Підтримай Українську армію: зателефонуй або надішли смс на номер 565, один дзвінок або смс – 5 грн. Єдиний номер для всіх мобільних операторів

Урядова «гаряча лінія» – 1545

 

Національний центр Олександра Довженка

Ukrainian Film Industry

Система електронних торгів арештованим майном

Держава турбується про тебе

Україна на ювілейному 70-му Каннському кінофестивалі

На ювілейному 70-му Каннському кінофестивалі, який пройде з 17 по 28 травня 2017 року, Україна буде представлена власним павільйоном на професійному майданчику кінофестивалю кіноринку Marché du Film. Крім того, вже відомо, що фільм українського режисера Сергія Лозниці «Лагідна» («Кроткая») увійшов до переліку учасників головного конкурсу фестивалю. 

Сьогодні, у середу 19 квітня, в УНІА «УКРІНФОРМ» відбулась прес-конференція на тему представництва України на ювілейному 70-му Каннському кінофестивалі. Спікерами виступили:

- Іллєнко Пилип, Голова Державного агентства України з питань кіно;

- Імангулов Тагір, Директор Фонду Ігоря Янковського «Ініціатива заради майбутнього»;

- Лавренюк Сергій, Продюсер Solar Media Entertainment;

- Філіппов Володимир, Голова Асоціації продюсерів України;

- Халпахчі Андрій, Генеральний директор КМКФ «Молодість»;

- Ярмощук Вікторія, Голова Української Кіноасоціації;

- Яценко Володимир, Голова Асоціації Кіноіндустрії України. 

Фільм українського режисера Сергія Лозниці став одним із 18 учасників головного конкурсу 70-го Каннського кінофестивалю. Картину створено у співвиробництві кінокомпаній України, Франції, Росії, Німеччини, Литви та Нідерландів. Українську сторону у копродукції стрічки представляє кінокомпанія Solar Media Entertainment. Продюсер компанії Сергій Лавренюк зачитав журналістам звернення режисера Сергія Лозниці 

У професійній секції Каннського кінофестивалю – кіноринку Marché du Film – Україна буде представлена власним павільйоном. Організаторами цьогорічного павільйону виступили Державне агентство України з питань кіно, КМКФ «Молодість», Українська Кіноасоціація, Асоціація Кіноіндустрії України, Асоціація продюсерів України та Всеукраїнський благодійний фонд Ігоря Янковського «Ініціатива заради майбутнього».  

Варто зазначити, що Український павільйон у Каннах ще з 2007 року був закріплений за КМКФ «Молодість» – єдиним українським кінофестивалем, акредитованим FIAPF (Міжнародною Асоціацією продюсерів). Цього року кінофестиваль – в підтримку об’єднаних зусиль представників українського кіноринку та Державного агентства України з питань кіно –  надав павільйон для загальної презентації кінематографічної України, в т.ч. українського фестивального руху. «Ми надзвичайно задоволені тим, що ініціатива створити єдиний пул учасників українського павільйону в Каннах знайшла підтримку з боку держави та в кінематографічних колах. Це справді шанс для України виступити по-новому, потужно, з використанням професійних зв’язків Держкіно, «Молодості» та кіноасоціацій, зацікавити адресно та особисто кожного потенційного партнера: фонд, фестиваль, дистрибутора, сейлз-агента, замовника сервісу, тощо», – зазначив Андрій Халпахчі, Генеральний директор КМКФ «Молодість».   

Усі офіційні заходи в Українському павільйоні пройдуть під загальним слоганом #UkraineIsYourDestination. Серед основних подій:

  • презентація «Discover Ukraine» - представлення України іноземним партнерам як кінематографічної локації з оновленим законодавчим середовищем, арсеналом сучасних сервісів та виробничих потужностей;
  • презентації міжнародного фестивального руху в Україні;
  • бізнес-ланч «Meet Ukrainian Producers!» для професіоналів галузі (за підтримки Всеукраїнського Благодійного фонду Ігоря Янковського «Ініціатива заради майбутнього») 

Задля популяризації української кіногалузі Держкіно України розповсюджуватиме каталог українських фільмів для міжнародної дистрибуції й участі в міжнародних фестивалях, а також інформаційні матеріали щодо виробничого потенціалу України. 

