Підтримай Українську армію: зателефонуй або надішли смс на номер 565, один дзвінок або смс – 5 грн. Єдиний номер для всіх мобільних операторів

Урядова «гаряча лінія» – 1545

 

Національний центр Олександра Довженка

Ukrainian Film Industry

Система електронних торгів арештованим майном

Держава турбується про тебе

Українські короткометражні фільми тріумфували на кінофестивалі «Світло»

Кінофестиваль «Світло» – це платформа для презентації культурного і просвітницького кіно та пошуку молодих талановитих кінематографістів.

За результатами голосування журі, більшість нагород 5-го кінофестивалю «Світло» отримали фільми, створені у межах проекту «Дивись Українське!», що реалізовується за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Список переможців оприлюднено на вебсайті кінофестивалю: http://kinofest-svet.com.ua/press2019.html.

Так, Ґран-прі фестивалю отримав короткометражний фільм режисера Михайла Іллєнка «Урок». Спільне виробництво стрічки здійснили кінокомпанії  Fresh Production Group та компанія «ВАВІЛОН» в межах реалізації проекту «Дивись Українське!». Картина створена за результатами проведення першого конкурсу сценаріїв «СВОЄ КІНО» і входить до кіноальманаху «Двері», створеного за підтримки Держкіно та Всеукраїнського Благодійного Фонду Ігоря Янковського «Ініціатива заради майбутнього». Співпродюсерами фільму є Андрій Різоль та продюсери «Fresh Production Group» Юлія Чернявська та Олег Щербина.

 «Урок» –  це історія з життя молодої родини. У стрічці показана ситуація, в якій, у надто емоційному діалозі батька з донькою, дитина проявляє себе мудрішою за своїх батьків. Стрічка звертає увагу на те, що в наш час головне навчитися дослухатися одне до одного, особливо у родині. Ключові ролі виконали Костянтин Войтенко, Марія Чуприненко та Олександра Холоденко.

Тізер фільму «Урок»: https://www.youtube.com/watch?v=zZ9GmT5befg&t=1s

Найкращим анімаційним фільмом визнано картину «Як розвеселити Самотність» режисера Степана Коваля.

Крім того, відзнаки кінофестивалю отримали ще декілька фільмів проекту «Дивись Українське!»: у номінації «Ігровий короткометражний фільм» І місце посіла стрічка «На своїй землі» режисера Саші Кирієнка; III місце – фільм «Чоловік» режисера та автора сценарію Оксани Артеменко, картина також отримала Приз глядацького журі. У номінації «Соціальне кіно» переміг фільм «Дякую» (режисер та автор сценарію Mаксим Люков).

Спеціальні дипломи кінофестивалю дісталися фільмам «Прощена неділя» режисера Саші Кирієнка за «Найкращу режисуру», фільм «На своїй землі» –  за найкращий звук (звукорежисер Максим Гладецький). Одразу два актори, які  знімалися у фільмах кіноальманаху, отримали спеціальні відзнаки у номінації «Найкраща головна роль» –  Богдан Остромогільський, фільм «Прощена неділя» та Євген Інтелегатор фільм «Чоловік».

Кіноальманах «Двері» (офіційний партнер кіноальманаху Райффайзен Банк Аваль) – це одинадцять короткометражних фільмів-кіноновел. Різні за жанром, історії сьогодення об’єднані єдиною темою – «Майбутнє творять люди».

Кіноальманах «На своїй землі» (офіційний партнер кіноальманаху – агрохолдинг «Agricom Group») –  це 7 короткометражних фільмів-новел, об’єднаних темою людських стосунків під час війни в Україні. Патріотизм та героїзм захисників України у фільмах кіноальманаху зображені через щоденне життя звичайних людей. Кожна стрічка окремо і весь альманах доносять головне повідомлення: все буде добре, ми переможемо, ми на своїй землі!

Обидва кіноальманахи створені за підтримки Держкіно.

«Проект «Дивись Українське» започатковувався саме з метою поширення доброго, натхненного і світлого кіно. Тому прикметно, що фільми, які створювалися у його межах, тріумфували на фестивалі «Світло», що проводиться з цією ж метою.  Крім того, журі фестивалю відзначило анімаційну картину «Як розвеселити Самотність», що також  створена за підтримки Держкіно. Тож вітаю всіх учасників і переможців! Сподіваюся, завдяки таким заходам та проектам світлих фільмів стане ще більше»,  – зазначив голова Держкіно Пилип Іллєнко

20/06/2019

Події

Конкурс проводиться за напрямом «Кінопроєкти ігрового короткого метру (хронометраж до 20 хвилин)». Прийом заявок триватиме з 14 вересня до 14 жовтня 2019 року

У конкурсі можуть взяти участь повнометражні документальні проекти на теми, що висвітлюють культуру та проблеми східних областей України

Вперше в рамках Kharkiv MeetDocs відбудеться конкурс дитячого та підліткового відео на соціально-важливі теми 

18 вересня з 15:30 у кінотеатрі «Оскар» (ТРЦ Гулівер) відбудуться пресзаходи з нагоди прем'єри українського сімейного фантастичного фільму режисера Анатолія Матешка «Фокстер & Макс» про пригоди хлопчика та пса-супергероя

Подати заявку на участь у Восьмому Трускавецькому кінофестивалі «Корона Карпат» можна до 10-го вересня

Подати заявку можна онлайн до 6 вересня

Засідання відбудеться 5 вересня о 16:00 у приміщенні Держкіно

Одразу ж після показу фільму відбудеться пресконференція 

Вручення Другої національної премії кінокритиків КІНОКОЛО відбудеться наприкінці жовтня 

Всі події

Зараз у виробництві

Переглянути все