Урядова «гаряча лінія» – 1545

Національний центр Олександра Довженка

Ukrainian Film Industry

Система електронних торгів арештованим майном

Координаційний центр з надання правової допомоги

Канський кінофестиваль: підсумки роботи українського представництва

27 травня 2011 року в залі «Синематека» культурного центру кінотеатру «Київ» відбулася прес-конференція на тему «Українське кіно підкорює світ: переможний «Крос» у Канни», учасники якої підвели підсумки роботи представництва України в Каннах.

У заході взяли участь голова Державного агентства України з питань кіно Катерина Копилова, директор Української кінофундації Андрій Халпахчі, заступник Голови правління Українського Інноваційного Банку Світлана Корчинська, продюсери Володимир Хорунжий та Максим Онопрієнко, директор Французького культурного центру в Україні Франкі Бландо. Володар «Золотої пальмової гілки» 64-го Канського кінофестивалю режисер Марина Врода, перебуваючи у Франції, спілкувалася з учасниками та гостями прес-конференції за допомогою скайп-зв’язку.

Учасники прес-конференції прозвітували про роботу українського представництва на Канському кінофорумі та підвели підсумки цьогорічної участі України в одному з найзначніших кінофестивалів світу.

У Каннах національний павільйон України був представлений вже вчетверте, але саме цього року його діяльність вийшла далеко за рамки суто представницької функції. Павільйон став майданчиком для зустрічей та обговорення нових ідей та проектів вітчизняних і європейських кіномитців та професіоналів. «Такий великий успіх і таке зацікавлення українським кіно наочно демонструє, що Україна поступово входить у світову кіноіндустрію», – зауважив Андрій Халпахчі.

Голова Державного агентства України з питань кіно Катерина Копилова підкреслила важливість підписання у Каннах Міждержавної угоди між Урядами України та Французької Республіки про спільне виробництво фільмів. 14 травня цю Угоду підписали Міністр культури України Михайло Кулиняк та Міністр культури Франції Фредерик Міттеран. Катерина Копилова зазначила, що участь України в нинішньому кінофестивалі в Каннах є важливим кроком для вітчизняної кіноіндустрії на шляху до європейського кінотовариства. «Мета укладеного документу – оновлення і посилення взаємовідносин у сфері кіновиробництва між Україною та Францією, примноження спільного спадку у фільмовиробництві», – сказала вона.

Андрій Халпахчі розповів присутнім про презентації, які відбулися в рамках роботи павільйону. 16 травня було презентовано проекти, об’єднані під назвою «Нове українське кіно». Стрічка «Дім з баштою» Єви Нейман – трагічна історія 8-річного хлопчика, яка сталася взимку 1944 року. Цей чорно-білий повнометражний ігровий фільм буде завершено у 2011 році. Продюсер Володимир Філіппов представив фільм Михайла Іллєнка «Тойхтопройшовкрізьвогонь». В його основі – реальна історія українця, який був радянським льотчиком-героєм, потім – в’язнем ГУЛАГу, а згодом – вождем індіанського племені. Альманах «Богині» Антона Комяхова – 11 коротких історій про сучасну жінку, які мають одну мету: розкрити Жінку-Богиню. Короткометражний фільм «Щоденник мого я» Олександра Анпілогова увійшов до програми Канського кінофестивалю в Short Corner. Також були представлені «По вірі вашій буде вам!» Микити Ратнікова, «Поза грою» Наталі Клименко, «У кожного свій Чехов» Максима Фірсенка тощо. Кінотвори презентували їх продюсери, режисери та актори.

16 травня з великим успіхом пройшла презентація Одеського міжнародного кінофестивалю: захід відвідали понад 200 осіб. Серед них – представники найбільших європейських кінофорумів та кіноінституцій, зокрема фестивалів у Софії, Варшаві, Берліні, Ґетеборзі, Москві, Санкт-Петербурзі; топ-менеджери German Films, UNIFRANCE, British Council; генеральний секретар міжнародної федерації кінопреси ФІПРЕССІ Клаус Едер (він увійде до складу журі цьогорічного ОМКФ). Також у рамках Канського кіноринку пройшли презентації проектів з нової програми ОМКФ «Українська лабораторія», а саме – кіноальманаху «Мудаки. Арабески» і кінопроекту, який зараз знаходиться у розробці, – «Україно, goodbye!».

