Підтримай Українську армію: зателефонуй або надішли смс на номер 565, один дзвінок або смс – 5 грн. Єдиний номер для всіх мобільних операторів

Урядова «гаряча лінія» – 1545

 

Національний центр Олександра Довженка

Ukrainian Film Industry

Система електронних торгів арештованим майном

Держава турбується про тебе

"КОЛО ДЗИҐИ: Одинадцятий" - фільм-закриття ювілейного 10-го Docudays UA

Держкіно, Національний центр Олександра Довженка та Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA представляють фільм-закриття фестивалю - реставровану Центром Довженка стрічку режисера Дзиґи Вертова "Одинадцятий" в музичному супроводі Антона Байбакова. Показ відбудеться 27 березня о 21:30 в Арт-просторі МИН (вул. Дегтярівська, 5) в рамках циклу акцій "КОЛО ДЗИҐИ".

«Одинадцятий» (1928) – перша з трьох аванґардистських стрічок, знятих Дзиґою Вертовим в Україні. Одинадцятий рік радянської влади – рік згортання НЕПу й запровадження політики індустріалізації, зведення Дніпровської ГЕС та інших індустріальних гігантів. Вертов казав, що «Одинадцятий» написано безпосередньо кінокамерою, без посередництва сценарію, і що камера замінила для нього перо письменника. Це дозволило режисерові стверджувати, що він винайшов чисту кінематографічну мову (водночас глибоко соціалістичну), в якій камера безпосередньо фіксує сиру матерію життя.

"Одинадцятий" було відреставровано на базі Національного центру Олександра Довженка наприкінці 2012 року. Основою для цифрової реставрації фільму стала версія, збережена в архіві Держфільмофонду Росії на 35мм негативній плівці.

Показу передуватиме демонстрація анімаційного рекламного ролику фільму, створеного у 1928 році Дзиґою Вертовим імовірно у співавторстві з Олександром Родченком. Цей півторахвилинний експериментальний анімаційний фільм на 35мм плівці було знайдено в 1990-х роках у невеличкому архіві, що належав нащадкам Вертова. У 2000-х трейлер разом з іншими експонатами було придбано голландським колекціонером і знаним в світі дослідником кіноплакату Мартейном Ль Культром (Martijn F. Le Coultre) для передачі його до Нідерландського кіноінституту EYE (Амстердам), де він зберігається й понині. Анімаційний ролик, люб’язно наданий Довженко-Центру доктором Ль Культром, демонструватиметься в Україні вперше.

Музичний супровід до фільму створено українським композитором Антоном Байбаковим.

Антон Байбаков пише музику з 1998-го року. Незалежний виконавець, що співпрацює з відомими українськими музичними гуртами (ДахаБраха, Катя Chilly), працює як звукорежисер кіно. 2006 року здобув нагороду на Всесвітньому фестивалі підводного зображення в Антибі (Франція) як звукорежисер стрічки «Портрет, написаний глибиною» (реж. Леся Мацько). У 2011 році отримав дві нагороди за найкращу звукову доріжку на Міжнародному кінофестивалі на Ібіці в Іспанії («Не скажу», реж. Ігор Копилов) та кінофестивалі «Відкрита ніч» в Україні («Гойдалка», реж. Сергій Мироненко).

Показ відбудеться 27 березня о 21:30 в Арт-просторі МИН (вул. Дегтярівська, 5).

Акредитація преси: abramov@dovzhenkocentre.org, (044) 201-65-74.

25/03/2013

Події

До 20 травня триватиме відбір фільмів до конкурсної програми кінофестивалю «Відкрита Ніч. Дубль 22», котрий пройде цього року у ніч з 29-го на 30-те червня

У червні за підтримки Держкіно відбудеться єдиний в Україні і найбільший у Східній Європі Фестиваль німого кіно та сучасної музики НІМІ НОЧІ

Запрошуємо представників ЗМІ долучитися до мандрівки по Дніпру на пароплаві «Омар Хайям» (причал, вул. Верхній Вал, 72), що відбудеться 19 червня з 14:00 до 16:00

Прес-конференція відбудеться 5 червня, о 13:00, в інформаційному агентстві «УКРІНФОРМ» (вул. Б. Хмельницького, 8/16)

Прийом заявок на участь у 3-му Варшавському кінофорумі для дітей триває до 31-го травня

У п’ятницю, 31-го травня, в межах індустріальної секції КМКФ «Молодість» Boat Meeting буде презентована нова подія секції «Місце зустрічі – Київ»

Всі події

Зараз у виробництві

Переглянути все