Підтримай Українську армію: зателефонуй або надішли смс на номер 565, один дзвінок або смс – 5 грн. Єдиний номер для всіх мобільних операторів

Урядова «гаряча лінія» – 1545

 

Національний центр Олександра Довженка

Ukrainian Film Industry

Система електронних торгів арештованим майном

Держава турбується про тебе

Фільм «Брама» відібраний до участі в головному конкурсі Міжнародного кінофестивалю «Чорні ночі» у Таллінні

Містичний трилер Володимира Тихого «Брама» відібраний до участі в головному конкурсі Міжнародного кінофестивалю «Чорні ночі» у Таллінні (www.poff.ee). Цей фестиваль акредитований Міжнародною федерацією асоціацій кінопродюсерів як фестиваль класу «А» і проводиться вже впродовж 21-го року. Цьогоріч Black Nights Film Festival  проходитиме з 17 листопада до 3 грудня.

Світова прем’єра фільму відбудеться на кінофестивалі 28-го листопада. «Брама» буде змагатися з фільмами провідних кінематографістів Європи, Азії та Америки за 9 нагород міжнародного конкурсу і приз глядацьких симпатій. Ґран-прі фестивалю – 10000 євро.

Стрічка розповідає про сім’ю, що мешкає у Чорнобильській зоні відчуження. Головує у ній баба Пріся, котра товаришує з русалками, під’їдає галюциногенні гриби і якось під час війни зарізала дванадцятьох есесівців. З нею живуть онук Вовчик і хвороблива донька Слава, яку свого часу покинув чоловік. Неочікувано їхнє розмірене життя закінчується – баба Пріся отримує містичне попередження про катастрофу, що станеться найближчим часом.

«Брама» – це екранне втілення відомої п’єси Павла Ар’є «На початку і наприкінці часів», що в постановках різних режисерів з успіхом пройшла на сценах Молодого театру в Києві, Львівського драматичного театру імені Лесі Українки, Харківського Академічного Драматичного театру імені Тараса Шевченка, Драматичного театру в Магдебурзі та ін.

ЦИТАТИ ПРО ФІЛЬМ:

«Ті, хто живуть у зоні відчудження, можуть бути більш реальними, ніж ті, хто сторониться їх, як прокажених. Впродовж 30 років після катастрофи Чорнобиль все ще є привабливою темою для оголення соціальних проблем. Володимир Тихий уникає всі ці штампи, навпаки – це серйозна алегорія України як держави, що не змогла позбутися морального розкладу і плутанини після розвалу Радянського Союзу»,– Тііт Туумалу, Tallinn Black Nights Film Festival.

«Спектр драматургії «Брами» дуже широкий – від комедії до жаху. Техногенна архаїчність персонажів почерпнута з етнографічних подорожей Павла Ар’є у 2008-му році до Чорнобильської зони відчуження. Мені було цікаво працювати з цим матеріалом, він унікальний своїм авангардним поглядом на те, що відбувається на околицях Чорнобиля зараз, і як видозмінюються класичні міфи та з’являються нові», – прокоментував режисер і співавтор сценарію фільму Володимир Тихий.

«Два роки тому я майже випадково потрапив на п’єсу «Сталкери» у постановці Стаса Жиркова, наступного ранку поїхав до Львова і проходячи повз Драматичний театр імені Лесі Українки, отримав дзвінок від Володимира Тихого, який сказав, що хоче екранізувати п’єсу Павла Ар’є. На паркані біля театру висів плакат спектаклю «Баба Пріся» у постановці Олега Стефана. Фантастичний збіг обставин зіграв свою роль.  Ми сподіваємось на широку глядацьку аудиторію, адже чи не  найбільш успішний  український фільм «Пропала Грамота» також балансував на межі гумору і містики. Як й інші популярні фільми подібної тематики – «Вечори на хуторі біля Диканьки» і «Вій», – зауважив продюсер фільму Ігор Савиченко.

Голова Держкіно Пилип Іллєнко привітав команду фільму і зазначив: «Цьогоріч вже на шостому кінофестивалі класу «А» у конкурсній програмі буде представлений український фільм. Ця системність свідчить про те, що українська кіноіндустрія відповідає найвищому рівню світового кіно».

«Тішить,  що команда, яка створила  фільм за моєю п'єсою, – це не просто режисер, і не просто актори.  Це люди, які відіграють важливу роль у моєму житті, і у житті п'єси на театральних підмостках одразу декількох українських театрів.  А левова частка знімальних робіт відбувалася у самій Чорнобильській зоні й прилеглих до неї місцях. Це робить сам фільм автентичним дослідженням зони, глобальної техногенної і людської катастрофи», – автор п’єси і співавтор сценарію Павло Ар’є.

Головні ролі у фільмі виконали Ірма Вітовська, Віталіна Біблів, Ярослав Федорчук, Дмитро Ярошенко і Дмитро Тубольцев.

Виконавиця головної ролі Ірма Вітовська прокоментувала: «Я дуже щаслива, що мала честь втілити цей образ.  Це роль-сповідь. Все те, що Я знаю про фантомні болі моєї країни, про її метафоричну змістовність, про наївність та про жорсткість, про поєднання протилежностей в однині... все це мені пощастило втілити на екрані.  І хоча мною фізично була заплачена ціна в тривалій реабілітації шкіри обличчя, в недоїданні та недосипанні, все це дуже дріб'язкове порівняно з тим, що пощастило зіграти не Роль, не героїню, а іншу сутність, інший світ».

Оператор-постановник – Слава Цвєтков, художник-постановник – Володимир Любий, композитор – Антон Байбаков, художник з костюмів – Олена Гресь, режисер монтажу – Ігор Косенко. Допомогли додати 40 років виконавиці головної ролі художники з гриму Ірина Беліна і Катерина Струкова. Доволі складні знімальні графіки планували другий режисер фільму Денис Воронцов і виконавчий продюсер Дмитро Кожема.

Продюсери фільму Ігор Савиченко, Марко Супрун, Володимир Тихий, Володимир Філіппов. Пост-продакшн фільму здійснював Олексій Москаленко.

Стрічка створена компанією «Директорія Кіно» за підтримки Державного агентства України з питань кіно, у партнерстві з компанією Бедлам Продакшн і MentaldRivestudio.

Український глядач зможе побачити стрічку вже навесні 2018 року.

17/10/2017

Події

До уваги ЗМІ! 19 лютого у кінотеатрі "Сінема-Сіті" відбудуться прес-заходи містичного трилеру «Ефір» режисера Кшиштофа Зануссі. Стрічку створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно

20 лютого у столичному кінотеатрі «Жовтень» відбудеться прем’єра документальної стрічки про режисера і мандрівника Леоніда Кантера. Запрошуємо представників ЗМІ акредитуватися: http://bit.ly/2DwbIMN

Захід відбудеться 5 лютого 12:00 в інформаційному агентстві «УКРІНФОРМ» (вул. Б. Хмельницького, 8/16, м. Київ)

Заявки на участь у кінофестивалі приймаються до 31-го січня

Захід відбудеться 25 січня об 11:00 в кінотеатрі "Жовтень" (вул. Костянтинівська, 26)

Прес-конференція відбудеться 24 січня, у четвер, о 13:00 у кінотеатрі «Київ», в залі «Сінематека»

Всі події

Зараз у виробництві

Переглянути все