Підтримай Українську армію: зателефонуй або надішли смс на номер 565, один дзвінок або смс – 5 грн. Єдиний номер для всіх мобільних операторів

Урядова «гаряча лінія» – 1545

 

Національний центр Олександра Довженка

Ukrainian Film Industry

Система електронних торгів арештованим майном

Держава турбується про тебе

Презентуємо концепцію Українського стенду на кіноринку «Mifa Market» в Ансі

 

Цьогоріч на кіноринку «Mifa Market», що працює у рамках Міжнародного фестивалю анімаційних фільмів у Ансі вже понад 30 років, Україна вдруге буде представлена власним Національним стендом.

Про це 6-го червня під час прес-конференції в інформаційному агентстві «УКРІНФОРМ» повідомили організатори та учасники Стенду:Голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко, виконавча директорка Громадської Спілки «Українська анімаційна асоціація», продюсерка студії «Червоний собака» Олена Голубєва, голова індустріального комітету «Українська анімаційна асоціація», СЕО Animagrad Єгор Олесов, генеральний директор ДП «Укранімафільм» Дмитро Лісенбарт, директор з розвитку студії «Квартал 95» Ірина Побєдоносцева та сценаристка, письменниця, співзасновниця студії «KAПI» Наталія Гузєєва.

Міжнародний фестиваль анімаційних фільмів у Ансі (Festival International du Film d'Animation d'Annecy) – це один із найбільш відомих та престижних анімаційних форумів світу, що заснований у 1960-му році і щорічно проходить у французькому місті Ансі.

Український стенд на кіноринку фестивалю «MifaMarket»  працюватиме з 11 по 16 червня.  Українська делегація буде представлена 14 студіями (40 делегатів) та двома фестивалями: «Linoleum» і «Крок».

Спеціально до фестивалю Українською Анімаційною Асоціацією за підтримки Держкіно створено другий каталог українських анімаційних фільмів 2018-2019 рр. «Animazing Stories From Ukraine», який містить інформацію про найновіші анімаційні стрічки та анімаційні студії в Україні.

Як зазначив Голова Держкіно Пилип Іллєнко: «Ця подія є важливою складовою системної роботи, яку Держкіно проводить разом з представниками української кіноіндустрії, з просування України як кінокраїни, що може бути учасником міжнародних процесів у світовій кіноіндустрії. Держкіно й надалі буде брати участь у представленні української анімації в Ансі, і сподіваюся, з часом ця підтримка буде розширюватися. Стенд вдалося організувати завдяки консолідованості українських аніматорів, яким я дуже вдячний. Це яскравий приклад позитивного державно-приватного партнерства».

Концепцію Українського стенду, його дизайн та учасників представила виконавча директорка Громадської Спілки «Українська анімаційна асоціація», продюсерка студії «Червоний собака» Олена Голубєва, яка зазначила: «Участь об’єднаного стенду у такому фестивалі – дуже значна подія, це викликає довіру до країни, до бізнесу, до інвестицій як у творчість, так і у виробництво. Цього року до нас приєднались багато цікавих авторів, які вже почали крокувати до міжнародного визнання. Що стосується дизайну стенду – після багатьох консультацій та обговорень ми вирішили не змінювати минулорічний дизайн, щоб залишитись хорошими знайомими для усіх, хто був на фестивалі торік і відвідає цьогорічний. Хотіла б ще додати, що анімаційна спільнота єдина у своєму баченні ситуації з в’язнями совісті, з Олегом Сенцовим. Ми будемо продовжувати про це говорити, і я сподіваюсь, що усім світом ми подолаємо цю несправедливість».

Програма заходів Національного стенду спрямована на презентацію міжнародній спільноті українського анімаційного кіно і можливостей створення анімаційних фільмів у копродукції з Україною.

Студія Animagrad(FILM.UA Group) представить на стенді та у відеобібліотеці фестивалю одразу вісім анімаційних проектів. Хедлайнером стане повнометражний анімаційний фільм «Мавка. Лісова пісня», який перебуває у процесі створення та запланований до релізу в 2020-му році. На кіноринку буде представлений новий постер проекту, а також презентовано його крос-медійні можливості.

Також студія представить фільм «Викрадена принцеса», який вийшов на українські екрани 7-го березня і продовжує підкорювати світову аудиторію. Окрім того, Animagrad презентує перші матеріали освітніх анімаційних серіалів, орієнтованих на дітей дошкільного віку: «ТІКІ» та «Клуб Всезнайків».

