Підтримай Українську армію: зателефонуй або надішли смс на номер 565, один дзвінок або смс – 5 грн. Єдиний номер для всіх мобільних операторів

Урядова «гаряча лінія» – 1545

 

Національний центр Олександра Довженка

Ukrainian Film Industry

Система електронних торгів арештованим майном

Держава турбується про тебе

«Твоє кіно» у Попасній та Золотому

Наприкінці червня у прифронтових містах Луганської області Попасна та Золоте відбулась акція «Твоє кіно». Кіноакція у Попасній та Золотому стала черговим етапом довгострокового проекту «Українське кіно на Донбасі», що вже другий рік поспіль реалізується за підтримки Держкіно України.

Метою проекту є популяризація національних фільмів серед населення Донецької та Луганської областей і сприяння інтеграції Донбасу в культурно-гуманітарний простір України.

Золоте та Попасна розташовані біля лінії розмежування. Золоте  – невелике шахтарське містечко, частина якого підконтрольна українській владі, а частина окупована. Настрої місцевого населення дуже різні: є ті, хто підтримує Україну, а є й такі, хто потай або відверто виступає проти неї. Антиукраїнська позиція, не в останню чергу, зумовлена постійною дією ворожої пропаганди та суттєвим браком інформації про Україну.

Кінопрограма акції «Твоє кіно» складалася зі створених за підтримки Держкіно казки-фентезі «Сторожова Застава», фільму-мюзіклу «Трубач», повнометражного мультфільму «Микита Кожум`яка», пригодницьких комедій «Припутні» та «Ізі», гостросюжетного історичного бойовика «Червоний» та двох кінодрам - воєнної «Кіборги» та соціальної «Гніздо горлиці». Від Dzidzio Film та Solar Media Entertainment у програмі була комедія «DZIDZIO Контрабас» – володар Другої національної кінопремії «Золота Дзиґа» у номінації «Вибір глядача».

Покази в Попасній та Золотому проходили в Будинку культури та клубі, які нині є головними центрами культурного життя обох населенних пунктів. І хоча клуб «Шахтар» у Золотому стоїть осторонь житлових будинків та знаходиться в декількох кілометрах від лінії фронту, люди щодня приходили на перегляди: кіно на великому екрані в Золотому не демонструвалося від початку війни. Були на сеансах й українські військові, чиї позиції розташовані у місті та навколо нього. Та найактивнішими глядачами стали діти: після перегляду своїх, дитячих, фільмів, вони залишалися й на інші сеанси. Найбільше враження на публіку справив фільм Ахтема Сеітаблаєва «Кіборги»: в залі стояла приголомшлива тиша, а жінки не приховували своїх сліз.

«Сьогодні надзвичайно важливо підтримувати діяльність патріотів Донбасу. Проект «Українське кіно на Донбасі», крім іншого, націлений і на таку підтримку. Адже фільми, що демонструються в його рамках, розказують місцевому населенню про сучасне та минуле життя України», – впевнена ініціатор і керівник проекту «Українське кіно на Донбасі» Олена Чередниченко.

Кіноакція в Попасній та Золотому відбулась за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Всеукраїнського Фонду сприяння міжнародному спілкуванню «Українське народне посольство», Попаснянської районної військово-цивільної адміністрації та Попаснянської районної держадміністрації. Організатор заходу – БФ «Ассоціація благодійників України». Організаційний партнер – Міністерство культури України, інформаційний парнтер - Асоціація кіноіндустрії України.

06/07/2018

Події

Запрошуємо представників кіноіндустрії долучитися до одного з найцікавіших  копродакшн-івентів Європи – виставки FOCUS, що відбуватиметься у Лондоні 4 та 5 грудня 2018 року. За умови попередньої реєстрації заходи форуму є безкоштовними

Захід пройде з 22 листопада до 1 грудня у Страсбурзі (Франція) за підтримки Держкіно 

Захід відбудеться завтра, 22 листопада, об 11:00 в прес-центрі кінотеатру «Жовтень» 

17 листопада 19:00 на Новому каналі відбудеться телевізійна прем’єра створеного за підтримки Держкіно мультфільму «Викрадена принцеса»

Захід присвячений 1030-річчю Лубен і пройде за підтримки Державного агентства України з питань кіно

Засідання відбудеться 14 листопада о 16:00

Захід відбудеться 6-го листопада у столичному кінотеатрі Cinema Сіті

Сьомий Трускавецький кінофестиваль «Корона Карпат» продовжив прийом фільмів до двох конкурсних програм до 30 вересня 2018 р

Всі події

Зараз у виробництві

Переглянути все