Підтримай Українську армію: зателефонуй або надішли смс на номер 565, один дзвінок або смс – 5 грн. Єдиний номер для всіх мобільних операторів

Урядова «гаряча лінія» – 1545

 

Національний центр Олександра Довженка

Ukrainian Film Industry

Система електронних торгів арештованим майном

Держава турбується про тебе

«Дні українського кіно на Донбасі»

24-28 квітня 2017 року на Донеччині за підтримки Держкіно стартував культурологічний проект «Дні українського кіно на Донбасі».

Мета проекту – ознайомлення жителів Донецької і Луганської областей із взірцями сучасного та класичного національного кіномистецтва. Кінопокази, розраховані на різні вікові категорії, проводитимуться на постійній основі в різних містах Донбасу, включно з населеними пунктами прифронтової зони. Крім демонстрації фільмів, на глядачів чекають зустрічі з популярними українськими кінематографістами, майстер-класи відомих акторів і режисерів, творчі дискусії, лекції про історію кінематографа та інші культурологічні заходи.

Проект ініційований журналісткою Оленою Чередниченко і реалізується Благодійним фондом «Хартія добра» за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

 

Старт та перший етап проекту «Дні українського кіно на Донбасі» відбувся у містах Слов'янськ, Краматорськ і Торецьк (Донецька обл).

Діти із захопленням сприйняли перший український 3D-анімаційний фільм «Микита Кожум`яка» і повнометражну анімаційну стрічку «Бабай», а також дізналися багато цікавого та повчального про свою батьківщину з мультиплікаційного серіалу «Моя країна – Україна».  Дорослі глядачі познайомилися з новими вітчизняними картинами-призерами численних кінофестивалів та кінопремій – «Незламна», «Моя бабуся Фані Каплан», «Креденс», «Тіні незабутих предків» – та побачили зворушливу мелодраму «Аве, Марія» (1999 р.), що мала великий успіх не лише у своїй віковій аудиторії, а й серед молоді.

Фільми «Аве, Марія» та «Незламна», покази яких пройшли у Слов'янську та Краматорську, представляли народна артистка України Людмила Єфименко (режисер і виконавиця головної ролі в картині) та Заслужена артистка України Алла Сергійко, яка зіграла роль матері легендарної дівчини-снайпера часів Другої світової війни, прототипом якої стала українка Людмила Павличенко.

Актриса та режисер Людмила Єфименко: «Коли мені запропонували взяти участь у «Днях українського кіно на Донбасі», я погодилася без вагань. Я бувала в цих місцях, коли режисер Юрій Іллєнко знімав картину «Лебедине озеро. Зона», де я зіграла головну роль, спілкувалася з місцевими жителями, і тому мені було важливо побачити своїми очима, що відбувається сьогодні в цьому регіоні. Тепер знаю: якщо ми будемо з увагою та повагою ставитися до Донбасу, в України є шанс залишитися єдиною сильною країною. Важливо не бути байдужими, і «Дні українського кіно на Донбасі» - на мій погляд, проект, який роблять саме такі люди».

 

Актриса Алла Сергійко: «Мене трохи бентежило, що моя роль у фільмі «Незламна», який я представляла, - епізодична. Але щирий інтерес глядачів до всього, що я розповідала, розвіяв побоювання. Було видно, що жителям Донбасу не вистачає уваги столичних кінематографістів, вони хочуть дивитися сучасне українське кіно, причому, не тільки ігрове, але й документальне. Вразило, коли на зустрічі  Молодіжної  платформи «Вільна Хата» у Краматорську на запитання модератора глядачам, який репертуар вони хотіли б побачити наступного разу, зовсім молоді хлопці й дівчата відповіли: все, що пов'язане з Майданом, з Чорнобилем, та визвольною боротьбою УПА. Це дорого коштує, тому що мисляча молодь - майбутнє нашої країни. І проекти, подібні до «Днів українського кіно на Донбасі», допомагають творити це майбутнє не моралізаторськими, а творчими методами, формувати власну думку з приводу важливих життєвих,  у тому числі, й політичних,  ситуацій».

 

Підводячи попередні підсумки, можна сказати, що перший етап «Днів українського кіно на Донбасі» дійшов фінішу успішно. Організатори вже планують наступну акцію. На прохання мерії та громадських активістів Слов'янська, наступні покази українських фільмів  відбудуться 5-7 липня  –  у дні, коли проходитимуть святкові заходи, присвячені третій річниці звільнення  Слов'янська від окупації «русскава міра». Кінопокази відбудуться й у Краматорську, який також святкуватиме в ці дні своє звільнення. Українські фільми демонструватимуться на центральних площах обох міст.

10/05/2017

Події

Ювілейний, 20-ий Connecting Cottbus відбудеться 8-9 листопада 2018 р. 

19 - 23 червня у прифронтових містах Луганської області Попасна та Золоте відбудеться кіноакція «Твоє кіно»: показ нових українських фільмів, що вийшли у прокат. Вхід на кіноперегляди вільний

Прощання з Іваном Драчем відбудеться 21-го червня 10:00 у Володимирському соборі в Києві. Відспівування розпочнеться о 10:30

У вівторок, 19 червня, об 11:00 у Київському телецентрі («Олівець», вул. Мельникова, 42) відбудеться прес-конференція Кінофестивалю українського короткометражного кіно «ВІДКРИТА НІЧ «ДУБЛЬ 21»

Фільм демонструватиметься у рамках програми The Belt and Road Film Week

Фестиваль пройде з 13 по 16 червня. Україна буде представлена на фестивалі 14 червня

У середу, 13 червня, о 10:30 у кінотеатрі «Оскар» (м. Київ, пл. Спортивна, 1а, 7-й поверх) у VIP-залі відбудеться прес-конференція 9-го ОМКФ 

Знімальний майданчик буде відкритий для представників ЗМІ 12 червня, у вівторок, з 9:00 години ранку за адресою: Київ, вул. Б. Хмельницкого, 15 (Національний науково-природничий музей)

З 7 по 12 червня 2018 року у Кінотеатрі українського фільму "Ліра" (м. Київ, вул. Велика Житомирська, 40) пройде Тиждень українського кіно на підтримку Олега Сенцова

Всі події

Зараз у виробництві

Переглянути все