Підтримай Українську армію: зателефонуй або надішли смс на номер 565, один дзвінок або смс – 5 грн. Єдиний номер для всіх мобільних операторів

Урядова «гаряча лінія» – 1545

 

Національний центр Олександра Довженка

Ukrainian Film Industry

Система електронних торгів арештованим майном

Держава турбується про тебе

Вийшов у прокат документальний фільм «Перша сотня»

21 березня вийшов у прокат володар Призу глядацьких симпатій Міжнародного кінофестивалю Docudays UA-2018, повнометражний документальний фільм «Перша сотня». Стрічку створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

У стрічці йдеться про історію Першої сотні Майдану, яка подолала внутрішнього ворога та пішла на фронт, щоб боротись із ворогом зовнішнім. Це занурення в епіцентр подій, відвертий художній та громадянський погляд на людські стосунки на тлі кривавих соціальних заворушень. Виклики та рішення на межі життя і смерті, пошуки взаємодії, перші кроки до формування громадянського суспільства – усе це об’єднане розумінням пройденого шляху та оптимістичним поглядом на майбутнє України. 

«Нам потрібне це кіно, як нагадування та привід осмислити останні п‘ять років нашої історії. Особливо в часи, коли все частіше стикаємося з проявами реакції і все більше усвідомлюємо загрозу реваншу, – зазначив на прем'єрі фільму Голова Держкіно Пилип Іллєнко. – Пам’ятаю, як із перших днів Майдану регулярно бачив Юру і Славу з камерами в самій гущині подій, потім вони поїхали за своїми героями на фронт. В певний момент до проекту долучилося Держкіно й підтримало масштабну і складну роботу – як вмістити в обмежений екранний час все, що було відзнято. Минулого року був приз глядацький симпатій на Докудейз. І ось, нарешті, прем’єра і прокат».

Кінопроект «Перша сотня» став одним із переможців Восьмого конкурсного відбору Держкіно. Державна підтримка фільму склала 1 989 325 грн., що становить 50% загальної вартості фільму. Авторами стрічки є Ярослав Пілунський, Юрій Грузінов та Юлія Шашкова; продюсером – Анна Капустіна. Зйомки стрічки проходили з жовтня 2013-го до грудня 2016-го рр.

Як і належить документалістам, творча група подолала весь важкий шлях разом зі своїми героями. Особливість картини полягає у тому, що документальні хроніки змонтовані як художній фільм – занадто глибокий та чуттєвий сенс того, що відбувається на екрані, доноситься виключно у розмові кадру. У перші дні прокату автори фільму Ярослав Пілунський, Юлія Шашкова та Юрій Грузінов здійснять тур містами України і зустрінуться з глядачами та представниками ЗМІ. 

Програма туру творчої групи містами України:

22.03 – Суми, ТРЦ «Мануфактура», вул. Харківська, 2/2

17:30 – прес-конференція, 18:00 – показ.

23.03 – Харків, ТРЦ Французький Бульвар, Академіка Павлова, 44Б

14:30 – прес-конференція, 15:00 – показ.

24.03 – Одеса, ТЦ City Center Таїрова, Маршала Жукова, 2

17:30 – прес-конференція, 18:00 – показ.

27.03 – Львів, ТРЦ «Forum Lviv», вул. Під Дубом, 7А

19:00 – прес-конференція, 19:30 – показ

22/03/2019

Події

До 20 травня триватиме відбір фільмів до конкурсної програми кінофестивалю «Відкрита Ніч. Дубль 22», котрий пройде цього року у ніч з 29-го на 30-те червня

У червні за підтримки Держкіно відбудеться єдиний в Україні і найбільший у Східній Європі Фестиваль німого кіно та сучасної музики НІМІ НОЧІ

Запрошуємо представників ЗМІ долучитися до мандрівки по Дніпру на пароплаві «Омар Хайям» (причал, вул. Верхній Вал, 72), що відбудеться 19 червня з 14:00 до 16:00

Прес-конференція відбудеться 5 червня, о 13:00, в інформаційному агентстві «УКРІНФОРМ» (вул. Б. Хмельницького, 8/16)

Прийом заявок на участь у 3-му Варшавському кінофорумі для дітей триває до 31-го травня

У п’ятницю, 31-го травня, в межах індустріальної секції КМКФ «Молодість» Boat Meeting буде презентована нова подія секції «Місце зустрічі – Київ»

Всі події

Зараз у виробництві

Переглянути все