Підтримай Українську армію: зателефонуй або надішли смс на номер 565, один дзвінок або смс – 5 грн. Єдиний номер для всіх мобільних операторів

Урядова «гаряча лінія» – 1545

 

Національний центр Олександра Довженка

Ukrainian Film Industry

Система електронних торгів арештованим майном

Держава турбується про тебе

Docudays UA-2019: Дозволити програмі змінити вашу свідомість?

Розпочав роботу XVI Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. Темою цьогорічного фестивалю стало переосмислення концепції прав людини в умовах онлайн-виміру.

Docudays UA-2019 пропонує поміркувати над тим, як змінюється наше повсякдення, звички та способи комунікації з появою цифрових технологій, які нові можливості вони відкривають для дослідження реальності й водночас які загрози, пов’язані з контролем та інформаційною безпекою, вони ховають.

Фільмом-відкриттям фестивалю стала стрічка «Bellingcat: Правда у світі постправди» про відому команду громадянських журналістів, яка розслідує резонансні справи, спираючись на відкриті дані. Крім цієї картини, у головній програмі фестивалю під назвою «МЕРЕЖА» глядачі побачать стрічку «Чистильники» про світ інтернет-цензури великих соцмереж, фільм «Сакава» про трьох героїв з Гани, які вдаються до онлайн-шахрайства за допомогою чорної магії, фільм-застереження «Потенційний злочин» та стрічку «Народна Республіка Бажання» про китайську соціальну мережу YY.

У DOCU/ХІТАХ цього року — дві українські стрічки: зворушливий сімейний портрет «Тато – мамин брат» режисера Вадима Ількова та фільм «Домашні ігри» Аліси Коваленко про юну спортсменку, що має зробити важкий вибір. Обидві картини створені за підтримки Держкіно. DOCU/ХІТ покаже також цьогорічного номінанта на «Оскар» у категорії «Найкращий документальний фільм», стрічку Бінґа Ліу «Обережно, провалля!».

Цього року Docudays UA започатковує нову нагороду «Rights Now!», на яку буде номіновано десять фільмів з усіх програм фестивалю. Традиційно ж фільми на Docudays UA змагатимуться в конкурсах DOCU/СВІТ, DOCU/КОРОТКО та DOCU/УКРАЇНА. У національному конкурсі відбудуться українські та світові прем’єри п’яти фільмів, три з яких — «Історія зимового саду» Семена Мозгового, «Портрет на тлі гір» Максима Руденка та «Заповідник Асканія» Андрія Литвиненка — створені за підтримки Агентства. У позаконкурсній програмі «НАЦІОНАЛЬНІ ГЕОГРАФІЇ», що охоплює історії з різних куточків країни, покажуть фільм Аліси Павловської «Гоголь Док», також створений за підтримки Держкіно.

Фільми з числа підтриманих Агентством пройшли відбір і до індустрійних секцій фестивалю: в Ukrainian Doc Preview та B2B Doc: Producers Meet Producers презентуватимуться стрічки «Панорама» Юрія Шилова, «Зарваниця» Яреми Малащука і Романа Хімея, «Залізна сотня» Юлії Гонтарук, «Земля Івана» Дірка Сімона та Ольги Бесхмельніциної та інші.

Цього року Docudays UA разом з Довженко-Центром презентує ретроспективу українського документаліста та видатного викладача Олександра Коваля, чиє творче життя було тісно пов’язане зі студією «Укркінохроніка».

Загалом, на фестивалі глядачі побачать 76 фільмів із 38 країн світу, з них – 27 українських стрічок.

Вітаючи усіх на відкритті Docudays UA-2019, Голова Держкіно Пилип Іллєнко відзначив, що сума державної підтримки фестивалю цього року значно збільшилася і склала рекордні 2 млн. грн та побажав фестивалю подальшого розвитку.

XVI Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA пройде у Києві з 22 до 30 березня включно в кінотеатрах «Жовтень» (вул. Костянтинівська, 26), «Київ» (вул. Велика Васильківська, 19), «Ліра» (вул. Велика Житомирська, 40), креативній спільноті IZONE (вул. Набережно-Лугова, 8). Окрім цього, у глядацькі дні, 29 й 30 березня, покази відбуватимуться в кінотеатрі «Boomer» (вул. М. Лаврухіна, 4) та мережі кінотеатрів КП «Київкінофільм».

Більше про події фестивалю — на сайті docudays.ua

23/03/2019

Події

Компанія FilmUA Distribution спільно з Держкіно оголошує конкурс на включення до складу української делегації на Американський кіноринок (American Film Market, AFM) незалежного представника кіноіндустрії. Дедлайн подачі заявки - 20 жовтня (включно)    

Творці фільму запрошують на прем'єрний показ трилеру Фредеріка Петіжана "Холодна кров" з Жаном Рено у головній ролі

Пресзаходи з нагоди київської прем’єри документальної трагікомедії режисерки Надії Парфан «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго» відбудуться 17 жовтня у кінотеатрі «Жовтень» 

17 жовтня о 14:00 у кінотеатрі «Жовтень» (вул. Костянтинівська, 26) відбудеться  пресконференція за підсумками «Днів українського кіно» у Мюнхені

Прийом заявок відкрито з 15 жовтня 2019 року до 26 квітня 2020 року включно. Для подачі роботи на конкурс потрібно завантажити готове відео на один із безкоштовних онлайн-сервісів і заповнити заявку на сайті

9 жовтня відбудеться гала-прем'єра історичної драми "Захар Беркут": творці фільму оголосили про масштабний перформанс, присвячений цій події  

У конкурсі можуть взяти участь повнометражні документальні проекти на теми, що висвітлюють культуру та проблеми східних областей України

Вперше в рамках Kharkiv MeetDocs відбудеться конкурс дитячого та підліткового відео на соціально-важливі теми 

18 вересня з 15:30 у кінотеатрі «Оскар» (ТРЦ Гулівер) відбудуться пресзаходи з нагоди прем'єри українського сімейного фантастичного фільму режисера Анатолія Матешка «Фокстер & Макс» про пригоди хлопчика та пса-супергероя

Подати заявку на участь у Восьмому Трускавецькому кінофестивалі «Корона Карпат» можна до 10-го вересня

Всі події

Зараз у виробництві

Переглянути все