Підтримай Українську армію: зателефонуй або надішли смс на номер 565, один дзвінок або смс – 5 грн. Єдиний номер для всіх мобільних операторів

Урядова «гаряча лінія» – 1545

 

Національний центр Олександра Довженка

Ukrainian Film Industry

Система електронних торгів арештованим майном

Держава турбується про тебе

Відбулася головна українська прем'єра фільму «МІФ» у Києві

«МІФ» створений за підтримки Держкіно України та більш ніж 500 доброчинців з усього світу.

Документальна картина розповідає про життя і смерть всесвітньо відомого українця Василя Сліпака, соліста Паризької національної опери, який у відповідальний момент присвятив себе боротьбі за Україну і віддав за неї життя.

На прем'єрі були присутніми автори та герої фільму, композитори Едуард Приступа та формація NOVA OPERA виконували свою музику наживо перед початком показу. 

Прем'єру відвідали Міністр культури Євген Нищук, Міністр інфраструктури Володимир Омелян, Голова Держкіно Пилип Іллєнко, , представники посольств Японії, Австрії, В'єтнаму, Британії, Німеччини та інші почесні гості.

Голова Держкіно Пилип Іллєнко привітав творців стрічки з прем’єрою і зазначив: «Для Держкіно було принципово важливо долучитися до створення цієї картини, тому що такі фільми мають підтримуватися державою, і їх має бути багато. Вони змінюють парадигму нашого світосприйняття і формують національну ідентичність українців. Це стрічка про визначну постать, про героя, про великого митця, про людину, яка вже стала легендою. Хочу наголосити на тому, що крім важливості теми картини, це ще й потужне художнє висловлювання, яке демонструє рівень сучасної української документалістики. Рівень, яким ми можемо пишатися!».

«Історія Василя Сліпака – це показова історія, що питання не в професії. Коли твоя країна у небезпеці, немає жодного значення – медик ти, чи актор, будівельник, юрист чи співак – має значення лише твоє усвідомлення і готовність здійснити самопожертву. Це справді фантастична історія надзвичайно талановитого чоловіка, який ще дитиною почав свій творчий шлях з «Дударика», а потім через навчання, роботу в Україні, а потім у Європі, здобув світову славу. На Майдані я кричав зі сцени: «Ми не одні - з нами Литва, з нами Польща, з нами Франція!», і саме Василь Сліпак був одним з тих, хто нас тоді підтримував з Парижа! А потім, будучи успішним артистом, він кидається у волонтерство на Сході. А згодом, співаючи арію Мефістофеля, жертвує спокійним життям та стає на захист України. І така жертовність припідносить будь-яку професію, а надто - професію митця, який не може, на відміну від деяких інших, говорити: «Та я артист, я поза політикою!». Цей фільм - це знак до усвідомлення відповідальності кожного. Це фантастична історія, яка виховуватиме та надихатиме не лише цілі покоління митців, а й великих громадян України», –  Євген Нищук, Міністр культури України.

Режисери Леонід Кантер та Іван Ясній розповіли, що робота над стрічкою тривала 17 місяців, впродовж яких було зібрано близько 200 годин архівного матеріалу. Вони також із сумом  повідомили, що за час створення фільму чотирьох бійців, яких ми побачимо на екрані, вже немає серед живих.

Виконавчим продюсерами стрічки є Катерина Мізіна. Анімацію створив Юрій Журавель.

Цього ж дня – 8 лютого – розпочався широкий прокат фільму в 25 містах України.

Стрічку до прокату взяли мережі: Multiplex, Планета Кіно, Кінопалац, Лінія Кіно, Сінема Сіті та окремі кінотеатри,  які підтримують українські фільми: «Жовтень», «Київ», «Люм'єр» в Івано-Франківську, «Портал» в Кропивницькому та інші. 

09/02/2018

Події

Сьомий Трускавецький кінофестиваль «Корона Карпат» продовжив прийом фільмів до двох конкурсних програм до 30 вересня 2018 р

Прийом заявок від європейських фільмів до секції WorkinProgressтриватиме до 16-го жовтня

Заходи розпочнуться 12 жовтня о 14.00 в Центральному будинку офіцерів Збройних сил України (м. Київ, вул. Грушевського 30/1)

4 жовтня відомий музичний проект із Бристоля – Bronnt Industries Kapital (Велика Британія) презентує у Довженко-Центрі саундтрек до авангардистського шедевру режисера Віктора Туріна «Турксиб» (1929). Акредитація для пресиpr@dovzhenkocentre.org, 063 679 52 49

Довженко-Центр оголошує прийом аматорських фільмів 80-90-х та запрошує долучитися до творення колекції home-відео Національного кіноархіву  

Захід відбудеться в Hyatt Regency Kyiv в третій день медіафоруму KYIV MEDIA WEEK (19 вересня) з 15:50 до 16:50

Всі події

Зараз у виробництві

Переглянути все