Урядова «гаряча лінія» – 1545

Національний центр Олександра Довженка

Ukrainian Film Industry

Система електронних торгів арештованим майном

Координаційний центр з надання правової допомоги

«Молодість» оголосила переможців

За результатами голосування журі, дві нагороди Національного конкурсу КМКФ «Молодість» отримали фільми, створені за підтримки Держкіно

Найкращим фільмом  в Національному конкурсі було визнано стрічку «В радості, і тільки в радості» режисерки Марини Рощиної (Україна, 2018), а анімаційному «Коханню» режисера Микити Лиськова (Україна, 2019) дістався спеціальний дипломи журі.

Офіційна церемонія нагородження 48-го Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість» відбулась у колонній залі Київської міської державної адміністрації. На червону доріжку завітали Голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко, члени Міжнародного журі фестивалю Ірма Вітовська, Марія Разґуте, Сара Серрайоко, Ніна Анджапарідзе, Світлана Уварова, телезірка Роза Аль-Намрі, танцівники Катерина Кухар та Олександр Стоянов, актор Олексій Тритенко та інші.
 
Ведучими святкового вечора стали обличчя телеканалу СТБ Григорій Решетнік та ведуча програми «Факти» на ICTV Оксана Гутцайт.
Гран-прі кінофестивалю, нагороду «Скіфський олень» та грошову премію сумою 10 000 доларів США від офіційного партнера та спонсора Гран-прі лотереї «Лото-Забава» від «М.С.Л.» отримала кінострічка «Дикий», режисер Камій Відаль-Наке (Франція).

У фільмі йдеться про чоловічу проституцію. До неї змушений вдатись головний герой, аби знайти любов і свободу, якої він прагне. Він не знає, що чекає його в майбутньому, але все одно вирушає в дорогу.

Врученню головної нагороди фестивалю передувала промова Міністра культури України Євгена Нищука«Кінофестиваль "Молодість" пройшов різні часи. Попри те, що за два роки йому виповниться півстоліття, він не втрачає свого драйву та зберігає хіпстерський дух. "Молодість" — фестиваль, який руйнує стереотипи та дає дорогу молодим митцям, які тільки заявляють про себе у світі кіно».

Нагороду зі сцени отримав виконавець головної ролі у стрічці «Дикий» Фелікс Маріто«Ми намагались передати те, що передати неможливо — можливо лише відчути. Персонаж простягає руку, ніби просить пережити події фільму разом із ним».
«Це був важкий вибір. Усі фільми надзвичайно якісні та зворушливі. Чесно кажучи, я іноді забувала, що є членкинею журі, переглядаючи їх. Вибір був важкий, але він є», — зазначила голова Міжнародного журі фестивалю Ірма Вітовська.
 
Сертифікат на 10 000 доларів США вручив переможцю віце-президент оператора державних лотерей «М.С.Л.» Євген Власенко.
Приз за найкращий повнометражний фільм та сертифікат на 2000 доларів США від офіційного партнера кінофестивалю B&H Film Distribution Company дістався картині «Колібрі» режисерки Бори Кім (Корея, 2018). Вручила нагороду керівниця прес-служби B&H Film Distribution Company Вікторія Мурована.

«Я вже отримала одну нагороду за цей фільм (журі FIPRESCI стрічка була визнана найкращим повним метром. — Прим.), але отримати саме цю нагороду особливо важливо для мене. Дякую усьому кінофестивалю "Молодість" та своїй команді», — наголосила режисерка.


У межах тієї ж Міжнародної програми були визначені переможці й серед короткометражних картин. Найкращою визнано польську кінострічку про стареньку бабусю та її онука-гея «Безумовна любов» Рафаля Лисака (Польща, 2018). Переможцю дістався й грошовий сертифікат сумою 2000 доларів США. Також цей фільм здобув нагороду в номінації «приз глядацьких симпатій». Нагороду переможцю вручала директорка кінотеатру Баттерфляй De Luxe — другої локації 48-го кінофестивалю «Молодість» — Наталя Давиденко.
«Це дуже важливий приз, адже ми робимо фільми саме для глядачів. Велика радість та велика мотивація для наступних робіт», — подякував аудиторії режисер.
Призом сумою 2000 доларів США та «Скіфським оленем» у межах Міжнародного студентського конкурсу було відзначено стрічку «Як запустити повітряного змія?», режисер Лоранд Ґабор (Румунія).
Нагороди вручали членкині Міжнародного журі фестивалю та режисер Наріман Алієв.
 
Також на сцену було запрошено юне журі конкурсної програми Molodist Teen Screen (кіно для підлітків). Головний приз конкурсу дістався фільму «Занадто далеко» Сари Вінкенштетте (Німеччина, 2019).
 
Заповітного «Скіфського оленя» за найкращий фільм Національного конкурсу та грошовий приз від торговельної марки Status сумою 50 000 гривень здобула стрічка «В радості, і тільки в радості» Марини Рощиної (Україна, 2018).
 
