Підтримай Українську армію: зателефонуй або надішли смс на номер 565, один дзвінок або смс – 5 грн. Єдиний номер для всіх мобільних операторів

Урядова «гаряча лінія» – 1545

 

Національний центр Олександра Довженка

Ukrainian Film Industry

Система електронних торгів арештованим майном

Держава турбується про тебе

Довженко-Центр запрошує у вишукане Кінокабаре «Потяг додому» - вечір кіно, музики та історій із життя кінодіви РЕНАТИ БОГДАНСЬКОЇ

Дати проведення:
2019-02-27
Опис:

27 лютого

Початок о 19:00

Довженко-Центр, Сцена 6

Вул. Васильківська, 1, м. Голосіївська

Вхід: 60 грн. Квитки за лінком: https://bit.ly/2STqgPW

Акредитація для журналістів: pr@dovzhenkocentre.org

27 лютого Довженко-Центр запрошує у вишукане Кінокабаре «Потяг додому» - вечір кіно,  музики та історій із життя кінодіви РЕНАТИ БОГДАНСЬКОЇ (1917-2010).

Журналіст, письменник і дипломат Богдан Нагайло розповість про неординарну долю зірки львівської джазової сцени 1930-х, її шлях через усю Євразію аж до Лондона, де вона оселилася після Другої світової війни:із рідкісних документів й уривків фільмів, маловідомих фактів та спогадів постане полотно культурного життя в Україні між двома світовими війнами та історія українського кінематографу в еміграції.

Вперше в Україні буде показано фрагменти фільму «Великий шлях» (1946, Польща, Італія) всесвітньо відомого режисера Міхала Вашинського, у якому дебютувала Рената Богданська, та унікальні кадри з життя зірки.

В атмосферу 1930-х глядачів перенесуть романси з репертуару Ренати Богданської часів її участі в оркестрі легендарного Богдана Весоловського «Ябцьо-Джаз» у Львові у живому виконанні Марічки Хміль (вокал) та Kyiv Orchestrio.

Рената Богданська (Ірена Яросевич, Ірена Андерс, 1917-2010), польська акторка і співачка українського походження. Народилася у м. Фройденталь, донька Олени Нижанківської з музичного роду Нижанківських та Миколи Яросевича, капелана Українських січових стрільців. Ірена стала зіркою львівського джазу 1930-х років і саме з нею пов’язані злет і розквіт «Ябцьо-Джазу» та «Львівського теа-джазу». Другу світову війну пройшла у складі польської армії через Персію (Іран) до італійського Монте-Кассіно, де польські війська в складі союзницьких сил здобули легендарну перемогу, що відкрила дорогу на Рим. В Італії Рената Богданська знялася в фільмах Міхала Вашинського «Велика дорога» (1946) та «Незнайомець із Сан-Маріно» (1946) разом з легендами італійського кіно Вітторіо де Сіка та Анною Маньяні. У 1948 році вийшла заміж за польського генерала та політичного діяча Владислава Андерса. Решту життя провела у Великій Британії, працювала на радіо «Вільна Європа» та ВВС, ставши лідеркою польської еміграції. Рената Богданська знялася лише у двох кінострічках, але її образ у «Великому шляху» є одним із найефектніших у європейському кінематографі.

«Великий шлях» (1946). Режисер Міхал Вашинський.

Історія про закохану пару зі Львова, яку розлучили репресії та заслання до Сибіру. Вони знов зустрічаються лише на мить, коли вступають до новостворених загонів Польської армії. У її складі головний герой Адам (Альбін Оссовський) проходить Другу світову і у битві під Монте-Кассіно отримує поранення. У госпіталі медсестра знаходить його щоденник, на основі якого й розгортається сюжетна лінія фільму. Наречену Адама - Ірену - зіграла Рената Богданська.

Загалом художньо-документальна стрічка присвячена героїчним звершенням Польської армії у часи Другої світової війни і стала енциклопедичним прикладом польського патріотичного кіно. Легендарна пісня «Червоні маки на Монте-Кассіно», як  власне, і весь саундтрек, створені знаменитим композитором Генриком Варсом.

Прем'єра стрічки відбулася у Римі в 1946 р.

Фільм надано: Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny (Варшава) та The Polish Institute and Sikorski Museum (Лондон).

Міхал Вашинський (1904-1964), польський, італійський та американський режисер і

продюсер родом з м. Ковеля на Волині. Акторську школу проходив у Києві в 1918-1920 роках, ставши свідком визвольних змагань. Кінематографічної слави зажив ще у міжвоєнній Польщі. У 1939 році у Львові зняв фільм «Волоцюги», де прозвучала легендарна пісня «Тільки у

Львові». Після Другої світової війни оселився в Італії, де знімав та продюсував кіно, виступав

посередником між Голлівудом та римською студією Cinecitta, працював з Орсоном

Велсом, «відкрив» для кіно Софі Лорен та Одрі Хепберн. Автор єдиного фільму жахів на

їдиш «Диббук» (1937), першої екранізації роману «12 стільців» Ільфа і Петрова (1933), та

знаменитої стрічки «Знахар» (1937), продюсер «Римських канікул», «Падіння Римської

імперії», «Тихого американця».

Кінокабаре – це особлива атмосфера для розмови про історію нашого кіно, що досі не була розказана вголос. Ми повертаємо імена українських кінематографістів, котрі стали зірками світового кіно, але є маловідомими на батьківщині.

27/02/2019

Події

Конкурс проводиться за напрямом «Кінопроєкти ігрового короткого метру (хронометраж до 20 хвилин)». Прийом заявок триватиме з 14 вересня до 14 жовтня 2019 року

У конкурсі можуть взяти участь повнометражні документальні проекти на теми, що висвітлюють культуру та проблеми східних областей України

Вперше в рамках Kharkiv MeetDocs відбудеться конкурс дитячого та підліткового відео на соціально-важливі теми 

18 вересня з 15:30 у кінотеатрі «Оскар» (ТРЦ Гулівер) відбудуться пресзаходи з нагоди прем'єри українського сімейного фантастичного фільму режисера Анатолія Матешка «Фокстер & Макс» про пригоди хлопчика та пса-супергероя

Подати заявку на участь у Восьмому Трускавецькому кінофестивалі «Корона Карпат» можна до 10-го вересня

Подати заявку можна онлайн до 6 вересня

Засідання відбудеться 5 вересня о 16:00 у приміщенні Держкіно

Одразу ж після показу фільму відбудеться пресконференція 

Вручення Другої національної премії кінокритиків КІНОКОЛО відбудеться наприкінці жовтня 

Всі події

Зараз у виробництві

Переглянути все