Підтримай Українську армію: зателефонуй або надішли смс на номер 565, один дзвінок або смс – 5 грн. Єдиний номер для всіх мобільних операторів

Урядова «гаряча лінія» – 1545

 

Національний центр Олександра Довженка

Ukrainian Film Industry

Система електронних торгів арештованим майном

Держава турбується про тебе

Підсумки роботи Українського павільйону на Каннському кінофестивалі

1 червня 2012

Цього року на кіноринку Каннського кінофестивалю вже вп’яте відкрився Український національний павільйон. Його представили Державне агентство України з питань кіно за підтримки офіційного авіапартнера української делегації на Каннському кінофестивалі компанії «Міжнародні Авіалінії України» (МАУ) та кінодистриб’юторської компанії «B&H».

Позиціонування України на теренах Європи як кінематографічної держави є одним із пріоритетних завдань Державного агентства України з питань кіно, вважає його Голова Катерина Копилова: «Держкіно реалізує сьогодні стратегію розвитку кінематографічної галузі за декількома напрямками. Ми проводимо конкурси, фінансуємо кінопроекти і дуже раді з того, що вже є перші «ластівки». Паралельно із державним фінансуванням та підтримкою виробництва національного кінопродукту ми працюємо над міжнародним іміджем України. Участю у таких кінофестивалях, як Каннський, ми робимо перші потужні кроки на шляху приєднання нашої держави до міжнародної кіноспільноти».

У рамках Каннського кіноринку відбулися численні зустрічі Катерини Копилової з представниками кіноінституцій різних країн щодо спільного кіновиробництва. Зокрема, під час робочої зустрічі з директором Грузинського Національного центру кіно Тамарою Татішвілі Катерина Копилова обговорила перспективи підписання українсько-грузинської угоди про спільне виробництво фільмів.

Розпочато перемовини про вступ України до Європейської аудіовізуальної обсерваторії. «Україна має величезний потенціал у кіновиробництві, але про це дуже мало відомо у Європі», – зазначив голова організації Вольфганг Клосс.

У рамках Українського національного павільйону відбулися три міжнародні прем’єри нових українських фільмів: кіноальманаху «У кожного свій Чехов», стрічки «Чемпіони із підворіття» режисера Ахтема Сеітаблаєва та фільму «ТойХтоПройшовКрізьВогонь» режисера Михайла Іллєнка. Також були представлені фільми, що перебувають в процесі виробництва. «Інтерес до нас значно виріс і сьогодні до нас йдуть вже з чіткою метою відбору фільмів для дистрибуції, для фестивалів», – стверджує  куратор Українського павільйону Андрій Халпахчі. Так, за словами продюсера фільму «Микита Кожум’яка» Дмитра Бєлінського, ним було досягнуто домовленостей про прокат фільму з шістьома дистриб’юторами (у т.ч. з Америки, Німеччини та Гонконгу), підписано партнерську угоду про фінансування другої частини – продовження фільму. Генеральний продюсер фільму «ТойХтоПройшовКрізьВогонь» Володимир Філіппов отримав пропозиції щодо дистрибуції фільму у Канаді, Англії, Сполучених Штатах та Франції. Зацікавленість проявили також фестивальні менеджери з Росії (Saint-Petersburg International Film Festival), Сполучених Штатів (Telluride Film Festival), Японії (Kyoto HISOTRICA International Film Festival) та Німеччини (Filmfestival Cottbus, Filmfest Hamburg, Berlin International Film Festival)

Крім того, український павільйон презентував кіноподії, які відбуваються в Україні: Міжнародний кінофестиваль «Молодість» та Одеський міжнародний кінофестиваль. За словами директора Ізраїльського Кінофонду Катріеля Шорі, який відвідав презентацію ОМКФ, «Одеський фестиваль – одна з кіноподій міжнародного кінофестивального руху, що найбільш динамічно розвивається. Приголомшливо, як за такий короткий термін відвідання ОМКФ стало обов’язковим для всіх кінопрофесіоналів, які цікавляться кіно Східної Європи».

Нагадаємо, 23 травня цього року Верховна Рада України ратифікувала Угоду між Кабінетом Міністрів України та Урядом Французької Республіки про спільне виробництво фільмів, підписану за ініціативи Держкіно в рамках минулорічного Каннського фестивалю Міністром культури України М.А. Кулиняком та Міністром культури і комунікації Французької Республіки Фредеріком Міттераном. Цього року Україна вперше потрапила у видання Каннського кінофестивалю Funds Book (довідник організацій, які фінансують виробництво кіно), що розповсюджується на Каннському кіноринку і призначений для просування міжнародної ко-продукції у виробництві фільмів.

01/06/2012

Події

У конкурсі можуть взяти участь повнометражні документальні проекти на теми, що висвітлюють культуру та проблеми східних областей України

Вперше в рамках Kharkiv MeetDocs відбудеться конкурс дитячого та підліткового відео на соціально-важливі теми 

Подати заявку на участь у Восьмому Трускавецькому кінофестивалі «Корона Карпат» можна до 10-го вересня

Подати заявку можна онлайн до 6 вересня

Заявки на участь приймаються до 26 серпня

Одразу ж після показу фільму відбудеться пресконференція 

Вручення Другої національної премії кінокритиків КІНОКОЛО відбудеться наприкінці жовтня 

До 20 травня триватиме відбір фільмів до конкурсної програми кінофестивалю «Відкрита Ніч. Дубль 22», котрий пройде цього року у ніч з 29-го на 30-те червня

Всі події

Зараз у виробництві

Переглянути все