Підтримай Українську армію: зателефонуй або надішли смс на номер 565, один дзвінок або смс – 5 грн. Єдиний номер для всіх мобільних операторів

Урядова «гаряча лінія» – 1545

 

Національний центр Олександра Довженка

Ukrainian Film Industry

Система електронних торгів арештованим майном

Держава турбується про тебе

Про історію без брому та нафталіну: запрошуємо на фестиваль "ІсторіяUA"

Український інститут національної пам'яті /УІНП/ започатковує Фестиваль «Історія.UA. Без брому та нафталіну», присвячений популяризації знань про минуле України. Партнером заходу виступає Державне агентство України з питань кіно.

13 та 14 жовтня у Будинку кіно (Київ, вул. Саксаганського, 6) відбудуться презентації книжкових новинок, показ фільмів, панельні дискусії з відомими істориками, письменниками та журналістами, музичні та мистецькі інсталяції. Перший день фестивалю буде присвячено 100-річчю Української революції 1917-1921 років. День другий — 75-літтю створення Української повстанської армії.

«Про історію можна говорити різними способами. У фестивальній програмі ми продемонструємо, як це робиться у різних форматах, з орієнтацією на різну вікову аудиторію. У нас заплановані презентації дванадцяти книжок, серед яких наукові, популярні, художні, збірки документальних свідчень. В програмі фестивалю є кіномарафон – будуть показані дев’ять художніх та документальних фільмів. Спробуємо показати, як можна зацікавити історією через музику. Уже заявлено 50 учасників на ці заходи, серед який Юрій Журавель, Андрій Кокотюха, Віталій Гайдукевич, Кирило Галушко, Ілона Довгань, Наталка Соколенко, Іван Патриляк»,  - сказав під час прес-конференції в ІА «Укрінформ» Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

Голова Держкіно Пилип Іллєнко зазначив: «Кінематограф має надзвичайно потужний вплив на формування національної ідентичності та національної пам’яті і здатен суттєво впливати на майбутнє нації. Сьогодні українське кіно надзвичайно бурхливо розвивається і підтримка історичних фільмів є одним із наших пріоритетів. Приміром, цього року в День Незалежності відбулась прем’єра, - з подальшим успіхом у прокаті, - історичної екшн-драми «Червоний», присвяченої реальним подіям про боротьбу української нації за свою державність. Зараз знімаються стрічки про Українську революцію - Перші визвольні змагання, про боротьбу українських націоналістів у 30-ті роки, чимало фільмів буде і на тему ОУН-УПА».

Кіномарафон фестивалю «Історія.UA. Без брому та нафталіну» розпочнеться показом фільму Вадима Іллєнка «Останній бункер» про діяльність Української повстанської армії. «Ця стрічка стала висловлюванням, яке не отримало належного доступу до глядача і сьогодні ми повертаємо цей фільм загалу», - зауважив Пилип Іллєнко.

В рамках фестивалю відбудеться також панельна дискусія про перспективи українського історичного кіно. Різні покоління кіномитців говоритимуть про виклики, які постають сьогодні перед українським історичним кіно.

13 жовтня під час офіційного відкриття фестивалю буде презентовано дитячу настільну гру «Українська революція 1917-1921 років». 14 жовтня о 13:00 біля Національного музею історії України відкриється вулична виставка «УПА – відповідь нескореного народу. Антирадянський фронт». Також  відбудеться спецпогашення конверта з оригінальною маркою до 75-річчя створення Української повстанської армії.

Більше інформації про події фестивалю:

memory.gov.ua,

Facebook,

Twitter

12/10/2017

Події

Ювілейний, 20-ий Connecting Cottbus відбудеться 8-9 листопада 2018 р. 

У понеділок, 25 червня, об 11:00 в Довженко-Центрі відбудеться прес-конференція фестивалю архівного кіно НІМІ НОЧІ

19 - 23 червня у прифронтових містах Луганської області Попасна та Золоте відбудеться кіноакція «Твоє кіно»: показ нових українських фільмів, що вийшли у прокат. Вхід на кіноперегляди вільний

Прощання з Іваном Драчем відбудеться 21-го червня 10:00 у Володимирському соборі в Києві. Відспівування розпочнеться о 10:30

У вівторок, 19 червня, об 11:00 у Київському телецентрі («Олівець», вул. Мельникова, 42) відбудеться прес-конференція Кінофестивалю українського короткометражного кіно «ВІДКРИТА НІЧ «ДУБЛЬ 21»

Фільм демонструватиметься у рамках програми The Belt and Road Film Week

Фестиваль пройде з 13 по 16 червня. Україна буде представлена на фестивалі 14 червня

У середу, 13 червня, о 10:30 у кінотеатрі «Оскар» (м. Київ, пл. Спортивна, 1а, 7-й поверх) у VIP-залі відбудеться прес-конференція 9-го ОМКФ 

Знімальний майданчик буде відкритий для представників ЗМІ 12 червня, у вівторок, з 9:00 години ранку за адресою: Київ, вул. Б. Хмельницкого, 15 (Національний науково-природничий музей)

З 7 по 12 червня 2018 року у Кінотеатрі українського фільму "Ліра" (м. Київ, вул. Велика Житомирська, 40) пройде Тиждень українського кіно на підтримку Олега Сенцова

Всі події

Зараз у виробництві

Переглянути все