Підтримай Українську армію: зателефонуй або надішли смс на номер 565, один дзвінок або смс – 5 грн. Єдиний номер для всіх мобільних операторів

Урядова «гаряча лінія» – 1545

 

Національний центр Олександра Довженка

Ukrainian Film Industry

Система електронних торгів арештованим майном

Держава турбується про тебе

Результати участі України у 68-му Берлінському міжнародному кінофестивалі

25-го лютого завершив свою роботу 68-й Берлінський міжнародний кінофестиваль. Цьогоріч Україна на «Берлінале» якісно виділялась низкою заходів, спрямованих на просування країни на міжнародному кіноринку та налагодження співпраці з іноземними партнерами.

З 15-го по 23-те лютого на Європейському кіноринку (EFM) 68-го Берлінале працював Український стенд, організований Держкіно,  Асоціацією кіноіндустрії України (АКУ), Українською Кіноасоціацією (УКА) та за підтримки вітчизняних кінопродюсерів. Уже традиційно майданчик функціонував під девізом #UkraineIsYourDestination. Дизайн був виконаний у мінімалістичному стилі, що є близьким для фестивальних кіл європейських країн. Головним мотивом стала пунктирна лінія, що символізує дорогу, умовний шлях кожного до України.

68-ий Берлінале відвідало більше 150 українських професіоналів у сфері кіноіндустрії: виробників, дистрибуторів, покупців, сейлз-агентів, організаторів фестивалів та кіноринків. Робоча атмосфера українського стенду була надзвичайно активною. На стенді було представлено більше 250 українських фільмів, що знаходяться у різних стадіях виробництва та створюються за підтримки Держкіно або незалежними продюсерами. Іноземним колегам було презентовано шоуріли українських фільмів (завершених та тих, що ще перебувають у виробництві) та Каталог українських фільмів 2017/2018 років, підготовлений Асоціацією кіноіндустрії України на замовлення Держкіно.

Українською Кіноасоціацією спільно з Асоціацією кіноіндустрії України та на замовлення Держкіно було підготовлено оновлений каталог «Українська кіноіндустрія» із актуальною інформацією про українських кіновиробників.

«68-й Берлінале надзвичайно плідний для України. Український національний стенд став  справжнім кінематографічним посольством України на кінофорумі. Окрім участі нашого фільму у фестивальній програмі, четверо українських продюсерів взяли участь у висококонкурентній професійній секції BerlinaleTalents, понад 20 продюсерів взяли участь у роботі індустріальної секції Co-productionMarket. Така активність свідчить, що Україна стає сильною кінематографічною країною. Це важливий сигнал для суспільства, адже він ще раз підкреслює, що такі результати можливі лише спільними зусиллями усіх представників індустрії. Асоціація кіноіндустрії України й надалі відстоюватиме  інтереси країни та підкреслюватиме нашу відкритість у форматі ко-продукції, спільних проектів та надання кіносервісу для зарубіжних партнерів.» - підкреслив Володимир Яценко, Голова Асоціації кіноіндустрії України.

  18 лютого 2018 року Фонд Ігоря Янковського і Державне агентство з питань кіно вперше в історії України організували і успішно провели бізнес-ланч для українських і зарубіжних продюсерів в рамках Co-Production Market 68-го Берлінале.

В обідньому залі Палати депутатів Берлінського міського парламенту, яка розташована в історичній будівлі Прусського ландтагу (парламенту) недалеко від відомої площі Потсдамер Плац, зібралися понад 250 продюсерів з 70 країн світу, щоб познайомитися зі своїми українськими колегами. Co-Production Market - це спеціальна індустріальна програма в рамках Берлінського кінофестивалю, для роботи в якій щорічно відбирають 550 продюсерів, які мають досвід міжнародної співпраці у виробництві фільмів.

Коментуючи цю подію, бізнесмен і меценат Ігор Янковський зазначив, що його Фонд ось уже шостий рік поспіль послідовно просуває українське кіно за кордоном.

