Підтримай Українську армію: зателефонуй або надішли смс на номер 565, один дзвінок або смс – 5 грн. Єдиний номер для всіх мобільних операторів

Урядова «гаряча лінія» – 1545

 

Національний центр Олександра Довженка

Ukrainian Film Industry

Система електронних торгів арештованим майном

Держава турбується про тебе

Телесеріал «Белая гвардия»: Роз’яснення Держкіно щодо ситуації,що склалася навколо його показу в Україні

14 травня 2012 р.

 

Зважаючи на увагу ЗМІ до ситуації, що склалася навколо показу в Україні телесеріалу «Белая гвардия» (реж. С. Снєжкін), Державне агентство України з питань кіно надає роз’яснення стосовно видачі державного посвідчення на право розповсюдження і демонстрування вказаному телесеріалу.

Відповідно до Положення про Експертну комісію з питань розповсюдження і демонстрування фільмів, яка у своїй діяльності керується Законами України «Про кінематографію», «Про захист суспільної моралі», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17 серпня 1998 року N 1315 «Положенням про державне посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів», іншими законами та нормативно-правовими актами для прийняття рішення про вікове обмеження або заборону демонстрування на території України фільму стрічка переглядається членами вищезгаданої комісії. На підставі заповнених карток технічним секретарем складається протокол і оформлюється висновок, що затверджується головою Експертної комісії.

Експертною комісією з питань розповсюдження і демонстрування фільмів було переглянуто телесеріал «Белая гвардия» (реж. С. Снєжкін). На підставі висновків експертів  прийнято рішення про видачу телесеріалу «Белая гвардия» державного посвідчення на право розповсюдження і демонстрування зі встановленням обмеження глядацької аудиторії «18», з умовою попередження глядача про встановлені обмеження. На даний час державне прокатне посвідчення отримано для виду прав «домашнє відео»; з 17 експертів, які переглянули телесеріал «Белая гвардия», усі 17 дали дозвіл на видачу йому прокатного посвідчення, обмеження глядацької аудиторії встановлено експертами наступним чином:

-         загальна аудиторія – 1 голос,

-         «14 років» - 2 голоси,

-         «16 років» - 4 голоси,

-         «18 років» - 6 голосів,

-         «Х 21» - 4 голоси.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Окрім того, у відповідності зі ст.15 Конституції України цензура в Україні заборонена.

Враховуючи викладене, вважаємо, що показ телесеріалу «Белая гвардия» не порушує вимог законодавства України і Державне агентство України з питань кіно не має підстав для відмови у видачі державного прокатного посвідчення.

 

14/05/2012

Події

У конкурсі можуть взяти участь повнометражні документальні проекти на теми, що висвітлюють культуру та проблеми східних областей України

Вперше в рамках Kharkiv MeetDocs відбудеться конкурс дитячого та підліткового відео на соціально-важливі теми 

Подати заявку на участь у Восьмому Трускавецькому кінофестивалі «Корона Карпат» можна до 10-го вересня

Подати заявку можна онлайн до 6 вересня

Заявки на участь приймаються до 26 серпня

Одразу ж після показу фільму відбудеться пресконференція 

Вручення Другої національної премії кінокритиків КІНОКОЛО відбудеться наприкінці жовтня 

До 20 травня триватиме відбір фільмів до конкурсної програми кінофестивалю «Відкрита Ніч. Дубль 22», котрий пройде цього року у ніч з 29-го на 30-те червня

Всі події

Зараз у виробництві

Переглянути все