Підтримай Українську армію: зателефонуй або надішли смс на номер 565, один дзвінок або смс – 5 грн. Єдиний номер для всіх мобільних операторів

Урядова «гаряча лінія» – 1545

 

Національний центр Олександра Довженка

Ukrainian Film Industry

Система електронних торгів арештованим майном

Держава турбується про тебе

Телесеріал «Белая гвардия»: Роз’яснення Держкіно щодо ситуації,що склалася навколо його показу в Україні

14 травня 2012 р.

 

Зважаючи на увагу ЗМІ до ситуації, що склалася навколо показу в Україні телесеріалу «Белая гвардия» (реж. С. Снєжкін), Державне агентство України з питань кіно надає роз’яснення стосовно видачі державного посвідчення на право розповсюдження і демонстрування вказаному телесеріалу.

Відповідно до Положення про Експертну комісію з питань розповсюдження і демонстрування фільмів, яка у своїй діяльності керується Законами України «Про кінематографію», «Про захист суспільної моралі», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17 серпня 1998 року N 1315 «Положенням про державне посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів», іншими законами та нормативно-правовими актами для прийняття рішення про вікове обмеження або заборону демонстрування на території України фільму стрічка переглядається членами вищезгаданої комісії. На підставі заповнених карток технічним секретарем складається протокол і оформлюється висновок, що затверджується головою Експертної комісії.

Експертною комісією з питань розповсюдження і демонстрування фільмів було переглянуто телесеріал «Белая гвардия» (реж. С. Снєжкін). На підставі висновків експертів  прийнято рішення про видачу телесеріалу «Белая гвардия» державного посвідчення на право розповсюдження і демонстрування зі встановленням обмеження глядацької аудиторії «18», з умовою попередження глядача про встановлені обмеження. На даний час державне прокатне посвідчення отримано для виду прав «домашнє відео»; з 17 експертів, які переглянули телесеріал «Белая гвардия», усі 17 дали дозвіл на видачу йому прокатного посвідчення, обмеження глядацької аудиторії встановлено експертами наступним чином:

-         загальна аудиторія – 1 голос,

-         «14 років» - 2 голоси,

-         «16 років» - 4 голоси,

-         «18 років» - 6 голосів,

-         «Х 21» - 4 голоси.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Окрім того, у відповідності зі ст.15 Конституції України цензура в Україні заборонена.

Враховуючи викладене, вважаємо, що показ телесеріалу «Белая гвардия» не порушує вимог законодавства України і Державне агентство України з питань кіно не має підстав для відмови у видачі державного прокатного посвідчення.

 

14/05/2012

Події

До 20 травня триватиме відбір фільмів до конкурсної програми кінофестивалю «Відкрита Ніч. Дубль 22», котрий пройде цього року у ніч з 29-го на 30-те червня

Прийом заявок на участь у 3-му Варшавському кінофорумі для дітей триває до 31-го травня

Карловарський міжнародний кінофестиваль пройде цьогоріч з 28 червня по 6 липня

Захід відбудеться 7 травня о 12:00 в інформаційному агентстві «Укрінформ» 

Захід пройде 24 квітня о 12:00 у великому конференц-залі готелю Aloft

Всі події

Зараз у виробництві

Переглянути все