Підтримай Українську армію: зателефонуй або надішли смс на номер 565, один дзвінок або смс – 5 грн. Єдиний номер для всіх мобільних операторів

Урядова «гаряча лінія» – 1545

 

Національний центр Олександра Довженка

Ukrainian Film Industry

Система електронних торгів арештованим майном

Держава турбується про тебе

Кінофестиваль Kharkiv MeetDocs оголосив переможців

29 вересня відбулась церемонія нагородження переможців ІІІ-го міжнародного кінофестивалю Kharkiv MeetDocs – нагороди вручили переможцям пітчингу документальних кінопроєктів, фестивалю незалежного українського короткометражного кіно «Бардак» та конкурсу дитячих відеороликів MeetKids.

Переможницею пітчингу Kharkiv MeetDocs-2019 стала режисерка Надія Парфан із проєктом «Міс Рок-Європа» – історією української рок-співачки на фоні зламу епох та народження незалежної України.

Загалом, у пітчингу взяли участь одинадцять кінопроєктів:

 • «Бути!», проєкт Катерини Стрельченко та Дмитра Панкова;
 • «Де собака заритий?», проєкт Андрія Литвиненка та Тетяни Дородніциної;
 • «Залізні Метелики», проєкт Романа Любого;
 • «Інші варіанти порятунку», проєкт Олександри Анкудінової;
 • «Іржа», проєкт Вадима Єрмоленка;
 • «Міс Рок-Європа», проєкт Надії Парфан;
 • «Нонконформісти», проєкт Аксиньї Куріної та Наталі Катериненко;
 • «Севгіль», проєкт Дар'ї Онищенко;
 • «Синдром  війни», проєкт Олени Солодовникової;
 • «Стіни», проєкт Хачатура Василяна та Злати Єфименко;
 • Make White House Great Again / «Зробити білий дім великим знову», проєкт Андраніка Берберяна.

Членами журі пітчингу стали провідний український документаліст Сергій Буковський, викладач та заступник голови Національної спілки кінематографістів України Валентин Марченко та легендарний кінорежисер, президент «Artdocfest» Віталій Манський. Саме його фільм «Свідки Путіна» закрив III–й Kharkiv MeetDocs: Харків став другим містом України, де показали нову стрічку Манського  (прем’єра фільму «Свідки Путіна» відбулась на Одеському кінофестивалі).

«Я вважаю, що зараз Харківський фестиваль перебуває у пошуку своєї мови, свого глядача, своєї форми, свого призначення. Для міста, для регіону, для країни. Було дуже приємно побачити фестиваль саме у стадії розвитку. З 11 проєктів-учасників пітчингу я знав не більше половини авторів. Решта були для мене моїми особистими відкриттями харківського кінофестивалю», – зазначив Віталій Манський.

Під час церемонії були оголошені й переможці кінофестивалю українського незалежного короткометражного кіно «Бардак». Ґран-прі фестивалю отримав фільм Віктора Бутка «ХАЙП». Вибір журі, у складі якого були фронтмен гурту «Оркестр Че» Олег Каданов, берлінський діджей та музикант Юрій Гуржи та професорка Зоя Алфьорова, розподілився наступним чином: особливі відзнаки дістали стрічки «Sir Chub de Pigi», «Чорна діра» та «Поки не стане чорним», а найкращим фільмом було визнано «Wasted»Олександра Шимко.

Переможницею першого конкурсу дитячих відеороликів Meet Kids стала Марія Печенізька-Ткачова із роботою «Мої друзі». Саме цей ролик отримав найвищий рейтинг 4,9 за підсумками глядацького голосування, яке тривало з 20 по 28 вересня на офіційному сайті кінофестивалю. Окремою відзнакою за активну участь у конкурсі нагороджено Михайла Грищенка.

Загалом, на фестивалі було представлено 26 картин, які мали українські, європейські та світові прем'єри. Зокрема, саме у Харкові відбулась українська прем’єра стрічки Аскольда Курова «Новая», яку режисер презентував особисто.

Також в рамках фестивалю відбулась ретроспектива фільмів Сергія Буковського. Режисер презентував свої ранні роботи «Завтра свято» та «Червона земля».

Велику зацікавленість викликали події індустрійної секції. З аншлагом провела тренінг з акторської майстерності Ірма Вітовська – українська акторка, володарка премій «Золота Дзиґа», «Кіноколо» та «Золотий Дюк», перша лауреатка премії «Women in Arts» від «HeForShe» у категорії «Жінки в театрі і кіно».