Також на стенді можна буде ознайомитися з двома новими анімаційними серіалами для дітей, які створюються разом із креативною майстернею Glowberry.Це проекти «Мама поспішає додому» та «Хоробрі зайці», в основу яких лягли однойменні серії книжок для дітей.

 Студія Animagrad окремо представитть Міжнародний фестиваль актуальної анімації та медіа-мистецтва «LINOLEUM», який цього року пройде вп'яте. На цьогорічний конкурс було подано понад 2500 робіт із 75 країн світу, а сам фестиваль відбудеться 6-8 вересня у Києві.

Під час прес-конференції голова індустріального комітету «Українська анімаційна асоціація», СЕО «Animagrad» Єгор Олесов представив усі компанії, які цьогоріч презентуватимуть свої проекти в Ансі, розповів про проекти, які представить студія «Animagrad» і наголосив: «Тільки завдяки синергії та об’єднанню зусиль всієї індустрії можна добитися правильного майбутнього для української анімації. Думаю, всі компанії, які будуть представлені на українському анімаційному стенді, мають стати фундаментом для нашого індустріального комітету».

Студія «Червоний собака» на чолі з продюсером Оленою Голубєвою представить чотири анімаційні проекти. Перший – повнометражний фантастичний анімаційний фільм «Віктор_Робот» режисера Анатолія Лавренішина. Фільм перебуває на стадії виробництва, і на стенді буде представлено його трейлер та інші актуальні матеріали.

Другим проектом стане нещодавно анонсований пригодницький фентезі-мультсеріал «Стрічка» режисера Сергія Мельніченка. За словами авторів, це буде 14 епізодів загальним хронометражем 84 хвилини.

Третій проект – це завершена виробництвом короткометражна анімація «Чудове Чудовисько», створена за мотивами відомих дитячих книжок Сашка Дерманського.

Четвертим проектом став «Світ навпаки» – короткометражний анімаційний фентезі-проект режисерки-дебютантки Ольги Гаврилової, який був створений за грантом Президента України молодим діячам у галузі кінематографії.

Студія «Квартал 95» («95 Animation Studio») в Ансі цього року буде представлена вперше. Студія запропонує міжнародній аудиторії одразу два проекти: повнометражний анімаційний фільм «Повернення Гуллівера» та освітньо-розважальний мультиплікаційний серіал для маленьких глядачів «ЧоМуха». Перший повнометражний проект компанії зараз перебуває у виробництві, його прем’єра запланована на 2019-ий рік. Події будуть розгортатися навколо повернення Гуллівера до країни ліліпутів, де на головного героя чекатимуть нові пригоди та випробування.  Перший сезон «ЧоМухи», створений аніматорами студії для дітей дошкільного віку, вже можна побачити на онлайн-платформах і телеканалі «Kvartal TV». У цьому серіалі допитлива маленька мушка ЧоМуха разом з мамою шукають відповіді на незліченні «чому» маленьких глядачів та дізнаються багато нових і цікавих речей.

«Ми дуже раді приєднатися до цієї ініціативи, бо вважаємо її перспективною і потужною. Сподіваюся, участь на кіноринку в Ансі буде корисною  і для нас, і для всіх учасників», – прокоментувала директор з розвитку студії «Квартал 95» Ірина Побєдоносцева.

Анімаційна та дизайн-студія YarkiStudio представить на стенді та у відеобібліотеці фестивалю два анімаційні проекти: анімаційний серіал для дітей «Ферма Фіна» («South Farm») та короткометражний фільм «Пастка» («The Trap»), який буде презентований вперше. У 2017-му році побачили світ перші 7 пілотних епізодів «South Farm». Протягом 2017-2018 рр. серії були представлені на таких фестивалях та форумах: MIP-TV та Annecy (Франція), фестиваль анімації Linoleum (Україна), Cartoons of the Bay (Італія), Visegrad Animation Forum (Чехія). Нещодавно проект було обрано для пітчингу на «Cartoon Forum» у Тулузі.

Анімаційна студія Lastoon представить свій новий проект, що перебуває на стадії розробки «Галявина ГренВі» («GrenVeeGarden»). Це розважальний пригодницький серіал про школу всіх видів магії, що розташувалася в зачарованому лісі Самбір. Серіал орієнтований на аудиторію віком від 4 до 7 років. В Ансі буде представлено перший тізер серіалу.

