Підтримай Українську армію: зателефонуй або надішли смс на номер 565, один дзвінок або смс – 5 грн. Єдиний номер для всіх мобільних операторів

Урядова «гаряча лінія» – 1545

 

Національний центр Олександра Довженка

Ukrainian Film Industry

Система електронних торгів арештованим майном

Держава турбується про тебе

Річниця з дня народження Івана МиколайчукаЧервень цього року в Україні освітлений вшануванням пам’яті видатного актора, режисера та сценариста, заслуженого артиста України Івана Миколайчука. 15 червня 2011 року легенді українського кінематографу виповнилося б 70 років.

Ювілей Івана Миколайчука відзначатиметься по всій Україні. Головними центрами подій стануть Київ, Львів, Чернівці та рідне село Миколайчука Чортория на Буковині.

З 14 червня в Чернівцях розпочне роботу Всеукраїнський фестиваль етнографічного кіно «Іванова Переберія». Основними культурно-мистецькими заходами фестивалю стануть творчі зустрічі з кіномитцями, показ фільмів Івана Миколайчука та фільмів за його участю, щойно започаткований конкурс молодіжного короткометражного кіно «Кіноетніка-2011», етно-фестиваль «На гостини до Івана», відкриття виставки робіт членів Національної спілки художників України, присвяченої І.Миколайчуку та багато інших заходів.

Розпочнеться фестиваль прес-конференцією за участю голови Державного агентства України з питань кіно Копилової К.О., голови Національної спілки кінематографістів України Тримбача С.В., співачки та актриси Миколайчук М.Є., кінорежисера Балаяна Р.Г., народного артиста України кіноактора Стригуна Ф.М., кінодраматурга і поета Драча І.Ф.

14 червня в культурному центрі «Вернісаж» у Чернівцях відкриється Всеукраїнська виставка робіт членів Національної Спілки художників України, присвячена Миколайчуку. В Академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені О.Кобилянської покажуть виставу «Небилиці про Івана…» за однойменним сценарієм Івана Миколайчука у постановці Львівського академічного драматичного театру імені М.Заньковецької.

15 червня, в день народження Івана Васильовича, відбудеться урочисте покладання квітів до меморіальної дошки по вул. І.Миколайчука у Чернівцях. Урочистості пройдуть і у музеї-садибі актора в с. Чортория Кіцманського району. В населених пунктах від Чернівців до Чорториї вздовж автомобільного шляху проходитиме етно-фестиваль «На гостини до Івана» з представленням народних традицій, пісенного мистецтва, обрядів, костюмів, страв буковинської кухні. Також цього дня відкриється Всеукраїнський конкурс-фестиваль молодого короткометражного кіно «Кіноетніка», започаткований спільно з благодійним фондом «Людина в культурі» (Леся Воронюк та творча молодь), який проходитиме 15-16 червня в рамках «Іванової Переберії». Ввечері в Академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені О.Кобилянської відбудеться прем’єра театральної вистави «Тисяча снопів вітру».

17 червня у Києві, у приміщенні Національного театру імені Івана Франка пройде ювілейний вечір пам’яті Івана Миколайчука. У програмі – виступи тріо «Золоті ключі» (Ніна Матвієнко, Марія Миколайчук, Валентина Ковальська), Богдана Ступки та ін., вистава «Небилиці про Івана...» (Національний академічний український драматичний театр імені Марії Заньковецької).

Упродовж червня на телебаченні, в кінотеатрах Києва, Чернівців та області, Львова йтиме ретроспектива фільмів Івана Миколайчука.

Крім того, до ювілею митця підготовлено збірку фільмів у форматі DVD з відреставрованими протягом 2009-2011 рр. за фінансової підтримки Державної служби кінематографії стрічками Івана Миколайчука. Збірку буде презентовано в рамках заходів Всеукраїнського фестивалю етнографічного кіно «Іванова Переберія». Також в рамках фестивалю буде представлено підготовлений до ювілею митця фотоальбом «Іван Миколайчук. Магія любові».


Іван Васильович Миколайчук – український актор, режисер, сценарист. Працював в кіно у 1960-80-ті роки, був одним із найяскравіших символів національного кіномистецтва. Саме з його іменем пов’язано розквіт явища, яке дістало назву Українського поетичного кіно.
Заслужений артист УРСР (1968), лауреат республіканської премії імені М.Островського (1967). Кавалер орденів Трудового Червоного Прапора (1971), Дружби народів (1981). Лауреат Державної премії України імені Т.Г.Шевченка (1988, посмертно). У доробку Івана Миколайчука 34 ролі в кіно, 9 сценаріїв та 2 режисерські роботи. Найвідоміші картини за участю актора – «Тіні забутих предків», «Білий птах з чорною ознакою», «Вавилон XX», «Пропала грамота», «Захар Беркут» тощо.
09/06/2011

Події

Компанія FilmUA Distribution спільно з Держкіно оголошує конкурс на включення до складу української делегації на Американський кіноринок (American Film Market, AFM) незалежного представника кіноіндустрії. Дедлайн подачі заявки - 20 жовтня (включно)    

Творці фільму запрошують на прем'єрний показ трилеру Фредеріка Петіжана "Холодна кров" з Жаном Рено у головній ролі

Пресзаходи з нагоди київської прем’єри документальної трагікомедії режисерки Надії Парфан «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго» відбудуться 17 жовтня у кінотеатрі «Жовтень» 

17 жовтня о 14:00 у кінотеатрі «Жовтень» (вул. Костянтинівська, 26) відбудеться  пресконференція за підсумками «Днів українського кіно» у Мюнхені

Прийом заявок відкрито з 15 жовтня 2019 року до 26 квітня 2020 року включно. Для подачі роботи на конкурс потрібно завантажити готове відео на один із безкоштовних онлайн-сервісів і заповнити заявку на сайті

9 жовтня відбудеться гала-прем'єра історичної драми "Захар Беркут": творці фільму оголосили про масштабний перформанс, присвячений цій події  

У конкурсі можуть взяти участь повнометражні документальні проекти на теми, що висвітлюють культуру та проблеми східних областей України

Вперше в рамках Kharkiv MeetDocs відбудеться конкурс дитячого та підліткового відео на соціально-важливі теми 

18 вересня з 15:30 у кінотеатрі «Оскар» (ТРЦ Гулівер) відбудуться пресзаходи з нагоди прем'єри українського сімейного фантастичного фільму режисера Анатолія Матешка «Фокстер & Макс» про пригоди хлопчика та пса-супергероя

Подати заявку на участь у Восьмому Трускавецькому кінофестивалі «Корона Карпат» можна до 10-го вересня

Всі події

Зараз у виробництві

Переглянути все