Підтримай Українську армію: зателефонуй або надішли смс на номер 565, один дзвінок або смс – 5 грн. Єдиний номер для всіх мобільних операторів

Урядова «гаряча лінія» – 1545

 

Національний центр Олександра Довженка

Ukrainian Film Industry

Система електронних торгів арештованим майном

Держава турбується про тебе

Представники європейських кіноакадемій закликають президента й уряд РФ до гуманності

Представники європейських кіноакадемій закликають президента й уряд РФ до гуманності

На 54-ий день безстрокового голодування Олега Сенцова члени Об’єднання Кіноакадемій Європи – мережі європейської національних кіноакадемій та Європейської Кіноакадемії, від імені тисяч кінематографістів з усього континенту закликали до негайного звільнення українського режисера. Під час щорічної зустрічі в рамках Міжнародного Кінофестивалю у Карлових Варах вони звернулись до президента та російського уряду з проханням вчинити гуманно та негайно звільнити Олега Сенцова. 

Організації з захисту прав людини з усього світу та тисячі європейських кінематографістів та митців висловились у підтримку режисера та батька двох дітей, що оголосив безстрокове голодування ще 14 травня. Представники 70 міст у 30 різних країнах вийшли на демонстрації, а президент Європейської Ради Дональд Туск, за підтримки Європарламенту та інших представників влади, закликав до звільнення Сенцова у своїй промові на відкритті саміту Великої сімки. 

Донині усі заклики та зусилля дипломатів залишаються безрезультатними. На восьмому тижні голодування життя Олега Сенцова знаходиться під великою загрозою. 

Олег Сенцов підтримував Революцію Гідності в Україні та виступав проти російської окупації Криму. Його було затримано Федеральною Службою Безпеки Російської Федерації (ФСБ) 10 травня 2014 року у його власній домівці у Сімферополі. Після затримання він протягом року перебував у Москві в очікування суду. 

Попри те, що головний свідок відмовився від власних попередніх свідчень, оскільки дав їх під тиском, суд продовжив слідство за статтею «кримінальний злочин» та засудив Олега Сенцова строком на 20 років у в’язниці. Amnesty International назвали це «несправедливим рішенням військового суду». У листопаді 2015 року, російський Верховний суд підтвердив вирок та Олега Сенцова було переведено до колонії у Якутії. Наразі він продовжує голодування як протест проти власного утримання та утримання інших 64 політичних в’язнів з України. 

6 липня 2018 р. 

 

Каталонська Кіноакадемія (Acadèmia del Cinema Català) 

Португальська Кіноакадемія (Academia Portuguesa de Cinema) 

Академія Андре Дельво (Académie André Delvaux) Іспанська Академія Кіноматографічного мистецтва та науки (Academy of Motion Picture Arts and Sciences of Spain) 

Італійська Кіноакадемія – Премія Давид ді Донателло (Accademia del Cinema Italiano – Premi David di Donatello) 

Австрійська Кіноакадемія (Akademie des Österreichischen Films) 

Чеська Академія Кіно та Телебачення (Czech Film and Television Academy) 

Датська Кіноакадемія (Danish Film Academy) 

Кіноакадемія Люксембурга (D’Filmakademie Luxemburg) 

Німецька Кіноакадемія (Deutsche Filmakademie) 

Голландська Кіноакадемія (Dutch Academy for Film) 

Європейська Кіноакадемія (European Film Academy) 

Грецька Кіноакадемія (Hellenic Film Academy) 

Академія Кіно та Телебачення Ісландії (Icelandic Film and Television Academy) 

Ірландська Академія Кіно та Телебачення (Irish Film & Television Academy) 

Ізраїльська Кіноакадемія (Israeli Academy) 

Литовська Кіноакадемія (Lithuanian Film Academy) 

Польська Кіноакадемія (Polish Film Academy) 

Швейцарська Schweizer (Schweizer Filmakademie) 

Словацька Академія кіно та Телебачення (Slovak Film and Television Academy) 

Українська Кіноакадемія (Ukrainian Film Academy)

 

09/07/2018

Події

Заявки на участь приймаються до 1-го вересня 2018 року включно

Ювілейний, 20-ий Connecting Cottbus відбудеться 8-9 листопада 2018 р. 

У суботу, 7 липня, з 17:00 у Будинку культури ім. С. Корольова (вул. Василенка, 15) у рамках зйомок художнього фільму «Стус» зніматиметься сцена акції протесту української інтелігенції під час прем'єри фільму «Тіні забутих предків» Сергія Параджанова

Запрошуємо представників ЗМІ 5 липня відвідати прес-день художнього фільму «РОКАДА» (роб. назва «Road Movie Military»)

У понеділок, 25 червня, об 11:00 в Довженко-Центрі відбудеться прес-конференція фестивалю архівного кіно НІМІ НОЧІ

19 - 23 червня у прифронтових містах Луганської області Попасна та Золоте відбудеться кіноакція «Твоє кіно»: показ нових українських фільмів, що вийшли у прокат. Вхід на кіноперегляди вільний

Прощання з Іваном Драчем відбудеться 21-го червня 10:00 у Володимирському соборі в Києві. Відспівування розпочнеться о 10:30

У вівторок, 19 червня, об 11:00 у Київському телецентрі («Олівець», вул. Мельникова, 42) відбудеться прес-конференція Кінофестивалю українського короткометражного кіно «ВІДКРИТА НІЧ «ДУБЛЬ 21»

Всі події

Зараз у виробництві

Переглянути все