Підтримай Українську армію: зателефонуй або надішли смс на номер 565, один дзвінок або смс – 5 грн. Єдиний номер для всіх мобільних операторів

Урядова «гаряча лінія» – 1545

 

Національний центр Олександра Довженка

Ukrainian Film Industry

Система електронних торгів арештованим майном

Держава турбується про тебе

Стартували зйомки дитячого фільму «Іван Сила», який буде повністю профінансовано державою

На кіностудії імені Олександра Довженка знімальна група фільму «Іван Сила» розбила на щастя традиційну тарілку першого дня зйомок. «Іван Сила» є одним з п’яти художніх фільмів, орієнтованих на дитячу аудиторію, які за підсумками конкурсу кінопроектів Державного агентства України з питань кіно отримають 100% державного фінансування.

За словами Голови Держкіно Катерини Копилової фільм «Іван Сила» продовжує створення нового українського кіногероя, розпочате фільмом М. Іллєнка «ТойХтоПройшовКрізьВогонь»: «Молодь України має виховуватись на прикладі власних національних героїв. Сьогодні ми є свідками народження сучасного дитячого кінематографу, розвиток якого є пріоритетним напрямком державної політики у сфері кінематографії. Ми вітаємо перший з п'яти дитячих фільмів, які за підсумками конкурсного відбору отримають 100 % державного фінансування».

Фільм оповідає історію життя нашого співвітчизника Івана Фірцака, який народився у червні 1899 року у селі Білки Іршавського р-ну на Закарпатті. За неймовірну силу він отримав прізвисько «Кротон». У 18 років він став артистом чехословацького цирку і побував у 64 країнах світу, дивуючи усіх своїми перемогами. З рук Королеви Англії він отримав шолом і пояс, оздоблені золотом та діамантами, американська преса називала його найсильнішою людиною XX ст., але у розквіті своїх сил Фірцак припинив виступати за кордоном і повернувся на Батьківщину.

Сценарій фільму, створений Віктором Андрієнком та Ігорем Письменним, отримав перше місце на Міжнародному літетурному конкурсі «Коронація слова-2012» як кращий кіносценарій для дітей. Головну роль у фільмі виконує чемпіон України з пауерліфтингу Дмитро Халаджі. Консультує та виконує одну з ключових ролей інший всесвітньовідомий  силач Василь Вірастюк. Загальний бюджет фільму складає близько 16 млн. грн.

Окрім «Івана Сили», за підсумками проведених Держкіно конкурсів кінопроектів ще чотири картини: фільм «Трубач» режисера Анатолія Матешка, два фільми Національної кіностудії ім. О. Довженка - «Відлуння Оха» та «Йом-Кіпур. Судний день» і картина режисера Надії Кошман «Пілот і артистка» найближчим часом також планується запустити у виробництво.    

22/08/2012

Події

Прийом заявок на участь у 3-му Варшавському кінофорумі для дітей триває до 31-го травня

Карловарський міжнародний кінофестиваль пройде цьогоріч з 28 червня по 6 липня

Захід відбудеться 23 квітня 2019 року о 14:00 у приміщенні PinchukArtCentre

Дві з п’яти стрічок, що увійшли до альманаху – «Штангіст»  та «В радості і тільки в радості»  – створені за підтримки Держкіно

У жовтні 2018-го року за підтримки Держкіно в Литві пройшли Дні українського кіно, литовське ж кіно у рамках подібного заходу  в Україні представлять вперше

Всі події

Зараз у виробництві

Переглянути все