Діджитал-агентство «Вау-Хау Студія» вперше братиме участь у цьому кіноринку. Агентство представить короткометражне анімаційне відео «Загублений острів» («The Forgotten Island»). Метою даного проекту є створення анімаційного відео для цифрової настільної гри. Події відбуваються у XVIII ст. – добі моряків та великих дослідників. Даний фільм використовується як інтровідео, що відтворює атмосферу гри та занурює глядача в історію. Проект цікавий завдяки використанню традиційних технік анімації та 3D-моделювання водночас. Цей проект є результатом плідної праці Cliffhanger Creative (Австралія) та Вау-Хау Студії (Україна).  

На Українському стенді також буде представлено спільний міжнародний проект за участі декількох студій та компаній з України («Укранімафільм»), Кореї і США  SmartBabies.AI.Це кросплатформний навчально-розважальний проект для дошкільнят. Проект складається з 2D-анімаційного серіалу й навчально-розважальної платформи на базі штучного інтелекту. SmartBabies.AI поєднує науку та мистецтво. Штучний інтелект персоніфікується в справжнього анімаційного друга й помічника. Це цілковито новий тип персонального асистента для дітей з перших кроків їхнього життя. Всесвіт SmartBabies.AI величезний – анімаційний серіал, що розважає і навчає. Мобільний додаток, який допомагає та розвиває, смарт-колонки і ТВ-консолі, з якими можна спілкуватись й, звичайно, смарт іграшки, з якими можна дружити.

Як розповів генеральний директор ДП «Укранімафільм» Дмитро Лісенбарт: «Укранімафільм» був представлений в Ансі і торік, але цьогоріч він нарешті зафіксований на українському стенді. Я радий, що ми вдруге беремо участь у цьому кінофорумі, і вдячний державі та всім організаторам за підтримку».

Студія «Parables of the Nations» («Притчі народів світу»), заснована в 2018-му році, представить на національному стенді свій однойменний проект. Засновники студії Олег Федченко та Ілля Баликін у своїх попепередніх проектах («Гості мого дому», «Шнурки») акцентували увагу саме на поєднанні традиційних та нетрадиційних технік анімацїї. Особливістю анімаційного серіалу «Притчі народів світу» є унікальна техніка – 3D та 2D-анімація на пісочних бекграундах (фактура піску, яка вже сама по собі є «філософським бекграундом», модулює необхідний настрій історій притч). На фестивалі буде вперше представлено тізер проекту як ілюстрація даної техніки.

Героєм нового 3D-повнометражного анімаційного фільму студії «КАПІ» є  добре відомий українським глядачам Петрик П'яточкін. Над перетворенням повісті Наталі Гузєєвої «23 образи Петрика П'яточкіна» в сучасну анімаційну  стрічку працюють автор з режисером Ростиславом Гарбарем та продюсером Михалем Маргулісом. Фільм перебуває у процесі творчого створення та запланований до релізу на початку 2021-го року.

Про проект «23 образи Петрика П'яточкіна» розповіла його авторка, сценаристка, письменниця, співзасновниця студії «KAПI» Наталія Гузєєва і наголосила: «Ми хочемо довести, що в нашій країні є не тільки старовинні казки та міфологія, а й сучасні історії, які будуть цікавими дітям у всьому світі».

Суспільний проект студій «КАПІ»та «Борисфен» «Мишко та Місячна Дзвінка» вже був відзначений на кількох міжнародних фестивалях. Влітку вийдуть 2, 3 і 4 серії фільму. Для можливості прокату в Україні заплановано об'єднати перші 4 серії фільму в 40-хвилинну розважально-пізнавальну стрічку для дітей від 3 років. Загалом, заплановане створення 14 епізодів по 10 хвилин.

Український стенд на кіноринку «Mifa Market» організовується Громадською спілкою «Українська анімаційна асоціація» UANIMA за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Міністерства культури України та Міністерства закордонних справ України.

06/06/2018

Події

До 20 травня триватиме відбір фільмів до конкурсної програми кінофестивалю «Відкрита Ніч. Дубль 22», котрий пройде цього року у ніч з 29-го на 30-те червня

Прийом заявок на участь у 3-му Варшавському кінофорумі для дітей триває до 31-го травня

Карловарський міжнародний кінофестиваль пройде цьогоріч з 28 червня по 6 липня

Захід відбудеться 7 травня о 12:00 в інформаційному агентстві «Укрінформ» 

Захід пройде 24 квітня о 12:00 у великому конференц-залі готелю Aloft

Всі події

Зараз у виробництві

Переглянути все