Підтримай Українську армію: зателефонуй або надішли смс на номер 565, один дзвінок або смс – 5 грн. Єдиний номер для всіх мобільних операторів

Урядова «гаряча лінія» – 1545

 

Національний центр Олександра Довженка

Ukrainian Film Industry

Система електронних торгів арештованим майном

Держава турбується про тебе

9-го листопада в широкий український прокат вийде «Будинок "Слово"»

8-го листопада в столичному кінотеатрі «Жовтень» відбудеться київська прем'єра документальної повнометражної стрічки Тараса Томенка «Будинок "Слово"», створеної за підтримки Держкіно і присвяченої долі покоління «Розстріляного відродження».

На прем'єрі, яка буде своєрідним вечором пам’яті, фільм представлятимуть:

-         режисер Тарас Томенко;

-         Міністр культури України Євген Нищук;

-         Голова Держкіно України Пилип Іллєнко;

-         Голова Комітету ВРУ з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар;

-         Перший заступник Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова;

-         директор телеканалу «Україна» Вікторія Корогод;

-         асоційований продюсер, Народний депутат України Юрій Павленко;

-         продюсери фільму Юлія Чернявська, Олег Щербина

Після показу творцям фільму можна буде поставити запитання.

Стрічка розповідає про один із найбільших злочинів радянської влади – знищення потужного мистецького руху, що виник в 20-30- их роках у Харкові. В 66-ох квартирах будинку з назвою «Слово» жили найвідоміші митці української культури –  письменники, поети, художники, режисери. Це Микола Хвильовий, Майк Йогансен, Павло Тичина, Наталя Ужвій, Володимир Сосюра, Остап Вишня, Лесь Курбас, Михайло Яловий, Іван Багряний, Раїса Троянкер та багато інших. Спеціально зібрану в одному місці інтелігенцію протягом кількох наступних років було репресовано, розстріляно чи перероблено у співців комуністичної партії.

Авторами сценарію є режисер Тарас Томенко та поетеса Любов Якимчук. Творці використовували лише недоступні для широкого глядача документальні матеріали, фотографії та кінозйомку, яку витягли з архівів СБУ, інститутів та університетів. Але «Будинок “Слово”» – це більше, ніж документальний фільм. Це поєднання тисяч цитат самих письменників та поетів, НКВСників, партійців і тогочасних сексотів, які утворили сильний емоційний і мистецький твір.

Світова прем'єра «Будинку "Слово"» пройшла у рамках 33-го Варшавського кінофестивалю, а всеукраїнська прем'єра відбулася в Харкові.

9-го листопада стрічка вийде в широкий український прокат. На підтримку прокату знімальна група вирушить в тур регіонами країни – всього буде охоплено 14 міст, серед яких Львів, Житомир, Івано-Франківськ, Чернівці, Тернопіль, Маріуполь, Дніпро та інші. З часом картина буде доступна в рамках просвітницьких показів у школах, бібліотеках та кіноклубах.

Фільм створений компанією Fresh Production Group за підтримки Держкіно України.

Дистрибутором в Україні стала компанія «Артхаус Трафік». 

06/11/2017

Події

Ювілейний, 20-ий Connecting Cottbus відбудеться 8-9 листопада 2018 р. 

19 - 23 червня у прифронтових містах Луганської області Попасна та Золоте відбудеться кіноакція «Твоє кіно»: показ нових українських фільмів, що вийшли у прокат. Вхід на кіноперегляди вільний

У вівторок, 19 червня, об 11:00 у Київському телецентрі («Олівець», вул. Мельникова, 42) відбудеться прес-конференція Кінофестивалю українського короткометражного кіно «ВІДКРИТА НІЧ «ДУБЛЬ 21»

Фільм демонструватиметься у рамках програми The Belt and Road Film Week

Фестиваль пройде з 13 по 16 червня. Україна буде представлена на фестивалі 14 червня

У середу, 13 червня, о 10:30 у кінотеатрі «Оскар» (м. Київ, пл. Спортивна, 1а, 7-й поверх) у VIP-залі відбудеться прес-конференція 9-го ОМКФ 

Знімальний майданчик буде відкритий для представників ЗМІ 12 червня, у вівторок, з 9:00 години ранку за адресою: Київ, вул. Б. Хмельницкого, 15 (Національний науково-природничий музей)

З 7 по 12 червня 2018 року у Кінотеатрі українського фільму "Ліра" (м. Київ, вул. Велика Житомирська, 40) пройде Тиждень українського кіно на підтримку Олега Сенцова

Показ фільму В’ячеслава Бігуна «Сильні духом» відбудеться 1 червня о 12:30 в кінотеатрі «Київ» (зал «Сінематека») 

Всі події

Зараз у виробництві

Переглянути все