Урядова «гаряча лінія» – 1545

Національний центр Олександра Довженка

Ukrainian Film Industry

Система електронних торгів арештованим майном

Координаційний центр з надання правової допомоги

Участь України в 69-му Берлінському міжнародному кінофестивалі Berlinale

«Берлінале» – це міжнародний кінофестиваль категорії «А», який вважається одним із найпрестижніших та найбільш відвідуваних кінофестивалів світу і щорічно проходить у столиці Німеччини – Берліні. Головною особливістю фестивалю є його сконцентрованість на прогресивному та інтелектуальному кіно на гостру соціальну тематику.

Сьогодні, 5 лютого, в інформаційному агентстві «Укрінформ» відбулася прес-конференція, під час якої члени української делегації розповіли  про цьогорічне представлення України на 69-му «Берлінале».

У рамках основної конкурсної програми «Берлінале» відбудеться світова прем’єра створеного за підтримки Держкіно України історичного трилера Аґнешки Голланд «MrJones».

«Для нашої команди це дійсно важливий проект, і значний досвід. І досвід не тільки творчий, а й індустріальний. Це результат, який свідчить про те, що у рамках кіноіндустрії ми починаємо спілкуватись однією мовою і можемо працювати на світовому рівні, – зазначив продюсер фільму з української сторони Єгор Олесов. – Промо-кампанія фільму в Україні вже розпочалась, і вона базується ще й на масштабному соціально-просвітницькому проекті, метою якого є популяризація персони Гарета Джонса в Україні і світі та збереження пам’яті про Голодомор в Україні 1932-1933 років. Серед ініціатив –  встановлення пам’ятника та назва вулиці на ім’я Гарета Джонса».

Міністр культури України Євген Нищук зауважив, що представлення у головній конкурсній програмі одного із найпрестижніших кінофестивалів світу фільму «Гарет Джонс», створеного за державної підтримки, є непересічною подією. «Це яскравий приклад  багаторічних напрацювань та прагнень України розвинути власну кіноіндустрію і вийти на світовий рівень визнання. Крім того, для нашої країни надзвичайно важливо на поважних міжнародних форумах говорити і доносити правду про масштаби трагедії, описаної у фільмі. Потрібне ще не одне десятиліття для того, аби відтворити справжню картину цієї сторінки історії українського народу, і використовувати для цього засоби мистецтва: художні й документальні твори та особливо важливий емоційний засіб – кіно. За час Незалежності України було створено декілька фільмів на цю тематику, але стрічки такого масштабу досі ще не  було», –  наголосив Євген Нищук.

Крім того, двох українських кінематографістів – Аліну Горлову та Нікона Романченка – відібрано до участі у щорічному форумі BerlinaleTalents, що є індустріальною платформою Берлінського міжнародного кінофестивалю для 250 молодих перспективних представників галузі.

З 7-го по 15-те лютого на Європейському кіноринку (EFM) 69-го Берлінського міжнародного кінофестивалю, який є одним із найважливіших у світі місць зустрічі професіоналів у сфері кіноіндустрії, під традиційним слоганом #UkraineIsYourDestination працюватиме Український національний стенд Ukrainian Films.

Організаторами цьогорічного Українського стенду на Європейському кіноринку стали Державне агентство України з питань кіно спільно з Асоціацією кіноіндустрії України, за підтримки Української Кіноасоціації та Українського культурного фонду.

Перший заступник Голови Державного агентства України з питань кіно Сергій Неретін розповів про збільшення фінансування  організації Українського стенду на Берлінале з боку Держкіно: «Наш цьогорічний внесок становить 1 млн 160 тис. грн. – це майже вдвічі більше, ніж торік. В Україні зараз відбуваються певні «кіножнива»: ми збираємо те, що засіяли чотири роки тому. Усередині країни ми вже відвоювали частку у голлівудського кінематографа – за підсумками 2018 року, національне кіно отримало майже 8% від загального обсягу кінопрокату. Тепер ми готові показати, що український кінематограф досяг того рівня, коли може змагатись за головні призи таких престижних кінофестивалів, як Берлінський».

У 2019 році ключовим елементом айдентики України на кіноринках стали мотиви робіт української народної художниці Марії Примаченко.

Цьогоріч виповнюється 110 років з дня народження всесвітньо відомої художниці. Завдяки Благодійному фонду «Творча спадщина родини Марії Примаченко», казковий і загадковий світ картин художниці презентуватиме іноземній аудиторії Україну як незвідану і багату на різноманітні образи країну. Арт-директором дизайну айдентики стенду став відомий український дизайнер Кирило Чичкан. Поєднання айдентики та їхнє технічне 3D-виконання підкреслює прогресивний рух української кіноіндустрії, – ми опираємось на традиції та рухаємося вперед разом з новітніми технологіями.

«Демонстрація прекрасних здобутків української культури міжнародній аудиторії – це чудовий приклад синергії зусиль різних поколінь українців. Нам особливо важливо, що у 110 річницю дня народження Марії Примаченко ми долучаємось до такого важливого процесу, як участь українських кінематографістів у міжнародних кінофорумах. Сподіваємось, що дивовижні образи Марії Примаченко стануть родзинкою і ще більше привернуть увагу до кіно», – прокоментувала під час прес-конфенції директор БФ «Творча спадщина родини Марії Примаченко» Анастасія Примаченко.

