Підтримай Українську армію: зателефонуй або надішли смс на номер 565, один дзвінок або смс – 5 грн. Єдиний номер для всіх мобільних операторів

Урядова «гаряча лінія» – 1545

 

Національний центр Олександра Довженка

Ukrainian Film Industry

Система електронних торгів арештованим майном

Держава турбується про тебе

Презентація українського кіно на Каннському кіноринку

В Українському національному павільйоні у Каннах відбулась презентація сучасного українського кіно та кінопроектів, що перебувають у розробці.

В рамках роботи Каннського кіноринку у національному павільйоні України відбулась презентація нового українського кіно. Продюсери та режисери представили шість стрічок, частина з яких з’явиться на екранах вже наступного року: анімаційний фільм «Микита Кожум’яка» режисера Ростислава Гарбара (реліз фільму планується на березень 2013 року), казку-фентезі режисера Максима Фірсенка «Колесо фортуни: Казка про злиднів», пригодницький фільм Віктора Андрієнка «Іван-сила» про найсильнішу людину у світі, документальний фільм «Невідома  країна» продюсера Максима Онопрієнка, драму «Переполох у Хелмі» режисера Леоніда Горовця та кіноальманах «Шевченко. Для тебе, для України» продюсера Максима Онопрієнка.

«Вже п’ятий рік поспіль у Каннах працює Український національний павільйон. Інтерес до нас значно виріс і сьогодні до нас йдуть вже з чіткою метою відбору фільмів для дистрибуції, для фестивалів», - зазначив куратор Українського павільйону, директор МКФ «Молодість» Андрій Халпахчі.

Зацікавлених у співпраці з українськими кінематографістами виявилося дуже багато: під час презентації у павільйоні не вистачало місця усім бажаючим. Режисер Ростислав Гарбар представив присутнім перший вітчизняний повнометражний анімаційний фільм «Микита Кожум’яка». Стрічку планується завершити у грудні 2012 р, вже на березень 2013 р. заплановано реліз фільму в Україні та Росії. Режисер Максим Фірсенко і продюсер Антон Червінський презентували кінопроект спільного виробництва України, Росії та Франції - казку-фентезі «Колесо фортуни: Казка про злиднів». Для стрічки зараз шукають інвестора, свою участь у картині вже підтвердив російський актор Віктор Сухоруков - він зіграє у фільмі одну з головних ролей.

Продюсер Володимир Філіппов, який привіз на Каннський кіноринок головний український кінопродукт року – стрічку «ТойХтоПройшовКрізьВогонь», представив свій новий проект «Іван-сила» про українського силача, вихідця із Закарпаття Івана Фірцака, якого було визнано найсильнішою людиною XX століття. Головні ролі у фільмі виконають українські атлети Дмитро Халаджи та Василь Вірастюк. «У нас вже повністю зібрано бюджет картини,  Державне агентство України з питань кіно є нашим головним співпродюсером. Метою презентації є пошук міжнародного дистриб’ютора: ми будемо готові з релізом до березня 2013 року», - сказав присутнім Володимир Філіппов.

Два проекти презентував продюсер Максим Онопрієнко: документальний фільм «Невідома країна» та кіноальманах «Шевченко. Для тебе, для України». До участі у створенні кіноальманаху планується залучити молодих сценаристів та літераторів з їх баченням постаті митця. Режисер Леонід Горовець представив кінопроект «Переполох у Хелмі».

Український павільйон традиційно презентував також кіноподії, які відбуваються в Україні – Одеський міжнародний кінофестиваль, Міжнародний кінофестиваль «Молодість», реставровану кінокласику українського кіно та каталог Ukrainian Film Guide з інформацією про сучасне кіновиробництво  в Україні.

Переглянути повну відеоверсію презентації українського кіно в рамках роботи Каннського кіноринку-2012 Ви можете на головній сторінці нашого сайту в рубриці «Відео».   

21/05/2012

Події

До 20 травня триватиме відбір фільмів до конкурсної програми кінофестивалю «Відкрита Ніч. Дубль 22», котрий пройде цього року у ніч з 29-го на 30-те червня

Прийом заявок на участь у 3-му Варшавському кінофорумі для дітей триває до 31-го травня

Карловарський міжнародний кінофестиваль пройде цьогоріч з 28 червня по 6 липня

Захід відбудеться 7 травня о 12:00 в інформаційному агентстві «Укрінформ» 

Захід пройде 24 квітня о 12:00 у великому конференц-залі готелю Aloft

Всі події

Зараз у виробництві

Переглянути все