Підтримай Українську армію: зателефонуй або надішли смс на номер 565, один дзвінок або смс – 5 грн. Єдиний номер для всіх мобільних операторів

Урядова «гаряча лінія» – 1545

 

Національний центр Олександра Довженка

Ukrainian Film Industry

Система електронних торгів арештованим майном

Держава турбується про тебе

Україна та Франція підписали Угоду про спільне кіновиробництво

14 травня 2011 року, в рамках 64-го Міжнародного Канського кінофестивалю, що проходить днями у Франції, відбулося підписання Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Французької Республіки про спільне виробництво фільмів.
Угоду підписали Міністр культури України Михайло Кулиняк та Міністр культури Франції Фредерік Міттеран.

Відтепер фільми, що відповідно до умов цієї Угоди набули статусу фільмів спільного виробництва, прирівнюються до фільмів, що мають статус національного фільму і користуватимуться всіма пільгами, передбаченими законодавством у галузі кінематографії кожної з держав.

Угода передбачає, що для отримання статусу фільму спільного виробництва фільм має бути вироблений підприємством, яке має відповідні фінансові та технічні можливості. Професійний досвід такого підприємства-виробника має бути визнаний уповноваженими органами держави, до якої воно належить.

Творчим та технічним персоналом, залученим до виробництва фільму, мають бути громадяни України або Французької Республіки, або громадянами однієї з держав-членів Європейського Союзу або Європейського економічного простору. Особи, які не мають вказаного громадянства, але постійно проживають на території України або Франції сприймаються як громадяни відповідної держави.

Згідно умов Угоди зйомки фільму мають проводитись на студіях, що розташовані на території України або Франції. Якщо сценарій або дія фільму передбачає проведення зйомок на місцевості в іншій країні, такі зйомки мають бути узгоджені уповноваженими органами України та Франції.

Сторони також погодилися сприяти у вирішенні питань щодо переміщення або перебування на території України та Франції художнього або технічного персоналу, задіяного у виробництві фільмів, а також спрощенню процесу митного перетину кордону. У разі необхідності – імпорту або експорту з митної території країни спеціального обладнання для процесу створення та показу фільму спільного виробництва (кіноплівка, технічне обладнання, костюми, декорації, рекламні матеріалі та інше). Підписана Угода допомагатиме розвитку співпраці між фільмотеками та установами, відповідальними за збереження кіноархівів України та Франції.

Крім того, особливу увагу в укладеному документі надано сприянню фаховому навчанню суб’єктів кінематографії. Україна та Франція домовилися проводити постійні консультації з приводу застосування необхідних заходів для розвитку початкової освіти та покращення постійного росту фахової майстерності авторів та спеціалістів кінематографічної галузі. Уповноважені органи країн мають сприяти підписанню угод та конвенцій між закладами освіти та іншими установами, які проводять початкову освіту або підвищення кваліфікації в галузі кінематографії, в рамках яких передбачається проводити обмін студентами.

Отже, обумовлений документом розвиток спільного кіновиробництва України і Франції – однієї з провідних кінодержав світу – має значно полегшити вітчизняному кінематографу шлях до європейського кінопростору. Участь у програмах копродукції неодмінно підвищить конкурентоспроможність українського кінопродукту, збільшить обсяги його виробництва, дозволить вийти на міжнародні ринки та розповсюджувати вітчизняні фільми за кордоном за підтримки європейських, а саме – французьких – організацій. Угода про спільне кіновиробництво між Україною та Францією стане значним поштовхом для виходу українського кіно на якісно новий рівень.
16/05/2011

Події

Компанія FilmUA Distribution спільно з Держкіно оголошує конкурс на включення до складу української делегації на Американський кіноринок (American Film Market, AFM) незалежного представника кіноіндустрії. Дедлайн подачі заявки - 20 жовтня (включно)    

Творці фільму запрошують на прем'єрний показ трилеру Фредеріка Петіжана "Холодна кров" з Жаном Рено у головній ролі

Пресзаходи з нагоди київської прем’єри документальної трагікомедії режисерки Надії Парфан «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго» відбудуться 17 жовтня у кінотеатрі «Жовтень» 

17 жовтня о 14:00 у кінотеатрі «Жовтень» (вул. Костянтинівська, 26) відбудеться  пресконференція за підсумками «Днів українського кіно» у Мюнхені

Прийом заявок відкрито з 15 жовтня 2019 року до 26 квітня 2020 року включно. Для подачі роботи на конкурс потрібно завантажити готове відео на один із безкоштовних онлайн-сервісів і заповнити заявку на сайті

9 жовтня відбудеться гала-прем'єра історичної драми "Захар Беркут": творці фільму оголосили про масштабний перформанс, присвячений цій події  

У конкурсі можуть взяти участь повнометражні документальні проекти на теми, що висвітлюють культуру та проблеми східних областей України

Вперше в рамках Kharkiv MeetDocs відбудеться конкурс дитячого та підліткового відео на соціально-важливі теми 

18 вересня з 15:30 у кінотеатрі «Оскар» (ТРЦ Гулівер) відбудуться пресзаходи з нагоди прем'єри українського сімейного фантастичного фільму режисера Анатолія Матешка «Фокстер & Макс» про пригоди хлопчика та пса-супергероя

Подати заявку на участь у Восьмому Трускавецькому кінофестивалі «Корона Карпат» можна до 10-го вересня

Всі події

Зараз у виробництві

Переглянути все