 

«Кілька років тому ми заклали добру традицію щорічно проводити бізнес-ланчі «Meet Ukrainian Producers» на Канському міжнародному кінофестивалі у Франції, які користуються великим успіхом. І ось тепер в Німеччині ми вперше від імені України організували зустріч професіоналів на найбільшому в світі Берлінському кінофестивалі. У минулому ми підтримували роботу Українського національного стенду на Європейському кіноринку, проводили Українські вечірки, привозили на Берлінале молодих кінематографістів. Організація бізнес-ланчу на Co-Production Market - це новий крок в сторону розвитку вітчизняної кіноіндустрії, яка почала демонструвати серйозний підйом», - підкреслив бізнесмен і меценат Ігор Миколайович Янковський.

 

Україна так масштабно у цій програмі була представлена вперше. Голова Держкіно Пилип Іллєнко провів для міжнародних учасників Co-Production Market презентацію можливостей України в галузі кіновиробництва. Презентація DiscoverUkraine в рамках «Country Session» --  була покликана представити Україну іноземним партнерам як кінематографічну локація з оновленим законодавчим середовищем, арсеналом сучасних сервісів та виробничих потужностей. Презентацію підготовила Українська Кіноасоціація на замовлення Держкіно. Вона покликана заохотити іноземних кінопрофесіоналів та інвесторів до співпраці з українськими кінематографістами.

19 лютого відбулася вечірка з нагоди представлення українського кіно в рамках 68-го Берлінського МКФ. Захід викликав неабиякий інтерес у іноземних гостей та преси. Музичну атмосферу заходу забезпечував Юрій Гуржи - відомий берлінський музикант українського походження, засновник таких гучних музичних проектів та серії танцювальних вечірок Born in UА, лідер гурту RotFront, діджей та укладач десятка збірок, які вийшли на культових європейських лейблах. Захід пройшов за підтримки Асоціації кіноіндустрії України, Української кіно асоціації та Одеського міжнародного кінофестивалю.

У зв'язку з безпрецедентною активністю українських кінематографістів на 68-му Берлінале, столицю Німеччини відвідав Віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко, який взяв участь в бізнес-ланчі, ознайомився з роботою Українського національного стенду на Європейському кіноринку і відвідав світову прем'єру українсько-польсько-македонського фільму Марисі Нікітюк «Коли падають дерева».

 

«У 2018 році держава додала на розвиток кіно ще півмільярда, в цілому направивши на український кінематограф близько мільярду гривень. І тут в Берліні ми хочемо показати, що Україна має нові можливості для співпраці, має всі шанси зайняти гідне місце в світовому кіно. Я впевнений, що наше покоління є свідком ренесансу українського кінематографа, і наша спільна робота в трикутнику: президент, парламент і кіноіндустрія досягне високого результату», - зазначив віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко.

20 лютого у рамках фестивальної програми Panorama Berlinale відбувалася міжнародна прем’єра фільму дебютного повнометражного художнього фільму «Колипадаютьдерева» Марисі Нікітюк створеного українсько-польсько-македонською командою. Його участь у фестивалі — це визначна подія, яка сприяє визнанню українського кінематографа на міжнародному рівні і продовжує успіхи українських кінематографістів останніх років.

Panorama Berlinale – одна з основних програм фестивалю, заснована у 1982-му році як секція для сміливих та непересічних фільмів, що розширюють рамки смислів та візуальної естетики.

Під час Берлінале відбулося 5 фестивальних і 3 закритих покази фільму «Коли падають дерева»  для професійної спільноти. За день до того, 19 лютого, відбулася творча зустріч  творців фільму з іноземними глядачами: презентація трейлеру до фільму «Коли падають дерева»,  показ короткометражних стрічок Марисі Нікітюк, а також бесіда з режисеркою, продюсером Ігорем Савиченко та акторами Євгеном Григор‘євим і Максимом Самчиком. Захід організували Асоціація кіноіндустрії України спільно з німецьким фондом Kul’tura.Ukraine Contemporary.

Підбиваючи підсумки роботи української делегації на 68-му Берлінському кінофестивалі голова Держкіно Пилип Іллєнко заявив, що 2017 рік став переломним для українського кіно на шляху його відродження. Тільки за підтримки Держкіно в минулому році в Україні було знято 47 фільмів, приблизно третина цих стрічок створювалося у співпраці із зарубіжними партнерами. «Вперше за роки незалежності ми отримали повноцінний сезон кінопрем'єр. Національні фільми гідно показали себе у прокаті і довели, що можуть конкурувати з іноземними картинами. Українське кіно вже представлене на найпрестижніших кінофестивалях світу і отримує там вагомі нагороди. Тож тепер важливо системно працювати над представленням нашої кіноіндустрії закордоном, аби фахівці світового рівня звикали до того, що наша держава є цікавим і перспективним партнером у кіновиробництві», - зазначив Пилип Іллєнко.

