Підтримай Українську армію: зателефонуй або надішли смс на номер 565, один дзвінок або смс – 5 грн. Єдиний номер для всіх мобільних операторів

Урядова «гаряча лінія» – 1545

 

Національний центр Олександра Довженка

Ukrainian Film Industry

Система електронних торгів арештованим майном

Держава турбується про тебе

Документальний фільм «Портрет на тлі гір» про творчість Параски Плитки-Горицвіт покажуть у Бразилії

Створений за підтримки Держкіно документальний фільм режисера Максима Руденка «Портрет на тлі гір» покажуть у головній конкурсній програмі Festival de Cinema de Alter do Chão, який триває з 21 по 27 жовтня в Бразилії. Фестиваль фокусується на творчості національних спільнот та соціально-екологічній тематиці.

Історія фільму «Портрет на тлі гір» про життя та творчість Параски Плитки-Горицвіт перетворилась на великий трансмедійний проєкт, який розпочався з архіву старих фотонегативів, випадково віднайдених у 2015 році.

Потім були чотири роки роботи, сканування тисяч кадрів фотоплівок і підтриманий Держкіно документальний фільм Максима Руденка «Портрет на тлі гір» — мозаїка з історій життя мешканців гуцульского села Криворівня,  що залишились на фотографіях Параски Плитки-Горицвіт (1927-1998), народної письменниці, поетеси, художниці, філософині, етнографки та фотографині, яка після 10 років ув'язнення в сталінських таборах вирішила взяти до рук фотокамеру та впродовж 30 років потому знімала людей і місце, де жила.

Після смерті мисткині її роботи довгий час вважалися втраченими. У 2015 році художники з Києва знайшли коробку з фотонегативами: після реставрації й оцифрування матеріалів з небуття з’явилися постаті людей минулої епохи та цілий пласт історії гуцульського села, детально зафіксований на фотокамеру.

Сьогодні побачити роботи Параски Плитки-Горицвіт можна у Мистецькому Арсеналі на виставці «Параска Плитка-Горицвіт. Подолання гравітації» — масштабній експозиції творів мисткині, що продовжила історію «дослідження на тлі гір».

Довідково:

Кінопроєкт стрічки «Портрет на тлі гір» став одним із переможців Десятого конкурсного відбору Держкіно і отримав 100% державну фінансову підтримку розміром 1 млн 157 тис. 200 грн. Режисером, автором сценарію та оператором стрічки є Максим Руденко, продюсером – Андрій Границя (компанія «Т.Т.М.»). 

21/10/2019

Події

Преспоказ та пресконференція створеного за підтримки Держкіно історичного трилеру Аґнєшки Голланд «Ціна правди» відбудуться 27 листопада у малому залі кінотеатру «Київська Русь» (вул. Січових Стрільців, 93). У широкий прокат стрічка виходить 28 листопада 2019 року 

Творці фільму запрошують на преспоказ та пресконференцію фільму Олександра Жовни  «Історія Лізи», що відбудуться 18 листопада у Києві, в кінотеатрі «Сінема Сіті». В широкий прокат стрічка виходить 21 листопада 2019 року  

Асоціація кіноіндустрії України, Українська кіноасоціація та Українська кіноакадемія запросили кандидатів на посаду Голови Держкіно до діалогу та пропонують провести публічне представлення бачення розвитку кіноіндустрії на найближчий рік та у довгостроковій перспективі. Захід відбудеться 17 листопада о 13:00 в УНІА "Укрінформ"  (вул. Б. Хмельницького 8/16)

15 листопада в рамках форуму «Креативна Україна» відбудеться ексклюзивний воркшоп «Стратегія успішного співробітництва аудіовізуальної індустрії та держави», організований за підтримки Української кіноасоціації (УКА) та координаторки напрямку «Кіно» в Офісі з розробки гуманітарної політики при Міністерстві культури, молоді та спорту України Вікторії Ярмощук

15-го листопада 2019 року в Києві відбудеться національна прем'єра створеної за підтримки Держкіно повнометражної документальної стрічки «З України до Голлівуду» виробництва «Fresh Production Group»

Захід відбудеться в Міжнародний день незрячих, 13 листопада, за адресою: кінотеатр «Оскар» (Спортивна площа, 1а, ТРЦ Gulliver, 7 поверх). Показ фільму розпочнеться о 16:00, пресконференція – о 18:00

Творці фільму запрошують на прем’єру-вечірку української зухвалої молодіжної комедії  «Халепа на 5 Baksiv», яка відбудеться 7.11 в кінотеатрі «Сінема Сіті» (м. Київ, ТРЦ «Ocean  Plaza», вул. Антоновича, 176)

Урочиста прем'єра створеного за державної підтримки фільму Нарімана Алієва "Додому" відбудеться у вівторок, 5 листопада 2019 р., з 19:00 у кінотеатрі "Оскар", ТРЦ Gulliver (м. Київ, Спортивна площа, 1-а) 

Творці фільму запрошують на прем'єрний показ трилеру Фредеріка Петіжана "Холодна кров" з Жаном Рено у головній ролі

Пресзаходи з нагоди київської прем’єри документальної трагікомедії режисерки Надії Парфан «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго» відбудуться 17 жовтня у кінотеатрі «Жовтень» 

Всі події

Зараз у виробництві

Переглянути все