Підтримай Українську армію: зателефонуй або надішли смс на номер 565, один дзвінок або смс – 5 грн. Єдиний номер для всіх мобільних операторів

Урядова «гаряча лінія» – 1545

 

Національний центр Олександра Довженка

Ukrainian Film Industry

Система електронних торгів арештованим майном

Держава турбується про тебе

Вітання Віце-прем'єр-міністра України – Міністра охорони здоров’я України Раїси Богатирьової з нагоди Дня українського кіно

 

Віце-прем'єр-міністр України – Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова привітала працівників галузі кінематографії з професійним святом - Днем українського кіно

Дорогі друзі!

Вітаю усіх, хто творить вітчизняний кінематограф, а також тих, хто любить та вболіває за нього, з Днем українського кіно!

Незважаючи на те, що вітчизняне кіно зароджувалося в радянські часи, воно викристалізувалося з саме національних видів мистецтв і тому має індивідуальне обличчя та неповторний характер. Великих зусиль і таланту до цього доклали неперевершені майстри, які своїми шедеврами не тільки виявили високий культурний потенціал української нації, а й збагатили скарбницю світового кіномистецтва. Олександр Довженко та Іван Кавалерідзе, Сергій Параджанов та Леонід Биков, Іван Миколайчук та Леонід Осика… Стало традицією, вітаючи зі святом українського кінематографу, згадувати їхні безсмертні імена та твори. І вона дійсно достойна наслідування. На відміну від іншої традиції – вести в цей день розмови про кризу, а то й занепад сучасного українського кіно.

Якщо окинути поглядом загальну ситуацію в нашому кінематографі, то можна явно побачити: попри труднощі та проблеми, які накопичувалися останніми роками, українське кіно продовжує не просто жити, а ще й набирати обертів світового масштабу. І цьому є пояснення. Адже розвиток національного кінематографу віднедавна задекларовано як пріоритетний напрям державної політики в гуманітарній сфері. А це передбачає створення належних правових, організаційних та економічних умов для його функціонування, переходу до продюсерської системи організації і фінансування виробництва і показу фільмів, впровадження передових кінотехнологій, розширення джерел фінансової підтримки кіногалузі.

З 2010 року сформувалася позитивна тенденція щодо збільшення обсягів державного фінансування вітчизняного кіно. Для національних кіновиробників до 2016 року введено «податкові канікули». Розпочато врегулювання правового поля галузі. Цього року за державної підтримки в Україні були успішно проведені міжнародні кінофестивалі «Молодість», «Крок», Одеський міжнародний кінофестиваль, «Відкрита ніч», «Українські альтернативи». Це сприяло подальшій презентації кращих фільмів в кіномережі України, представленню потенціалу українського кіноринку, а також залученню іноземних продюсерів до реалізації спільних кінопроектів.

Впевнено розвивається українська анімація: саме мультиплікаторам найкраще вдалося зберегти надбання попередників, свою школу. Гарні перспективи має дитяче кіно: найближчим часом державою на сто відсотків буде профінансовано п’ять кінопроектів для маленьких глядачів.

Останніми роками Україна почала повертатися на світову кіноарену. Дедалі більше українських фільмів отримують міжнародні нагороди. Так, уперше в новітній історії України наше кіно перемогло на одному з найпрестижніших і найстаріших кінооглядів Європи – Міжнародному фестивалі у Карлових Варах. Чорно-біла стрічка «Будинок з башточкою» українського режисера Єви Нейман в липні цього року отримала головну нагороду конкурсу East Of The West, у якому змагалися 12 картин з усього світу.

Серпень приніс нам ще одну радісну звістку: фільм режисера Мирослава Слабошпицького «Ядерні відходи» став першим українським фільмом за всю історію фестивалю у Локарно одного з найстаріших і найвпливовіших у світі кінофорумів, – який завоював нагороду «Леопард майбутнього». Лише півроку тому відбулась прем’єра фільму Михайла Іллєнка «ТойХтоПройшовКрізьВогонь», а кінострічку вже відзначили не тільки глядачі, а й знавці кінематографу на кінофестивалях в Україні, Росії, та США. І це далеко неповний перелік здобутків та перемог українського кіно на престижних кінофорумах.

