Підтримай Українську армію: зателефонуй або надішли смс на номер 565, один дзвінок або смс – 5 грн. Єдиний номер для всіх мобільних операторів

Урядова «гаряча лінія» – 1545

 

Національний центр Олександра Довженка

Ukrainian Film Industry

Система електронних торгів арештованим майном

Держава турбується про тебе

Допрем’єрний показ створеного за підтримки Держкіно пригодницького екшену «Дике Поле» пройшов з аншлагом

8-го листопада в широкий український прокат виходить фільм «Дике Поле» режисера Ярослава Лодигіна, знятий за мотивами культового роману «Ворошиловград» Сергія Жадана. З цієї нагоди у кінотеатрі Сінема Сіті відбувся допрем’єрний показ стрічки та зіркова вечірка за участі творчої команди, акторів та знімальної групи, Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, Міністра культури України Євгена Нищука, Голови Державного агентства України з питань кіно Пилипа Іллєнка та понад тисячі гостей.  

«Українське кіно сьогодні завойовує глядацькі аудиторії, – сказав Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, відкриваючи допрем’єрний показ фільму «Дике Поле». –  Радий бути на прем'єрі. Я пам'ятаю, як все починалося. Український кінематограф був у занепаді, і держава не звертала увагу на те, що потрібно підтримувати таланти. Але ми об'єднали зусилля, надали державну підтримку. Зараз це ціла індустрія. Цього року маємо 18 прем'єр. Понад 70 фільмів у виробництві. Кіно відроджується і показує високий клас».

Фільм «Дике Поле» створювався за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Голова Держкіно Пилип Іллєнко зазначив: «Держкіно забезпечило цій стрічці половину загального фінансування, решту продюсери знайшли самотужки. Цікаво, що практично паралельно з виходом в прокат у стрічки розпочинається і фестивальне життя, адже прем’єра «Дикого Поля» відбудеться у рамках конкурсної програми одного із найвідоміших кінофестивалів світу класу «А» – міжнародного кінофестивалю «Темні ночі» у Таллінні».

«Література і кіно – різні жанри, у письменника є можливість підняти і якісно розкрити багато тем в одному творі, в кіно, на жаль, такої можливості немає, тому ми мусили сконцентруватися на одній або двох ідеях. Тому ми з авторською групою вирішили, що ідеєю нашого фільму буде захист свого, –  розповів журналістам режисер стрічки Ярослав Лодигін. – Мені здалося, що це одна з головних тем роману «Ворошиловград» –  захист цієї іржавої заправки, яка начебто нікому не потрібна, але там – твої люди, дружба, справжня любов… Що робити і як діяти, коли хтось приходить, і на твоє каже, що воно не твоє? Для мене ця заправка, в деякому сенсі, символізує нашу країну».  

Основні зйомки фільму пройшли влітку минулого року в Старобільську (Луганська область) – рідному місті автора роману «Ворошиловград» Сергія Жадана. «Місця, в яких ми знімали, ідеально підходили фільму, тому що  книга була написана саме про них, до найдрібніших подробиць, – зазначив продюсер фільму Володимир Яценко. – Ми досить довго шукали локації, спершу навіть була божевільна ідея знімати ще десь, але коли ми приїхали до Старобільська, то усвідомили, що маємо знімати саме тут».

Головні ролі у фільмі виконали Олег Москаленко (Герман), Володимир Ямненко (Коча), Георгій Поволоцький (Травма), Олексій Горбунов (Пастор), Руслана Хазіпова (Оля), Євгенія Муц (Катя), Роман Халаїмов (Марлен) та Ігор Портянко (Ніколай Ніколаіч).       

«Зі мною радилися з приводу кастингу, і Ярослав настільки точно підібрав характери акторів, що у мене жодного разу не виникло бажання щось заперечити –  ідеальне попадання по всіх позиціях», – прокоментував автор роману Сергій Жадан, який і сам зіграв невелику роль у фільмі.

За сюжетом, Герман змушений повернутися у своє рідне містечко на Донбасі. Його старший брат зник, і тепер герою доведеться захистити сімейний бізнес — стару бензоколонку. Разом із нею — друзів дитинства та кохання у боротьбі проти тих, хто захоплює шматок за шматком землю, перетворюючи її на кукурудзяні поля та залізницю, котра нікуди не веде.  Чим закінчиться ця іронічна та повна пригод подорож крізь Дике Поле?

07/11/2018

Події

У конкурсі можуть взяти участь повнометражні документальні проекти на теми, що висвітлюють культуру та проблеми східних областей України

Вперше в рамках Kharkiv MeetDocs відбудеться конкурс дитячого та підліткового відео на соціально-важливі теми 

Подати заявку на участь у Восьмому Трускавецькому кінофестивалі «Корона Карпат» можна до 10-го вересня

Подати заявку можна онлайн до 6 вересня

Заявки на участь приймаються до 26 серпня

Одразу ж після показу фільму відбудеться пресконференція 

Вручення Другої національної премії кінокритиків КІНОКОЛО відбудеться наприкінці жовтня 

До 20 травня триватиме відбір фільмів до конкурсної програми кінофестивалю «Відкрита Ніч. Дубль 22», котрий пройде цього року у ніч з 29-го на 30-те червня

Всі події

Зараз у виробництві

Переглянути все