Приз переможниці вручав голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко: «Цей при, очевидно, є найголовнішим призом "Молодості", адже він надається найкращому українському фільму. Ми підтримуємо і будемо підтримувати цей фестиваль, адже "Молодість" дійсно є стартовим майданчиком для багатьох талановитих кінематографістів», — зауважив Пилип Іллєнко.


Було визначено й переможців у конкурсної програми ЛГБТК-фільмів «Сонячний зайчик».
 
«Фільми, які ми бачили цього тижня, були надзвичайними. Найкращим словом, яким можна схарактеризувати цю програму, є різноманіття: різноманіття відношень до проблеми гомосексуальності в різних країнах, різні стадії прийняття, абсолютно різні люді, які відвідували ці фільми», — поділився враженнями від перегляду член журі конкурсної програми «Сонячний зайчик» Пітер Дебрюж.
 
Найкращим ЛГБТК-фільмом цьогорічного конкурсу визнана кінострічка Марко Берґера «Блондин» (Аргентина, 2018): «За донесення засобами кіномови потягу між двома чоловіками в мачистському середовищі, яке пригнічує та позбавляє їх здатності висловити власні почуття».
 
Спеціальну відзнаку журі отримав — тепер уже володар Гран-прі — фільм Камія Відаль-Наке «Дикий» (Франція, 2018).


Закрив фестиваль Генеральний директор КМКФ «Молодість» Андрій Халпахчі:
«За ці 48 років "Молодість" дійсно зробила щось для того, аби змінити цю країну. Це саме той фестиваль, на якому лунають слова свободи, вільності, це об'єднання наших кінематографістів. У нього, звичайно, були й важкі часи. Але сьогодні значно легше: знімається чимало фільмів та навіть існує певна система підтримки українського кіно. За це я шалено вдячний Державному агентству України з питань кіно. Бажаю всім кінематографістам — українським та міжнародним — отримати ще низку нагород. Але важливіше за все — не отримати нагороду, а залишатись такими, якими ви є саме на ваших перших сходинках».
 
 
Повний перелік переможців 48-го Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість»: 
У Міжнародному конкурсі журі відзначило такі роботи:
Гран-прі фестивалю, нагороду «Скіфський олень» та грошову премію сумою 10 000 доларів США від офіційного партнера та спонсора Гран-прі лотереї «Лото-Забава» від «М.С.Л.» отримує кінострічка «Дикий», реж. Камій Відаль-Наке (Франція).
Перемогу в номінації «Найкращий повнометражний фільм» та приз сумою 2000 доларів США від офіційного партнера кінофестивалю B&H Film Distribution Company отримує кінострічка «Колібрі» реж. Бора Кім (Південна Корея).
Найкращим короткометражним фільмом було визнано картину «Безумовна любов», реж. Рафаль Лисак (Польща). Переможець також отримав грошовий приз сумою 2000 доларів США. 
Призом сумою 2000 доларів США та «Скіфським оленем» у межах Міжнародного студентського конкурсу було відзначено стрічку «Як запустити повітряного змія?», реж. Лоранд Ґабор (Румунія).
Спеціальними дипломами журі нагороджуються фільми за категоріями:
Студентські фільми:
«Літо електричного лева», реж. Дієґо Сепеде (Чилі);
«Сестри Хараріху», реж. Хорхе Кадена (Швейцарія).
 
Короткометражні фільми:
«Люсія на роздоріжжі», реж. Валентіна Морель (Бельгія, Франція);
«Холодна літня ніч», реж. Яш Савант (Індія).
 
Повнометражні фільми:
«Наступного дня, як мене не стане», реж. Німрод Ельдар (Ізраїль);
«Сусіди», реж. Ґіґіша Абашидзе (Грузія).
 
Члени журі:
Ірма Вітовська (голова журі)
Ніна Анджапарідзе
Марія Разґуте
Сара Серрайоко
Світлана Уварова
 
У межах Національного конкурсу нагороди отримали такі роботи:
Найкращим фільмом було визнано стрічку «В радості, і тільки в радості» Марини Рощиної (Україна, 2018). Вона отримала грошовий приз сумою 50 000 гривень від торговельної марки Status.
 
Cпеціальні дипломи журі в межах конкурсу отримали такі роботи :
«Кохання», реж. Микита Лиськов (Україна, 2019);
«Колір фасаду — синій», реж. Олексій Радинський (Україна, 2019).
 
Журі Національного конкурсу:
Лео Соесанто — фестивальний програмер, кінокритик, Франція
Анастасія Буковська — продюсерка, режисерка, Україна
Роман Бондарчук — режисер, Україна
 
У конкурсній програмі ЛГБТК-фільмів «Сонячний зайчик»/SUNNY BUNNY відзначено такі фільми:
Найкращий ЛГБТ-фільм — «Блондин», реж. Марк Берґер (Аргентина, 2018);
Спеціальна відзнака журі — «Дикий», реж. Камій Відаль-Наке (Франція, 2018).
 
