Підтримай Українську армію: зателефонуй або надішли смс на номер 565, один дзвінок або смс – 5 грн. Єдиний номер для всіх мобільних операторів

Урядова «гаряча лінія» – 1545

 

Національний центр Олександра Довженка

Ukrainian Film Industry

Система електронних торгів арештованим майном

Держава турбується про тебе

Презентація українського кіно на Каннському кіноринку

В Українському національному павільйоні у Каннах відбулась презентація сучасного українського кіно та кінопроектів, що перебувають у розробці.

В рамках роботи Каннського кіноринку у національному павільйоні України відбулась презентація нового українського кіно. Продюсери та режисери представили шість стрічок, частина з яких з’явиться на екранах вже наступного року: анімаційний фільм «Микита Кожум’яка» режисера Ростислава Гарбара (реліз фільму планується на березень 2013 року), казку-фентезі режисера Максима Фірсенка «Колесо фортуни: Казка про злиднів», пригодницький фільм Віктора Андрієнка «Іван-сила» про найсильнішу людину у світі, документальний фільм «Невідома  країна» продюсера Максима Онопрієнка, драму «Переполох у Хелмі» режисера Леоніда Горовця та кіноальманах «Шевченко. Для тебе, для України» продюсера Максима Онопрієнка.

«Вже п’ятий рік поспіль у Каннах працює Український національний павільйон. Інтерес до нас значно виріс і сьогодні до нас йдуть вже з чіткою метою відбору фільмів для дистрибуції, для фестивалів», - зазначив куратор Українського павільйону, директор МКФ «Молодість» Андрій Халпахчі.

Зацікавлених у співпраці з українськими кінематографістами виявилося дуже багато: під час презентації у павільйоні не вистачало місця усім бажаючим. Режисер Ростислав Гарбар представив присутнім перший вітчизняний повнометражний анімаційний фільм «Микита Кожум’яка». Стрічку планується завершити у грудні 2012 р, вже на березень 2013 р. заплановано реліз фільму в Україні та Росії. Режисер Максим Фірсенко і продюсер Антон Червінський презентували кінопроект спільного виробництва України, Росії та Франції - казку-фентезі «Колесо фортуни: Казка про злиднів». Для стрічки зараз шукають інвестора, свою участь у картині вже підтвердив російський актор Віктор Сухоруков - він зіграє у фільмі одну з головних ролей.

Продюсер Володимир Філіппов, який привіз на Каннський кіноринок головний український кінопродукт року – стрічку «ТойХтоПройшовКрізьВогонь», представив свій новий проект «Іван-сила» про українського силача, вихідця із Закарпаття Івана Фірцака, якого було визнано найсильнішою людиною XX століття. Головні ролі у фільмі виконають українські атлети Дмитро Халаджи та Василь Вірастюк. «У нас вже повністю зібрано бюджет картини,  Державне агентство України з питань кіно є нашим головним співпродюсером. Метою презентації є пошук міжнародного дистриб’ютора: ми будемо готові з релізом до березня 2013 року», - сказав присутнім Володимир Філіппов.

Два проекти презентував продюсер Максим Онопрієнко: документальний фільм «Невідома країна» та кіноальманах «Шевченко. Для тебе, для України». До участі у створенні кіноальманаху планується залучити молодих сценаристів та літераторів з їх баченням постаті митця. Режисер Леонід Горовець представив кінопроект «Переполох у Хелмі».

Український павільйон традиційно презентував також кіноподії, які відбуваються в Україні – Одеський міжнародний кінофестиваль, Міжнародний кінофестиваль «Молодість», реставровану кінокласику українського кіно та каталог Ukrainian Film Guide з інформацією про сучасне кіновиробництво  в Україні.

Переглянути повну відеоверсію презентації українського кіно в рамках роботи Каннського кіноринку-2012 Ви можете на головній сторінці нашого сайту в рубриці «Відео».   

21/05/2012

Події

У конкурсі можуть взяти участь повнометражні документальні проекти на теми, що висвітлюють культуру та проблеми східних областей України

Вперше в рамках Kharkiv MeetDocs відбудеться конкурс дитячого та підліткового відео на соціально-важливі теми 

Подати заявку на участь у Восьмому Трускавецькому кінофестивалі «Корона Карпат» можна до 10-го вересня

Подати заявку можна онлайн до 6 вересня

Заявки на участь приймаються до 26 серпня

Одразу ж після показу фільму відбудеться пресконференція 

Вручення Другої національної премії кінокритиків КІНОКОЛО відбудеться наприкінці жовтня 

До 20 травня триватиме відбір фільмів до конкурсної програми кінофестивалю «Відкрита Ніч. Дубль 22», котрий пройде цього року у ніч з 29-го на 30-те червня

Всі події

Зараз у виробництві

Переглянути все