Підтримай Українську армію: зателефонуй або надішли смс на номер 565, один дзвінок або смс – 5 грн. Єдиний номер для всіх мобільних операторів

Урядова «гаряча лінія» – 1545

 

Національний центр Олександра Довженка

Ukrainian Film Industry

Система електронних торгів арештованим майном

Держава турбується про тебе

Український Оскарівський комітет завершив прийом заявок для участі національних фільмів у відборі на висування фільму на премію «Оскар»

Цьогоріч в національному відборі участь братимуть шість фільмів:

1. «Брама», реж. Володимир Тихий, Україна, 106 хв.

Фільм розповідає про сім’ю,  що мешкає у Чорнобильській зоні відчуження.  Головує у ній баба Пріся,  яка товаришує з русалками,  під’їдає галюциногенні гриби і якось у війну зарізала дванадцятьох есесівців.  З нею живуть онук Вовчик і хвороблива донька Слава,  яку свого часу покинув чоловік.  Неочікувано їх розмірене життя закінчується – баба Пріся отримує містичне попередження про катастрофу,  що станеться найближчим часом.

2. «Вулкан», реж. Роман Бондарчук, Україна, Німеччина, Монако, 103 хв.

Лукас переживає кризу середнього віку. Він працює перекладачем у київському офісі ОБСЄ і в складі моніторингової місії вирушає на кордон з Кримом. Після декількох дивних збігів обставин, Лукас залишається в маленькому містечку на півдні України. Не знаючи куди йти, він опиняється в хаті місцевого дивака Вови. Слідуючи за Вовою, Лукас повільно занурюється в життя української провінції, у світ, який виходить за рамки його уявлення, де речі виглядають повністю відірваними від будь-якої логіки чи структури. У цих дивних місцях, де люди віднаходять щастя у найпростіших, часто ілюзорних речах, де переплелися минуле, сучасне і майбутнє, де кожен день може стати останнім, Лукас отримує шанс почати життя спочатку.

3. «Донбас», реж. Сергій Лозниця, Україна, Німеччина, Франція, Нідерланди, Румунія, 121 хв.

Сценарій фільму заснований на документальних матеріалах та розповідає про події, що відбувалися на сході України. У центрі уваги – люди, вимушені пристосовуватися до життя в умовах, коли розпадаються інститути влади, сімейні та професійні зв'язки, коли речі перестають називатися своїми іменами. Де грань між фактом та вимислом? Чи можливо зберегти здоровий глузд і людську гідність в таких умовах? 

4. «Кіборги», реж. Ахтем Сеітаблаєв, Україна, 112 хв.

Історія  одного  бойового  чергування  протягом  кількох  тижнів  у  вересні  2014-го.  Добровольча  група  військових  приїздить  вперше  до  Донецького  аеропорту,  який  вже  понад  чотири  місяці  утримується  українцями  в  умовах  постійної  війни. Старий  і  новий  термінали  з  усіх  боків  оточені  проросійскими  бойовиками. Три  основних  типи  військових  знаходяться  в  аеропорті  і  певний  трикутник  стосунків  між ними:  добровольці,  військові  служби  України,  мобілізовані.  Добровольці, як  правило, –  найбільш  мотивовані,  військові  вважаються  більш  професійними.  Найбільше  проблем  з  мобілізованими.  І  військові, і  добровольці  говорять  про  них  переважно  роздратовано  і  зверхньо. Своєрідні  стосунки  між  професійними  військовими  і  добровольцями.  Але  вони  в  міцній  зв’язці,  залежні  один  від  одного.

5. «Коли падають дерева», реж. Марися Нікітюк, Україна, Польща Македонія, 88 хв

В глухій українській провінції розгортається історія 5-літньої бунтівної Вітки,  її двоюрідної сестри-підлітка Лариси та її коханого молодого бандита Шрама. Після смерті батька перед Ларисою гостро постає питання її подальшого майбутнього. Лариса хоче творити свою долю влаcними руками,  та за любов до бандита Шрама її осуджує все селище.  Бабуся,  яка свого часу пожертвувала коханням до «інакшого» – юного цигана  – на користь традиційним цінностям,  переживає лише за те,  що люди скажуть.   Мати Лариси надто слабка психологічно,  щоб підтримати дочку. Лариса та Шрам планують втекти разом подалі від бандитів,  розрухи та родичів.  Але чи готові вони будуть заплатити повну ціну свободи?

6. «Міф», реж. Леонід Кантер, Іван Ясній, Україна, 63 хв

 

«Міф»  – це  фільм-дума.  Документальна  історія  життя  Василя  Сліпака  –оперного  співака  зі  світовим  ім’ям та  унікальним  голосом.  Ще  юнаком  він  поїхав  зі  Львова  співати  в  Канаду  та  США,  виступив  у  Карнегі-холі.  Вигравши  міжнародний  конкурс  у  Франції,  став  солістом  Паризької  опери.

Але Василь  вирішив  залишити  сцену  та  перспективну кар’єру  в  Європі  й  стати  до  лав  добровольців, коли  в  його  рідну  Україну  прийшла  війна.  Під  час  виконання  бойового завдання  Василь  «Міф»  Сліпак  героїчно  загинув  від  кулі  снайпера. 

29-го серпня у кінотеатрі «Жовтень» відбудеться прес-показ фільму-претендента від України та прес-конференція з цієї нагоди. Деталі щодо прес-конференції будуть оголошені пізніше.

16/08/2018

Події

Конкурс проводиться за напрямом «Кінопроєкти ігрового короткого метру (хронометраж до 20 хвилин)». Прийом заявок триватиме з 14 вересня до 14 жовтня 2019 року

У конкурсі можуть взяти участь повнометражні документальні проекти на теми, що висвітлюють культуру та проблеми східних областей України

Вперше в рамках Kharkiv MeetDocs відбудеться конкурс дитячого та підліткового відео на соціально-важливі теми 

18 вересня з 15:30 у кінотеатрі «Оскар» (ТРЦ Гулівер) відбудуться пресзаходи з нагоди прем'єри українського сімейного фантастичного фільму режисера Анатолія Матешка «Фокстер & Макс» про пригоди хлопчика та пса-супергероя

Подати заявку на участь у Восьмому Трускавецькому кінофестивалі «Корона Карпат» можна до 10-го вересня

Подати заявку можна онлайн до 6 вересня

Засідання відбудеться 5 вересня о 16:00 у приміщенні Держкіно

Одразу ж після показу фільму відбудеться пресконференція 

Вручення Другої національної премії кінокритиків КІНОКОЛО відбудеться наприкінці жовтня 

Всі події

Зараз у виробництві

Переглянути все