Підтримай Українську армію: зателефонуй або надішли смс на номер 565, один дзвінок або смс – 5 грн. Єдиний номер для всіх мобільних операторів

Урядова «гаряча лінія» – 1545

 

Національний центр Олександра Довженка

Ukrainian Film Industry

Система електронних торгів арештованим майном

Держава турбується про тебе

Ахтем Сеітаблаєв нагороджений головним призом КМКФ «Молодість» за фільм «Кіборги»

«Кіборгів» обрали переможцем глядачі, після перегляду сімох нових українських фільмів у рамках «Днів українського кіно у Верховині».

Про це повідомили організатори заходу 27-го грудня під час прес-конференції в «Укрінформі».

Під час вручення Ахтему Сеітаблаєву«Скіфського оленя»  генеральний директор КМКФ «Молодість»Андрій Халпахчі наголосив:«Я вважаю, що за свою творчу роботу і  громадянську позицію Ахтем заслуговує багатьох нагород. Сподіваюсь, що наш «Скіфський олень» буде  потім стояти поруч з Оскаром».

 

«Я впевнений у тому, що ми є свідками відродження українського кіно. Дякую глядачам за таку високу оцінку, дякую за те, що українці цікавляться національним кіно. Мистецтво, зокрема кіно, формує ідентичність.  Мабуть, воно як інструментарій теж з часом допоможе  ідентифікувати нас як українців, як політичну націю, як людей, у яких є своя система координат», - наголосив режисер «Кіборгів» Ахтем Сеітаблаєв.

Свято кіно у Верховині тривало з 19 по 22 грудня. Кінопокази відвідало близько 3000 глядачів. Кожен сеанс збирав аншлаги. Крім того, на численні прохання місцевих жителів було ухвалене рішення організувати додаткові покази фільму «Кіборги». Майже всі стрічки особисто представляли режисери та актори фільмів.

Гостями прес-конференції стали актриса фільму «Припутні» Олена Узлюк та режисер фільму «DZIDZIO Контрабас» Олег Борщевський.

 

Режисер «DZIDZIO Контрабас» Олег Борщевський зізнався, що публіка у Верховині вразила своєю щирістю: «Я відвідав 5 показів із 7, і кожного разу публіка сприймала нас неймовірно тепло. Під час сеансу «DZIDZIO Контрабас» діти доставляли стільці, сиділи на підвіконнях, на підлозі. Потім ми ще півгодини обговорювали кіно. Зараз щотижня публікують нові рекорди бокс-офісів українських фільмів, це свідчить про те, що ми завойовуємо довіру глядачів. Ми бачимо, що українське кіно стає цікавим, що українці за ним сумували».

 

Дні українського кіно у Верховині відбулися за підтримки Державного агентства України з питань кіно, керівництва Івано-Франківської облдержадміністрації, Верховинської райдержадміністрації, Верховинської районної ради та голови комітету Верховної Ради України з питань культури та духовності Миколи Княжицького.

«Чому ми вирішили проводити цей фестиваль саме у Верховині? Бо це те місце, де зародилося українське кіно, це перлина Карпат, де збереглися унікальні гуцульські традиції. Я бачу частину свого завдання у відновленні цього місця, куди традиційно приїжджала українська інтелігенція: Іван Франко, Леся Українка, Михайло Грушевський та інші. Нам дуже важливо, щоб сучасне українське кіно побачили всі українці, навіть у тих містечках та селищах, де немає кінотеатрів. Оскільки ця акція дійсно викликала фурор у Верховині, сподіваюсь, що цей фестиваль стане щорічним і всеукраїнським. Хочу висловити щиру подяку усім, хто долучився до цієї події», - наголосив Микола Княжицький.

Як зазначив Голова Держкіно Пилип Іллєнко: «Насправді, назва нашого заходу - «Дні українського кіно у Верховині», -  звучить дивно, як оксюморон, адже українське кіно там, практично, й зародилося, і там кожен день має бути днем українського кіно. Та й не тільки у Верховині, а по всій Україні. Я сподіваюся, що це відбудеться вже за кілька років, бо про це свідчить та динаміка розвитку національного кіно, яку ми сьогодні спостерігаємо».

 

Гостями «Днів українського кіно у Верховині» стали:

- генеральний директор «Молодості» Андрій Халпахчі;

- Голова Державного агентства з питань кіно Пилип Іллєнко;

- актриса фільму «Припутні» Олена Узлюк;

- режисер фільму «DZIDZIO Контрабас» Олег Борщевський;

- актори фільму «Сторожова застава» Олег Волощенко та Роман Луцький;

- продюсер фільму «Межа» Андрій Єрмак

- актор фільмів «Кіборги» та «Межа» Олександр Піскунов;

- режисер фільму «Червоний» Заза Буадзе;

- художник-постановник стрічки «Червоний» Ольга Світлична;

- продюсер фільму «Червоний» Володимир Філіппов.

 

Також «Молодість» оголосила найактивнішого глядача фестивалю. За рішенням оргкомітету «Днів українського кіно у Верховині» безкоштовно відвідати  47-ий кінофестиваль «Молодість» зможе Віталіна Маслова, жителька Верховини, яка створила на Прикарпатті центр реабілітації ветеранів АТО  «Творча Криївка».

 

КМКФ «Молодість» планує зробити фестиваль «Дні українського кіно» постійним.

 

Генеральний директор КМКФ «Молодість» Андрій Халпахчі:

«Наше завдання наступного року – показати українське кіно в тих містах і селах, де немає кінотеатрів, привозити туди акторів, режисерів. У нас вже є успішний досвід у минулих роках, коли ми робили невеликі ретроспективи класики українського кінематографа у Кременці, на Вінничині – в Гайсині, Немирові. Цього року – у Верховині із програмою нового національного кіно. У Верховині ми відчули, як важлива консолідація: коли режисери, продюсери, актори мають можливість зустрітися у неформальній обстановці та попрацювати разом. Заза Буадзе і Володимир Філіппов, наприклад, паралельно проводили кастинг. У результаті, Роман Луцький, один із акторів «Сторожової Застави», отримав одну з головних ролей у приквелі «Червоного», що планується до зйомок наступного року.Хочу подякувати Держкіно і пану Іллєнку за титанічну роботу, яка була зроблена останніми роками. Впевнений, що сьогодні кінематограф, його планування та організація йде абсолютно європейським, правильним шляхом».

28/12/2017

Події

Сьомий Трускавецький кінофестиваль «Корона Карпат» продовжив прийом фільмів до двох конкурсних програм до 30 вересня 2018 р

Прийом заявок від європейських фільмів до секції WorkinProgressтриватиме до 16-го жовтня

Заходи розпочнуться 12 жовтня о 14.00 в Центральному будинку офіцерів Збройних сил України (м. Київ, вул. Грушевського 30/1)

4 жовтня відомий музичний проект із Бристоля – Bronnt Industries Kapital (Велика Британія) презентує у Довженко-Центрі саундтрек до авангардистського шедевру режисера Віктора Туріна «Турксиб» (1929). Акредитація для пресиpr@dovzhenkocentre.org, 063 679 52 49

Довженко-Центр оголошує прийом аматорських фільмів 80-90-х та запрошує долучитися до творення колекції home-відео Національного кіноархіву  

Захід відбудеться в Hyatt Regency Kyiv в третій день медіафоруму KYIV MEDIA WEEK (19 вересня) з 15:50 до 16:50

Всі події

Зараз у виробництві

Переглянути все