Так, нам багато чого ще треба зробити: розвинути сучасну якісну кіноосвіту, оновити матеріально-технічну базу галузі, створити продюсерську систему, розбудуватинаціональну кінотеатральну мережу, яка б охоплювала не тільки великі міста, а й маленькі містечка та села, удосконалити нормативно-правову базу, що діє у сфері кінематографії. Але вже сьогодні в нас є підстави з оптимізмом дивитися у майбутнє вітчизняного кінематографа.

Вірю, що спільними зусиллями ми зробимо Україну потужною кінематографічною державою та зуміємо створити сучасне конкурентоспроможне кіно, звернене до майбутнього і одночасно укорінене в могутні традиції минулого. Адже, як колись сказав Андрій Тарковський, в нашу епоху рівень культури своєї країни краще за все може виразити саме кіно, як за античності це робила драма.

В цей святковий день ми стоячи аплодуємо не тільки нашим шановним акторам, яких ми зазвичай бачимо на екрані, але й тим, хто робить наше життя цікавішим та яскравішим, залишаючись при цьому за кадром, – сценаристам, режисерам, операторам, продюсерам, монтажерам, освітлювачам, гримерам, викладачам акторської майстерності та інших кіношних наук… Всім, хто причетний до мистецтва, яке має найчисельнішу армію прихильників. Бажаю вам, дорогі друзі, міцного здоров’я, добра і щастя, творчого неспокою і великих перемог у змаганні за увагу та любов глядача!

 

 З повагою                                          Раїса Богатирьова

 

 

 

09/09/2012

Події

Творці фільму запрошують на преспоказ та пресконференцію фільму Олександра Жовни  «Історія Лізи», що відбудуться 18 листопада у Києві, в кінотеатрі «Сінема Сіті». В широкий прокат стрічка виходить 21 листопада 2019 року  

Асоціація кіноіндустрії України, Українська кіноасоціація та Українська кіноакадемія запросили кандидатів на посаду Голови Держкіно до діалогу та пропонують провести публічне представлення бачення розвитку кіноіндустрії на найближчий рік та у довгостроковій перспективі. Захід відбудеться 17 листопада о 13:00 в УНІА "Укрінформ"  (вул. Б. Хмельницького 8/16)

15 листопада в рамках форуму «Креативна Україна» відбудеться ексклюзивний воркшоп «Стратегія успішного співробітництва аудіовізуальної індустрії та держави», організований за підтримки Української кіноасоціації (УКА) та координаторки напрямку «Кіно» в Офісі з розробки гуманітарної політики при Міністерстві культури, молоді та спорту України Вікторії Ярмощук

15-го листопада 2019 року в Києві відбудеться національна прем'єра створеної за підтримки Держкіно повнометражної документальної стрічки «З України до Голлівуду» виробництва «Fresh Production Group»

Захід відбудеться в Міжнародний день незрячих, 13 листопада, за адресою: кінотеатр «Оскар» (Спортивна площа, 1а, ТРЦ Gulliver, 7 поверх). Показ фільму розпочнеться о 16:00, пресконференція – о 18:00

Творці фільму запрошують на прем’єру-вечірку української зухвалої молодіжної комедії  «Халепа на 5 Baksiv», яка відбудеться 7.11 в кінотеатрі «Сінема Сіті» (м. Київ, ТРЦ «Ocean  Plaza», вул. Антоновича, 176)

Урочиста прем'єра створеного за державної підтримки фільму Нарімана Алієва "Додому" відбудеться у вівторок, 5 листопада 2019 р., з 19:00 у кінотеатрі "Оскар", ТРЦ Gulliver (м. Київ, Спортивна площа, 1-а) 

Творці фільму запрошують на прем'єрний показ трилеру Фредеріка Петіжана "Холодна кров" з Жаном Рено у головній ролі

Пресзаходи з нагоди київської прем’єри документальної трагікомедії режисерки Надії Парфан «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго» відбудуться 17 жовтня у кінотеатрі «Жовтень» 

Прийом заявок відкрито з 15 жовтня 2019 року до 26 квітня 2020 року включно. Для подачі роботи на конкурс потрібно завантажити готове відео на один із безкоштовних онлайн-сервісів і заповнити заявку на сайті

Всі події

Зараз у виробництві

Переглянути все