Підтримай Українську армію: зателефонуй або надішли смс на номер 565, один дзвінок або смс – 5 грн. Єдиний номер для всіх мобільних операторів

Урядова «гаряча лінія» – 1545

 

Національний центр Олександра Довженка

Ukrainian Film Industry

Система електронних торгів арештованим майном

Держава турбується про тебе

Михайло Іллєнко почав зйомки фільму «Толока»

Наступного року Україна відзначатиме 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Вчора у Національному музеї народної архітектури та побуту України у Пирогові розпочались зйомки нового фільму відомого українського режисера Михайла Іллєнка «Толока» за віршем Тараса Григоровича Шевченка «У тієї Катерини хата на помості».

«На вшанування пам’яті великого співвітчизника державою підтримано створення фільму за твором Тараса Шевченка – стрічки, в якій Михайло Іллєнко у символічній толоці поєднує шевченківським словом сьогодення та минуле, долі України та її народу. Лише спільними зусиллями ми збережемо власну культуру і духовні цінності нашого народу», - такими словами зустріла початок зйомок фільму Голова Державного агентства України з питань кіно Катерина Копилова.

Фільм «Толока» – перша масштабна екранізація творів Т.Г. Шевченка за часів Незалежності України. Дійство толоки є давнім українським звичаєм. Толоку організовували для виконання термінових робіт, що вимагали значної кількості осіб, наприклад, будування хати. Крім технологічного циклу толока мала й вище призначення, яке збирало людей надійніше, ніж релігійні обряди – через Диво Воскресіння на очах у людей на згарищі старої хати з’являлася нова.

За задумом режисера Михайла Іллєнка «Толока» охопить чотирнадцять важливих фрагментів історії України. «Якось у 1984 році після повернення в Україну після сорока чотирьох років блукань широкими просторами СРСР між його ударними будівництвами і «п’ятирічками в чотири роки», мама втомлено порахувала і вийшло, що переселятися їм з батьком довелося чотирнадцять разів, – згадує він. – Чотирнадцять дахів, дверей, ключів. Героїня фільму «Толока» Катерина також чотирнадцять разів прощалася з хатою і знову піднімала її».

26 лютого у Пирогові відбулись зйомки масової фінальної сцени фільму, в якій разом із головними героями фільму були задіяні 60 костюмованих акторів. У цей день відбулись також зйомки сцени у хаті, яка колись належала родині Т.Г. Шевченка, а сьогодні є експонатом музею у Пирогові. Виробничий бюджет фільму складає 28 млн. грн., з них 14 млн. грн. надає держава. Виробництво картини здійснює компанія «Іллєнко Фільм» за підтримки Державного агентства України з питань кіно та за сприяння Благодійного фонду «Велика родина».

Режисер-постановник, сценарист, генеральний продюсер – Михайло Іллєнко.

У ролях: Іванна Іллєнко, Дмитро Рибалевський, Дмитро Лінартович, Богдан Бенюк та інші.

Продюсери – Пилип Іллєнко, Андрій Різоль.

Більше інформації:

PR/BTL/EVENT компанія «ВАВІЛОН»

тел.: 044 207 12 33, 050 352 31 18, 067 231 44 43, e-mail: viktoria@vavilon.kiev.ua.

Контактна особа: Грабовська Вікторія

27/02/2013

Події

До 20 травня триватиме відбір фільмів до конкурсної програми кінофестивалю «Відкрита Ніч. Дубль 22», котрий пройде цього року у ніч з 29-го на 30-те червня

У червні за підтримки Держкіно відбудеться єдиний в Україні і найбільший у Східній Європі Фестиваль німого кіно та сучасної музики НІМІ НОЧІ

Запрошуємо представників ЗМІ долучитися до мандрівки по Дніпру на пароплаві «Омар Хайям» (причал, вул. Верхній Вал, 72), що відбудеться 19 червня з 14:00 до 16:00

Прес-конференція відбудеться 5 червня, о 13:00, в інформаційному агентстві «УКРІНФОРМ» (вул. Б. Хмельницького, 8/16)

Прийом заявок на участь у 3-му Варшавському кінофорумі для дітей триває до 31-го травня

У п’ятницю, 31-го травня, в межах індустріальної секції КМКФ «Молодість» Boat Meeting буде презентована нова подія секції «Місце зустрічі – Київ»

Всі події

Зараз у виробництві

Переглянути все