Підтримай Українську армію: зателефонуй або надішли смс на номер 565, один дзвінок або смс – 5 грн. Єдиний номер для всіх мобільних операторів

Урядова «гаряча лінія» – 1545

 

Національний центр Олександра Довженка

Ukrainian Film Industry

Система електронних торгів арештованим майном

Держава турбується про тебе

Docudays UA-2019: Дозволити програмі змінити вашу свідомість?

Розпочав роботу XVI Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. Темою цьогорічного фестивалю стало переосмислення концепції прав людини в умовах онлайн-виміру.

Docudays UA-2019 пропонує поміркувати над тим, як змінюється наше повсякдення, звички та способи комунікації з появою цифрових технологій, які нові можливості вони відкривають для дослідження реальності й водночас які загрози, пов’язані з контролем та інформаційною безпекою, вони ховають.

Фільмом-відкриттям фестивалю стала стрічка «Bellingcat: Правда у світі постправди» про відому команду громадянських журналістів, яка розслідує резонансні справи, спираючись на відкриті дані. Крім цієї картини, у головній програмі фестивалю під назвою «МЕРЕЖА» глядачі побачать стрічку «Чистильники» про світ інтернет-цензури великих соцмереж, фільм «Сакава» про трьох героїв з Гани, які вдаються до онлайн-шахрайства за допомогою чорної магії, фільм-застереження «Потенційний злочин» та стрічку «Народна Республіка Бажання» про китайську соціальну мережу YY.

У DOCU/ХІТАХ цього року — дві українські стрічки: зворушливий сімейний портрет «Тато – мамин брат» режисера Вадима Ількова та фільм «Домашні ігри» Аліси Коваленко про юну спортсменку, що має зробити важкий вибір. Обидві картини створені за підтримки Держкіно. DOCU/ХІТ покаже також цьогорічного номінанта на «Оскар» у категорії «Найкращий документальний фільм», стрічку Бінґа Ліу «Обережно, провалля!».

Цього року Docudays UA започатковує нову нагороду «Rights Now!», на яку буде номіновано десять фільмів з усіх програм фестивалю. Традиційно ж фільми на Docudays UA змагатимуться в конкурсах DOCU/СВІТ, DOCU/КОРОТКО та DOCU/УКРАЇНА. У національному конкурсі відбудуться українські та світові прем’єри п’яти фільмів, три з яких — «Історія зимового саду» Семена Мозгового, «Портрет на тлі гір» Максима Руденка та «Заповідник Асканія» Андрія Литвиненка — створені за підтримки Агентства. У позаконкурсній програмі «НАЦІОНАЛЬНІ ГЕОГРАФІЇ», що охоплює історії з різних куточків країни, покажуть фільм Аліси Павловської «Гоголь Док», також створений за підтримки Держкіно.

Фільми з числа підтриманих Агентством пройшли відбір і до індустрійних секцій фестивалю: в Ukrainian Doc Preview та B2B Doc: Producers Meet Producers презентуватимуться стрічки «Панорама» Юрія Шилова, «Зарваниця» Яреми Малащука і Романа Хімея, «Залізна сотня» Юлії Гонтарук, «Земля Івана» Дірка Сімона та Ольги Бесхмельніциної та інші.

Цього року Docudays UA разом з Довженко-Центром презентує ретроспективу українського документаліста та видатного викладача Олександра Коваля, чиє творче життя було тісно пов’язане зі студією «Укркінохроніка».

Загалом, на фестивалі глядачі побачать 76 фільмів із 38 країн світу, з них – 27 українських стрічок.

Вітаючи усіх на відкритті Docudays UA-2019, Голова Держкіно Пилип Іллєнко відзначив, що сума державної підтримки фестивалю цього року значно збільшилася і склала рекордні 2 млн. грн та побажав фестивалю подальшого розвитку.

XVI Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA пройде у Києві з 22 до 30 березня включно в кінотеатрах «Жовтень» (вул. Костянтинівська, 26), «Київ» (вул. Велика Васильківська, 19), «Ліра» (вул. Велика Житомирська, 40), креативній спільноті IZONE (вул. Набережно-Лугова, 8). Окрім цього, у глядацькі дні, 29 й 30 березня, покази відбуватимуться в кінотеатрі «Boomer» (вул. М. Лаврухіна, 4) та мережі кінотеатрів КП «Київкінофільм».

Більше про події фестивалю — на сайті docudays.ua

23/03/2019

Події

До 20 травня триватиме відбір фільмів до конкурсної програми кінофестивалю «Відкрита Ніч. Дубль 22», котрий пройде цього року у ніч з 29-го на 30-те червня

У червні за підтримки Держкіно відбудеться єдиний в Україні і найбільший у Східній Європі Фестиваль німого кіно та сучасної музики НІМІ НОЧІ

Запрошуємо представників ЗМІ долучитися до мандрівки по Дніпру на пароплаві «Омар Хайям» (причал, вул. Верхній Вал, 72), що відбудеться 19 червня з 14:00 до 16:00

Прес-конференція відбудеться 5 червня, о 13:00, в інформаційному агентстві «УКРІНФОРМ» (вул. Б. Хмельницького, 8/16)

Прийом заявок на участь у 3-му Варшавському кінофорумі для дітей триває до 31-го травня

У п’ятницю, 31-го травня, в межах індустріальної секції КМКФ «Молодість» Boat Meeting буде презентована нова подія секції «Місце зустрічі – Київ»

Всі події

Зараз у виробництві

Переглянути все