Також у рамках Європейського кіноринку відбулися покази фільмів: «Кіборги», реж. Ахтем Сеітаблаєв, «DZIDZIO Контрабас», реж. Олег Борщевський, «Викрадена принцеса», реж. Олег Маламуж, «Ізі» реж. Андреа Ман’яні, «Стрімголов», реж. Марина Степанська.

 

У програмі «Berlinale Talents» взяли участь четверо представників України: Алла Бєлая,  Юлія Сердюкова, Єлизавета Сміт і Світлана Шимко. «Berlinale Talents» це щорічний форум та мережева платформа Берлінського міжнародного кінофестивалю для 250 молодих перспективних представників галузі.

«Нам надзвичайно приємно, що цього року, окрім традиційних заходів, представники Української Кіноасоціації стали учасниками таких важливих та показових подій фестивалю, як семінар та практична майстерня від відомої асоціації, яка об’єднує китайських та європейських виробників – Bridging the Dragon, а також дискусій в рамках програми EFM Horizon, серед яких інноваційний VR NOW Summit. Крім того, оскільки ми прагнули максимально використати можливості Берлінале, разом із Головою Держкіно Пилипом Іллєнко ми провели зустріч із Яном Уолесом (Ian Wallace), представником Департаменту канадської спадщини Уряду Канади, та обговорили деталі Угоди про спільне виробництво фільмів і співробітництво у сфері кінематографії між Україною та Канадою, над якою зараз працюють уряди обох країн», — прокоментувала участь української делегації Вікторія Ярмощук, виконавчий директор Української Кіноасоціації.

Окремо потрібно зазначити, що куратор програми фільмів на ЛГБТ-тематику «Сонячний зайчик» Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість» Богдан Жук взяв участь у складі міжнародного журі премії Teddy Award на Берлінському міжнародному кінофестивалі. Члени журі подивилися 19 повнометражних та 8 короткометражних фільмів протягом 10 днів фестивалю. Разом із Богданом до суддівської колегії увійшли кіномитці та керівники фестивалів з Мексики, Німеччини, Бельгії, Франції, Великої Британії та США.

КМКФ  «Молодість» в журі TEDDY AWARD на «Берлінале» у різні роки вже представляли Олексій Чащин та Міла Новикова.

 «Берлінале» - міжнародний кінофестиваль класу «А», який вважається одним з найпрестижніших і найбільш відвідуваних кінофестивалів світу. Щорічно проводиться з 1951 року в столиці Німеччини. В рамках «Берлінале» працює Європейський кіноринок (EFM), який є одним з найважливіших місць зустрічі професіоналів в сфері кіноіндустрії: виробників, дистриб'юторів, сейлз-агентів, організаторів фестивалів та кіноринку.

28/02/2018

Події

Захід з нагоди вступу України до фонду копродукції Eurimagesу 2019 році організовується Асоціацією кіноіндустрії України за підтримки Державного агентства України з питань кіно

Прес-заходи відбудуться 17 ГРУДНЯ в Сінема Сіті, Ocean Plaza

Запрошуємо представників кіноіндустрії долучитися до одного з найцікавіших  копродакшн-івентів Європи – виставки FOCUS, що відбуватиметься у Лондоні 4 та 5 грудня 2018 року. За умови попередньої реєстрації заходи форуму є безкоштовними

Захід відбудеться  29 листопада о 15:30 в приміщенні агентства «Укрінформ»

Фестиваль започатковано КП «Київкінофільм» за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Департаменту  культури КМДА

Захід пройде з 22 листопада до 1 грудня у Страсбурзі (Франція) за підтримки Держкіно 

Захід відбудеться завтра, 22 листопада, об 11:00 в прес-центрі кінотеатру «Жовтень» 

Всі події

Зараз у виробництві

Переглянути все