Підтримай Українську армію: зателефонуй або надішли смс на номер 565, один дзвінок або смс – 5 грн. Єдиний номер для всіх мобільних операторів

Урядова «гаряча лінія» – 1545

 

Національний центр Олександра Довженка

Ukrainian Film Industry

Система електронних торгів арештованим майном

Держава турбується про тебе

Коментар Держкіно щодо прокату кіноальманаху «Українські злі»

Державне агентство України з питань кіно повідомляє, що не має стосунку до ухвали продюсерами кіноальманаху «Українські злі» рішення про зняття збірки з прокату у кінотеатрі «Жовтень» та не володіє інформацією про причини ухвалення такого рішення продюсерською компанією ТОВ «Артхаус Трафік».

Держкіно не забороняло і не цензурувало вихід кіноальманаху, як це дозволяють собі формулювати деякі ЗМІ. Найпростішим підтвердженням цьому є розміщений на офіційному сайті Держкіно та на сторінці Агентства у Фейсбук анонс про вихід «Українських злих» у прокат. Ви знайдете його за посиланнями http://dergkino.gov.ua/ua/news/show/410/ukrayinski_zli_vihodyat_u_prokat.html та http://www.facebook.com/dergkino.

Один із продюсерів «Українських злих» Денис Іванов у коментарі виданню «Українська правда» щодо ситуації, що склалася, зазначив: «…Попередній проект («Україно, гудбай!» - ред.) показав, що глядачі не ломляться дивитись фільми у кінотеатрі, всі чекають появи їх у мережі». Він також заявив, що у ситуації зі зняттям з прокату немає факту цензури. «У нас немає ніякого конфлікту з "Держкіно", нам видано всі прокатні посвідчення і є всі договори», - додав Денис Іванов». Ви можете знайти його коментар на сторінці «Української правди» за посиланням http://life.pravda.com.ua/culture/2013/03/29/125376/

До складу кіноальманаху «Українські злі», що був запланований до прокату з 28 березня 2013 року, ТОВ «Артхаус Трафік» включило вісім фільмів: «Гамбург» (режисер Володимир Тихий), «Очерет» (режисер Руслан Батицький), «Ксенофілія» (режисер Ілля Калюкін), «Гауді» (режисер Аксінія Куріна), «Та поїду!» (режисер Валерій Шалига), «Без ГМО» (режисер Лариса Артюгіна), «Красива жінка» (режисер Альона Алимова), «Останній день» (режисер Анастасія Касілова). Три фільми з їх числа - «Гауді», «Та поїду!» та «Без ГМО» - були створені в рамках кіноальманаху «Україно, Good-Bye!», який отримав державне фінансування за підсумками проведення першого конкурсу кінопроектів.

Відповідно до ліцензійної угоди № 17/10/12 від 17 жовтня 2012 року Державне агентство України з питань кіно передало ТОВ «Артхаус Трафік» у тимчасове користування терміном до 17 жовтня 2022 року частку виключних майнових прав, що належать державі, на 16 фільмів кіноальманаху «Україно, Good-Bye!». В тому числі, зокрема, і на стрічки «Гауді», «Та поїду!» та «Без ГМО». Державні прокатні посвідчення на зазначенні фільми було видано 30 жовтня 2012 року. 

Ще три фільми кіноальманаху «Українські злі», а саме «Очерет» (режисер Руслан Батицький), «Ксенофілія» (режисер Ілля Калюкін), «Красива жінка» (режисер Альона Алимова) отримали державні прокатні посвідчення 29 жовтня 2012 року. 

Не отримував державного прокатного посвідчення фільм «Гамбург» (режисер Володимир Тихий), оскільки від дистриб’юторів не надходило звернень до Держкіно з проханням щодо видачі прокатного посвідчення. 

Що стосується фільму «Останній день» (режисер Анастасія Касілова) – ТОВ «Артхаус трафік» звернулося до Держкіно листом за вх. № 881/9/26-13 від 28 березня 2013 року щодо отримання державного прокатного посвідчення на вказаний фільм та надало Держкіно відповідний пакет документів. Державне прокатне посвідчення на цей фільм буде видано ТОВ «Артхаус Трафік» у визначений законодавством термін, тобто протягом десяти робочих днів.  

Державне агентство України з питань кіно ще раз наголошує, що рішення про зняття альманаху з прокату у кінотеатрі «Жовтень» є власним рішенням продюсерів кіноальманаху «Українські злі» та знаходиться поза межами компетенції Держкіно.

29/03/2013

Події

У конкурсі можуть взяти участь повнометражні документальні проекти на теми, що висвітлюють культуру та проблеми східних областей України

Вперше в рамках Kharkiv MeetDocs відбудеться конкурс дитячого та підліткового відео на соціально-важливі теми 

Подати заявку на участь у Восьмому Трускавецькому кінофестивалі «Корона Карпат» можна до 10-го вересня

Подати заявку можна онлайн до 6 вересня

Заявки на участь приймаються до 26 серпня

Одразу ж після показу фільму відбудеться пресконференція 

Вручення Другої національної премії кінокритиків КІНОКОЛО відбудеться наприкінці жовтня 

До 20 травня триватиме відбір фільмів до конкурсної програми кінофестивалю «Відкрита Ніч. Дубль 22», котрий пройде цього року у ніч з 29-го на 30-те червня

Всі події

Зараз у виробництві

Переглянути все