивченням і примноженням Національного фільмофонду України. Здійснює наукові дослідження в галузі кінематографії, укладає й видає довідникову літературу з історії кіно, спеціалізовані кіновидання. Одним із основних завдань центру є популяризація українського кінематографу.

Фонд Ріната Ахметова «Розвиток України» - неприбуткова організація, заснована 15 липня 2005 року. Місія Фонду - працювати для людей, усуваючи причини актуальних громадськихпроблем; впроваджуючи кращий досвід, накопичений в Україні та за кордоном; створюючи унікальні системні рішення; домагаючись максимального результату кожнимсвоїм проектом та дією. Напрями діяльності – «здоров’я нації», «тепло сім’ї», «адресна допомога», «динамічна культура», «сучасна освіта».

Авіакомпанія «Міжнародні Авіалінії України» – провідна українська авіакомпанія. 100% акцій компанії знаходяться в приватній власності. Флот МАУ складається з 20 літаків “Боїнг-737”. Авіакомпанія сполучає Україну з 40 столицями та ключовими містами Європи, Азії, Африки та СНД, забезпечуючи також стикування з маршрутами своїх міжнародних партнерів в більш ніж 3000 інших міст світу. Базовим аеропортом МАУ є міжнародний аеропорт Києва „Бориспіль” (КВР). МАУ виконує понад 700 міжнародних та внутрішніх рейсів на тиждень.

Всеукраїнський благодійний фонд Ігоря Янковського «Ініціатива заради майбутнього»є благодійною організацією, що на засадах добровільності об’єднала однодумців, які спрямовують свої зусилля на створення та реалізацію доброчинних культурологічних та освітніх проектів й програм в Україні.

30/04/2013

Події

До уваги продюсерів та режисерів, фільми яких будуть демонструватись в рамках Європейського кіноринку 70-го Берлінського кінофестивалю. Асоціація кіноіндустрії України та Державне агентство України з питань кіно звертаються з проханням надати актуальну інформацію щодо дати, часу та місця проведення ринкових показів зазначених фільмів

У широкий кінотеатральний прокат виходить створена за підтримки Держкіно неполіткоректна патріотична комедія Володимира Тихого «Наші Котики». Творці фільму запрошують на преспоказ та пресконференцію стрічки, які відбудуться 29 січня у кінотеатрі «Оскар», ТРЦ Gulliver

Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість» розпочав приймання заявок до Національного конкурсу. Подати свій фільм можна до 15 березня 2020 року

Кіпрський міжнародний фестиваль короткометражних фільмів оголошує про початок прийому заявок до участі у міжнародній конкурсній програмі. Кінцевий термін приймання заявок - 1 червня 2020 року 

Пропозиції щодо кандидатур членів Експертної комісії з питань розповсюдження і демонстрування фільмів при Держкіно України із наданням короткої біографічної довідки приймаються до 14 лютого 2020 р. включно 

Асоціація кіноіндустрії України на замовлення Державного агентства України з питань кіно проводить підготовку та збір матеріалів до шоурілу українських фільмів 2019/2020 років. Дедлайн подачі інформації та відео – 25 січня 2020 року

23 січня у широкий кінотеатральний прокат виходить створений за підтримки Держкіно  кримінальний бойовик Сергія Лисенка «ЕКС». Картину знято за сценарієм лауреата премії «Коронація Слова», письменника Ярослава Яріша. Творці фільму запрошують на пресзаходи стрічки

14 січня в кінотеатрі «Сінема сіті» (вул. Антоновича, 176, ТРЦ Ocean Plaza, м. Київ) відбудеться урочиста київська прем'єра комедії «Мої думки тихі» за участі режисера Антоніо Лукіча, виконавців головних ролей Ірми Вітовської та Андрія Лідаговського, а також творчої групи фільму

Кіпрський міжнародний фестиваль короткометражних фільмів оголошує про початок прийому заявок до участі у міжнародній конкурсній програмі. Кінцевий термін приймання заявок - 1 червня 2020 року 

Оголошується конкурс на розробку дизайну українського стенду на кіноринку (EFM) Берлінського міжнародного кінофестивалю 2020 року. Дизайн також буде використаний в оформленні українських представництв на міжнародних кіноринках протягом усього року. Варіанти творчих концепцій дизайну приймаються до 28.12.2019

Всі події

Зараз у виробництві

Переглянути все