Участь держави у фінансуванні Українського павільйону на цьогорічному Каннському кінофестивалі склала 300 тис. грн. (близько 15% від загального кошторису). Решту витрат взяли на себе співорганізатори роботи павільйону та учасники кіноринку. «Представництво країни на фестивалі класу А – це не тільки велика відповідальність та великі кошти, але й великі можливості. Кіноіндустрія в Україні вже значно змінилася – є велика кількість проектів у копродукції, національне виробництво стає потужнішим, відбуваються позитивні зміни на законодавчому рівні.  Ці зміни важливо донести до міжнародної  спільноти, тому ми вирішали підтримати об’єднаний стенд України в Каннах», – сказав Пилип Іллєнко, Голова Держкіно України.  

Іноземні гості та українські кінематографісти матимуть вільний доступ до Українського павільйону, де постійно працюватимуть представники організаторів стенду. Дизайн павільйону не буде пов’язаний з візуальними образами жодної зі сторін-організаторів. «Ми не хотіли відволікати увагу на окремі меседжі окремих компаній. Для нас здалося важливим представити країну, відкриту для міжнародного співробітництва. Тепер, коли в нас є рібейти, Україна стала більш конкурентоспроможною в Європі, а з нашими локаціями та професійними кадрами багато в чому унікальною для кіновиробництва», – зазначила Вікторія Ярмощук, Голова Української Кіноасоціації. 

Крім того, в рамках роботи Українського павільйону працюватиме координаційний центр. Українські продюсери мають можливість подати заявку на участь в Українському павільйоні в Каннах для представлення своїх проектів. Це можуть бути як друковані презентаційні матеріали на стенді або трейлери для демонстрації на плазмі, так і окреме місце та час в графіку для проведення зустрічей в павільйоні. Заявки приймаються на адресу Координаційного центру до 1 травня 2017 року.

Контакти:

Координаційний центр Українського павільйону в Каннах:

Алла Преловська, Українська Кіноасоціація:

(044) 459-46-10,

alla.prelovskaya@mrm.ua

Державне агентство України з питань кіно:

Станіслав Притула

(044) 280-13-03; (067) 506-45-13

ps@dergkino.gov.ua

МКФ «Молодість»

Ольга Боровських, маркетинг та PR директор:

(067) 440 3771, (044) 394 83 10

olga.borovskykh@molodist.com

Ольга Теребинська, прес-секретар:

(044) 394 83 10

o.terebynska@molodist.com

Читайте новини також: 

МКФ «Молодість»:

www.molodist.com

https://www.facebook.com/molodistkiff

Українська Кіноасоціація

https://www.facebook.com/mpa.org.ua

ДОВІДКОВО

Сергій Лозниця, український кінорежисер, народився 5 вересня 1964 року. Завершив середню школу в Києві. У 1981–1987 роках навчався у Київській Політехниці на факультеті систем керування з фаху «Прикладна математика». У 1997 році Сергій закінчив Російський державний інститут кінематографії (ВДІК) у Москві, де вивчав художнє кіно. Сергій Лозниця знімає документальні фільми з 1996 року: він отримав 17 нагород та здобув визнання саме як документаліст. Стрічка «Щастя моє» була його дебютом в ігровому кіно. Її прем’єра відбулася в головному конкурсі Каннського кінофестивалю. Згодом фільм «В тумані» був також представлений в конкурсі та отримав приз ФІПРЕССІ.

19/04/2017

Події

У конкурсі можуть взяти участь повнометражні документальні проекти на теми, що висвітлюють культуру та проблеми східних областей України

Вперше в рамках Kharkiv MeetDocs відбудеться конкурс дитячого та підліткового відео на соціально-важливі теми 

Подати заявку на участь у Восьмому Трускавецькому кінофестивалі «Корона Карпат» можна до 10-го вересня

Подати заявку можна онлайн до 6 вересня

Заявки на участь приймаються до 26 серпня

Одразу ж після показу фільму відбудеться пресконференція 

Вручення Другої національної премії кінокритиків КІНОКОЛО відбудеться наприкінці жовтня 

До 20 травня триватиме відбір фільмів до конкурсної програми кінофестивалю «Відкрита Ніч. Дубль 22», котрий пройде цього року у ніч з 29-го на 30-те червня

Всі події

Зараз у виробництві

Переглянути все