17 травня в Українському національному павільйоні пройшов день Сергія Параджанова. Минулорічний володар «Золотої пальмової гілки», близький друг Параджанова Серж Аведікян разом із українським режисером Оленою Фетісовою презентували проект художнього фільму «Параджанов». Ця картина (Серж Аведікян зіграє в ній головну роль та буде співрежисером) присвячена 90-річчю митця, яке відзначатиметься в 2014 році. Прем’єра картини має відбутися на Канському кінофестивалі 2013 року. В Українському павільйоні в цей день демонстрували «Тіні забутих предків», документальні картини Романа Балаяна «Ніч в музеї» та Романа Ширмана «Небезпечно вільна людина», а також ексклюзивні документальні кадри Параджанова, зроблені Сержем Аведікяном.

17 і 18 травня на Канському кіноринку з великим успіхом було презентовано два українські проекти – кіноальманах «Закохані в Київ» і стрічку «ROCK’N’BALL» режисера Дмитра Приходька.

Наприкінці прес-конференції з присутніми за допомогою скайп-зв’язку поспілкувалася володарка «Золотої пальмової гілки» Марина Врода. Режисер побажала молодим митцям успіхів і натхнення.
30/05/2011

Події

Кінофестиваль "Відкрита ніч. Дубль 23" запрошує режисерів та продюсерів подавати кінострічки на конкурс наймасштабнішого кінофестивалю України за версією Книги Рекордів України. Заповнити онлайн-форму заявки можна на офіційному сайті фестивалю до 15 травня 2020 року

Розпочалося приймання заявок на участь в конкурсних програмах 7-го Міжнародного фестивалю актуальної анімації та медіа-мистецтва LINOLEUM, який відбудеться з 2 по 6 вересня у Києві. Дедлайн подання - 15 травня 2020 р.

Український інститут запускає програму системної підтримки міжнародної промоції українського кіно — proMOTION. За результатами відкритого конкурсу, цього року п’ять кінопроєктів отримають до 150 000 гривень для просування фільму за кордоном. Подати заявку на участь у конкурсі можна до 3 квітня 2020 року

Якщо у вас є проєкт документального фільму / серіалу, або ідея такого проєкту - не пропустіть можливість отримати кваліфіковану консультацію та познайомитись з потенційними партнерами. Кінцевий термін подання заявки на індустрійну акредитацію Docudays UA – 9 березня 2020 року

Кінофестиваль операторського мистецтва КІНООКО оголошує прийом фільмів на конкурс. До участі в конкурсі приймаються короткометражні та повнометражні ігрові та неігрові фільми, а також музичні кліпи. Подати фільм можна до 15 червня 2020 року

Продовжується збір матеріалів для презентації українських фільмів в рамках Європейського кіноринку 70-го Берлінського кінофестивалю. Друковані матеріали можна подати до 17 лютого, до 10 лютого - внести дані до каталогу українських продакшн-компаній Production Guide of Ukraine. Друковані матеріали можна буде також надати особисто, на Український національний стенд (№118, MarriottHotel, Берлін)

До уваги продюсерів та режисерів, фільми яких будуть демонструватись в рамках Європейського кіноринку 70-го Берлінського кінофестивалю. Асоціація кіноіндустрії України та Державне агентство України з питань кіно звертаються з проханням надати актуальну інформацію щодо дати, часу та місця проведення ринкових показів зазначених фільмів

Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість» розпочав приймання заявок до Національного конкурсу. Подати свій фільм можна до 15 березня 2020 року

Кіпрський міжнародний фестиваль короткометражних фільмів оголошує про початок прийому заявок до участі у міжнародній конкурсній програмі. Кінцевий термін приймання заявок - 1 червня 2020 року 

Пропозиції щодо кандидатур членів Експертної комісії з питань розповсюдження і демонстрування фільмів при Держкіно України із наданням короткої біографічної довідки приймаються до 14 лютого 2020 р. включно 

Всі події

Зараз у виробництві

Переглянути все