Журі програми «Сонячний зайчик»/SUNNY BUNNY:
Пітер Дебрюж — кінокритик, США
Жоау Педро Родріґеш — режисер, Португалія
Жанна Кадирова — мисткиня, Україна
 
У межах програми кіно для підлітків Molodist Teen Screen були нагороджені такі картини:
Головну нагороду отримала стрічка «Занадто далеко» Сари Вінкенштетте (Німеччина, 2019).
 
Також спеціальні нагороди отримали кінострічки:
«Моє незвичайне літо з Тесс», реж. Стівен Вауторлоод (Німеччина, Нідерланди, 2019);
«Бінті», реж. Фредеріке Міґома (Бельгія, Нідерланди, 2019).
 
Члени журі:
Єва Фісун
Лотта Емілія Давиденко
Даніїл Сауткін
Варвара Кобзар
Параскева Курочкіна
Марк Іванов
 
Екуменічне журі та журі FIPRESCI відзначили такі картини: 
Екуменічне журі 48-го Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість» нагородило призом за найкращий студентський фільм — «Прованс», реж. Като де Бук (Бельгія, 2018).
Нагородою за найкращий короткометражний фільм відзначена стрічка «Безумовна любов», реж. Рафаль Лисак (Польща, 2018).
Нагороду за найкращий повнометражний фільм здобула робота «Руйнівниця системи», реж. Нора Фіншайт (Німеччина, 2019).
 
Члени екуменічного журі:
Лотар Штрюбер, Німеччина (голова журі)
Оксана Білоусова, Україна
Дітмар Адлер, Німеччина
 
Журі Міжнародної федерації кінопреси FIPRESCI визнало найкращим фільмом 48-го КМКФ «Молодість» стрічку «Колібрі», реж. Кім Бо-ра (Південна Корея, 2018).
Члени журі FIPRESCI:
Клаус Едер, Німеччина (голова журі)
Вєра Ланґерова, Словаччина
Антон Філатов, Україна
 
Почесну нагороду «Молодості» — «Скіфський олень» — за внесок у світове кіномистецтво отримав Пітер Ґрінвей.м

03/06/2019

Події

Кінофестиваль "Відкрита ніч. Дубль 23" запрошує режисерів та продюсерів подавати кінострічки на конкурс наймасштабнішого кінофестивалю України за версією Книги Рекордів України. Заповнити онлайн-форму заявки можна на офіційному сайті фестивалю до 15 травня 2020 року

Розпочалося приймання заявок на участь в конкурсних програмах 7-го Міжнародного фестивалю актуальної анімації та медіа-мистецтва LINOLEUM, який відбудеться з 2 по 6 вересня у Києві. Дедлайн подання - 15 травня 2020 р.

Український інститут запускає програму системної підтримки міжнародної промоції українського кіно — proMOTION. За результатами відкритого конкурсу, цього року п’ять кінопроєктів отримають до 150 000 гривень для просування фільму за кордоном. Подати заявку на участь у конкурсі можна до 3 квітня 2020 року

Якщо у вас є проєкт документального фільму / серіалу, або ідея такого проєкту - не пропустіть можливість отримати кваліфіковану консультацію та познайомитись з потенційними партнерами. Кінцевий термін подання заявки на індустрійну акредитацію Docudays UA – 9 березня 2020 року

Кінофестиваль операторського мистецтва КІНООКО оголошує прийом фільмів на конкурс. До участі в конкурсі приймаються короткометражні та повнометражні ігрові та неігрові фільми, а також музичні кліпи. Подати фільм можна до 15 червня 2020 року

Продовжується збір матеріалів для презентації українських фільмів в рамках Європейського кіноринку 70-го Берлінського кінофестивалю. Друковані матеріали можна подати до 17 лютого, до 10 лютого - внести дані до каталогу українських продакшн-компаній Production Guide of Ukraine. Друковані матеріали можна буде також надати особисто, на Український національний стенд (№118, MarriottHotel, Берлін)

До уваги продюсерів та режисерів, фільми яких будуть демонструватись в рамках Європейського кіноринку 70-го Берлінського кінофестивалю. Асоціація кіноіндустрії України та Державне агентство України з питань кіно звертаються з проханням надати актуальну інформацію щодо дати, часу та місця проведення ринкових показів зазначених фільмів

Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість» розпочав приймання заявок до Національного конкурсу. Подати свій фільм можна до 15 березня 2020 року

Кіпрський міжнародний фестиваль короткометражних фільмів оголошує про початок прийому заявок до участі у міжнародній конкурсній програмі. Кінцевий термін приймання заявок - 1 червня 2020 року 

Пропозиції щодо кандидатур членів Експертної комісії з питань розповсюдження і демонстрування фільмів при Держкіно України із наданням короткої біографічної довідки приймаються до 14 лютого 2020 р. включно 

Всі події

Зараз у виробництві

Переглянути все