Повні зали зібрали майстер-клас Наталії Ворожбит із написання кіносценаріїв, лекція Маркуса Хотце із захисту інтелектуальної власності у кіноіндустрії та презентації робіт учасників першого пітчингу Kharkiv MeetDocs (фільму переможниці минулого року Софії Возняк «Шахта1/3», стрічки Корнія Грицюка «Поїзд «Київ-війна», що зараз знімається за підтримки Українського культурного фонду, та створеного за підтримки Державного агентства України з питань кіно фільму Сергія Волкова «Вдивляючись у темряву»).

«Я дуже рада, що в нас були повні зали на майстер-класах. Це означає, що нам вдалося достукатися до молоді. Ми виховуємо наступне покоління, і в нас чудова програма. Я щаслива, що до нас завітали такі почесні гості, як Віталій Манський, Сергій Буковський, Валентин Марченко, і стали членами журі. Щодо переможниці пітчингу Надії Парфан сподіваюсь, наш кінофестиваль стане для неї поштовхом, і у майбутньому вона зможе пітчінгувати свій проєкт на інших майданчиках та знайде фінансування на свій фільм «Міс Рок-Європа», – підбила підсумки ІІІ-го Kharkiv MeetDocs директорка кінофестивалю Євгенія Крігсхайм.

ІІІ-й кінофестиваль Kharkiv MeetDocs тривав з 25 по 29 вересня. Організаторами кінофестивалю є громадська організація «Mediafrontlinee.V у партнерстві із Think Tank Ukraine. Кінофестиваль відбувся за підтримки Федерального міністерства іноземних справ Німеччини та Державного агентства України з питань кіно. 

01/10/2019

Події

Для формування плану роботи Державного агентства України з питань кіно на 2020 рік Держкіно оголошує прийом заявок на проведення за підтримки Агентства фестивалів та промозаходів у 2020 році. Документи приймаються до 26 грудня 2019 року 

5 грудня у широкий кінотеатральний прокат виходить створена за підтримки Держкіно історична драма Тараса Ткаченка «Чорний ворон». Стрічку знято за мотивами однойменного романа-бестселера Василя Шкляра

Подія відбудеться у перший день зими, 1 грудня у кінотеатрі «Жовтень». Фільм виходить на широкі екрани 5 грудня

Міністерство культури, молоді та спорту України запрошує на пресконференцію на тему  «Презентація результатів аналізу ефективності державної підтримки кінематографії». Захід відбудеться 29 листопада о 10:00 в УНІА «Укрінформ» (вул. Б. Хмельницького 8/16)

29 листопада в київському Fairmont Grand Hotel відбудеться професійна кінодискусія: одна із найвідоміших у світі тренерок з акторської майстерності Івана Чаббак проведе аналіз українського кіно на прикладі фільму «Коли падають дерева» Марисі Нікітюк. Акредитація ЗМІ - за формою 

Преспоказ та пресконференція створеного за підтримки Держкіно історичного трилеру Аґнєшки Голланд «Ціна правди» відбудуться 27 листопада у малому залі кінотеатру «Київська Русь» (вул. Січових Стрільців, 93). У широкий прокат стрічка виходить 28 листопада 2019 року 

Творці фільму запрошують на преспоказ та пресконференцію фільму Олександра Жовни  «Історія Лізи», що відбудуться 18 листопада у Києві, в кінотеатрі «Сінема Сіті». В широкий прокат стрічка виходить 21 листопада 2019 року  

Асоціація кіноіндустрії України, Українська кіноасоціація та Українська кіноакадемія запросили кандидатів на посаду Голови Держкіно до діалогу та пропонують провести публічне представлення бачення розвитку кіноіндустрії на найближчий рік та у довгостроковій перспективі. Захід відбудеться 17 листопада о 13:00 в УНІА "Укрінформ"  (вул. Б. Хмельницького 8/16)

15 листопада в рамках форуму «Креативна Україна» відбудеться ексклюзивний воркшоп «Стратегія успішного співробітництва аудіовізуальної індустрії та держави», організований за підтримки Української кіноасоціації (УКА) та координаторки напрямку «Кіно» в Офісі з розробки гуманітарної політики при Міністерстві культури, молоді та спорту України Вікторії Ярмощук

15-го листопада 2019 року в Києві відбудеться національна прем'єра створеної за підтримки Держкіно повнометражної документальної стрічки «З України до Голлівуду» виробництва «Fresh Production Group»

Всі події

Зараз у виробництві

Переглянути все