Підтримай Українську армію: зателефонуй або надішли смс на номер 565, один дзвінок або смс – 5 грн. Єдиний номер для всіх мобільних операторів

Урядова «гаряча лінія» – 1545

 

Національний центр Олександра Довженка

Ukrainian Film Industry

Система електронних торгів арештованим майном

Держава турбується про тебе

Відбулася головна українська прем'єра фільму «МІФ» у Києві

«МІФ» створений за підтримки Держкіно України та більш ніж 500 доброчинців з усього світу.

Документальна картина розповідає про життя і смерть всесвітньо відомого українця Василя Сліпака, соліста Паризької національної опери, який у відповідальний момент присвятив себе боротьбі за Україну і віддав за неї життя.

На прем'єрі були присутніми автори та герої фільму, композитори Едуард Приступа та формація NOVA OPERA виконували свою музику наживо перед початком показу. 

Прем'єру відвідали Міністр культури Євген Нищук, Міністр інфраструктури Володимир Омелян, Голова Держкіно Пилип Іллєнко, , представники посольств Японії, Австрії, В'єтнаму, Британії, Німеччини та інші почесні гості.

Голова Держкіно Пилип Іллєнко привітав творців стрічки з прем’єрою і зазначив: «Для Держкіно було принципово важливо долучитися до створення цієї картини, тому що такі фільми мають підтримуватися державою, і їх має бути багато. Вони змінюють парадигму нашого світосприйняття і формують національну ідентичність українців. Це стрічка про визначну постать, про героя, про великого митця, про людину, яка вже стала легендою. Хочу наголосити на тому, що крім важливості теми картини, це ще й потужне художнє висловлювання, яке демонструє рівень сучасної української документалістики. Рівень, яким ми можемо пишатися!».

«Історія Василя Сліпака – це показова історія, що питання не в професії. Коли твоя країна у небезпеці, немає жодного значення – медик ти, чи актор, будівельник, юрист чи співак – має значення лише твоє усвідомлення і готовність здійснити самопожертву. Це справді фантастична історія надзвичайно талановитого чоловіка, який ще дитиною почав свій творчий шлях з «Дударика», а потім через навчання, роботу в Україні, а потім у Європі, здобув світову славу. На Майдані я кричав зі сцени: «Ми не одні - з нами Литва, з нами Польща, з нами Франція!», і саме Василь Сліпак був одним з тих, хто нас тоді підтримував з Парижа! А потім, будучи успішним артистом, він кидається у волонтерство на Сході. А згодом, співаючи арію Мефістофеля, жертвує спокійним життям та стає на захист України. І така жертовність припідносить будь-яку професію, а надто - професію митця, який не може, на відміну від деяких інших, говорити: «Та я артист, я поза політикою!». Цей фільм - це знак до усвідомлення відповідальності кожного. Це фантастична історія, яка виховуватиме та надихатиме не лише цілі покоління митців, а й великих громадян України», –  Євген Нищук, Міністр культури України.

Режисери Леонід Кантер та Іван Ясній розповіли, що робота над стрічкою тривала 17 місяців, впродовж яких було зібрано близько 200 годин архівного матеріалу. Вони також із сумом  повідомили, що за час створення фільму чотирьох бійців, яких ми побачимо на екрані, вже немає серед живих.

Виконавчим продюсерами стрічки є Катерина Мізіна. Анімацію створив Юрій Журавель.

Цього ж дня – 8 лютого – розпочався широкий прокат фільму в 25 містах України.

Стрічку до прокату взяли мережі: Multiplex, Планета Кіно, Кінопалац, Лінія Кіно, Сінема Сіті та окремі кінотеатри,  які підтримують українські фільми: «Жовтень», «Київ», «Люм'єр» в Івано-Франківську, «Портал» в Кропивницькому та інші. 

09/02/2018

Події

Заявки на участь приймаються до 1-го вересня 2018 року включно

З 29-го серпня у Торонто вже вдруге стартують Дні українського кіно, в рамках яких пройдуть канадські прем'єри спеціальної добірки українських фільмів, більшість з яких створена за підтримки Держкіно України

Прес-заходи фільму розпочнуться 28 серпня о 15:50 в кінотеатрі Сінема Сіті

Телепрем'єра відбудеться у День Незалежності України, 24 серпня, о 12:00 на телеканалі UA

З 27 липня по 9 серпня 2018 року Міністерство культури України прийматиме від організацій документи для відбору членів конкурсної комісії

Прес-показ відбудеться 8 серпня о 10:15 у кінотеатрі «Жовтень» 

Захід відбудеться сьогодні, 26 липня, о 19:00 у ТРЦ Ocean Plaza, кінотеатр "Сінема Сіті"

Всі події

Зараз у виробництві

Переглянути все