Для презентації України на Європейському кіноринку Асоціація кіноіндустрії України на замовлення Державного агентства України з питань кіно підготувала каталог «Українські фільми 2018/2019» та презентаційний ролик українських фільмів, завершених виробництвом у 2018-му році за підтримки Держкіно.

«Цього року Асоціація кіноіндустрії України доклала усіх зусиль, аби Україна була представлена на Європейському кіноринку дійсно національним стендом у форматі Umbrella, який офіційно об’єднає різні кіноорганізації. Завдяки співпраці та об’єднанню фінансових і ресурсних зусиль багатьох державних та культурних інституцій нам вдалося підняти рівень представлення стенду на новий щабель. Ми продовжуємо працювати у напрямку налагодження міжнародної співпраці, демонструвати Україну як привабливого партнера для копродукційних та сервісних проектів», зазначив Володимир Яценко, Голова Асоціації кіноіндустрії України.

Серед основних подій, що представлятимуть Україну на кінофорумі:

9 лютого – український прийом з нагоди представлення українського кіно в рамках 69-го Берлінського МКФ;

10 лютого – світова прем’єра українсько-польсько-британського фільму «Mr. Jones»;

11 лютого  бізнес-ланч «Meet Ukrainian Producers» у рамках Co-Production Market, організований Всеукраїнським благодійним фондом Ігоря Янковського «Ініціатива заради майбутнього» спільно з Державним агентством України з питань кіно.

Директор ГО «Фонд Ігоря Янковського» Тагір Імангулов зазначив: «Для представлення українського кіно за кордоном ми обрали формат бізнес-ланчу, бо він здається нам найбільш продуктивним. Ринок копродукції, у рамках якого ми проводимо наш захід, є надзвичайно важливим, бо він створений саме для того, щоб знаходити партнерів. Цьогоріч ми забезпечили чотирьом українським продюсерам доступ до всіх можливостей копродакшн-маркету, а п’ять продюсерів включені до спеціальної Visitor-програми, до якої увійшли 75 учасників з усього світу».

У рамках роботи національного стенду українським продюсерам надана можливість проведення окремих презентацій і зустрічей з іноземними партнерами.

Виконавчий директор Української кіноасоціації Вікторія Ярмощук наголосила на тому, що значний розвиток українського кіно відбувається завдяки плідній співпраці найважливіших складових ринку – держави та індустрії, – і додала: «Ми вже можемо запропонувати світові конкурентоздатні умови співпраці, а участь українського фільму в основній конкурсній програмі Берлінале – це наш шанс голосно про себе заявити».

Триватиме 69-ий Берлінський міжнародний кінофестиваль з 7 по 17 лютого.

05/02/2019

Події

Кінофестиваль "Відкрита ніч. Дубль 23" запрошує режисерів та продюсерів подавати кінострічки на конкурс наймасштабнішого кінофестивалю України за версією Книги Рекордів України. Заповнити онлайн-форму заявки можна на офіційному сайті фестивалю до 15 травня 2020 року

Розпочалося приймання заявок на участь в конкурсних програмах 7-го Міжнародного фестивалю актуальної анімації та медіа-мистецтва LINOLEUM, який відбудеться з 2 по 6 вересня у Києві. Дедлайн подання - 15 травня 2020 р.

Український інститут запускає програму системної підтримки міжнародної промоції українського кіно — proMOTION. За результатами відкритого конкурсу, цього року п’ять кінопроєктів отримають до 150 000 гривень для просування фільму за кордоном. Подати заявку на участь у конкурсі можна до 3 квітня 2020 року

Якщо у вас є проєкт документального фільму / серіалу, або ідея такого проєкту - не пропустіть можливість отримати кваліфіковану консультацію та познайомитись з потенційними партнерами. Кінцевий термін подання заявки на індустрійну акредитацію Docudays UA – 9 березня 2020 року

Кінофестиваль операторського мистецтва КІНООКО оголошує прийом фільмів на конкурс. До участі в конкурсі приймаються короткометражні та повнометражні ігрові та неігрові фільми, а також музичні кліпи. Подати фільм можна до 15 червня 2020 року

Продовжується збір матеріалів для презентації українських фільмів в рамках Європейського кіноринку 70-го Берлінського кінофестивалю. Друковані матеріали можна подати до 17 лютого, до 10 лютого - внести дані до каталогу українських продакшн-компаній Production Guide of Ukraine. Друковані матеріали можна буде також надати особисто, на Український національний стенд (№118, MarriottHotel, Берлін)

До уваги продюсерів та режисерів, фільми яких будуть демонструватись в рамках Європейського кіноринку 70-го Берлінського кінофестивалю. Асоціація кіноіндустрії України та Державне агентство України з питань кіно звертаються з проханням надати актуальну інформацію щодо дати, часу та місця проведення ринкових показів зазначених фільмів

Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість» розпочав приймання заявок до Національного конкурсу. Подати свій фільм можна до 15 березня 2020 року

Кіпрський міжнародний фестиваль короткометражних фільмів оголошує про початок прийому заявок до участі у міжнародній конкурсній програмі. Кінцевий термін приймання заявок - 1 червня 2020 року 

Пропозиції щодо кандидатур членів Експертної комісії з питань розповсюдження і демонстрування фільмів при Держкіно України із наданням короткої біографічної довідки приймаються до 14 лютого 2020 р. включно 

Всі події

Зараз у виробництві

Переглянути все