Підтримай Українську армію: зателефонуй або надішли смс на номер 565, один дзвінок або смс – 5 грн. Єдиний номер для всіх мобільних операторів

Урядова «гаряча лінія» – 1545

 

Національний центр Олександра Довженка

Ukrainian Film Industry

Система електронних торгів арештованим майном

Держава турбується про тебе

Довженко-Центр запрошує на Коло Дзиґи: «Турксиб» feat Bronnt Industries Kapital (UK)

Дати проведення:
2018-10-04
Опис:

Британський музикант озвучить наживо нецензуровану версію

культової німої кінокласики у Довженко-Центрі

 

4 жовтня

Початок о 19:00

Довженко-Центр, Сцена 6

вул. Васильківська, 1

М. Голосіївська

Квитки на karabas.comhttps://kiev.karabas.com/ua/muzichnij-kinoperformans-kolo-dzigi-turksib/order/

Акредитація для пресиpr@dovzhenkocentre.org, 063 679 52 49

4 жовтня відомий музичний проект із Бристоля – Bronnt Industries Kapital (Велика Британія)  презентує у Довженко-Центрі саундтрек до авангардистського шедевру режисера Віктора Туріна  «Турксиб» (1929).

Документальний фільм про будівництво Туркестано-Сибірської магістралі, «Турксиб» – нарівні з «Людиною з кіноапаратом» Дзиґи Вертова – вважається найяскравішим зразком радянського кіноавангарду, що суттєво вплинув на подальший розвиток британської кінодокументалістики, ставши культовим в 1930-х в Британії.

Режисер Віктор Турін (1895 - 1945) кілька років працював сценаристом у Голлівуді, на початку 1920-х повернувся до СРСР, де став одним із провідних адміністраторів Ялтинської кіностудії та зняв 2 українських ігрових фільми. Однак, відомим в історії режисер залишиться саме завдяки "Турксибу".

Відреставрований Британським кіноінститутом (British Film Institute) у 2011 році, «Турксиб» є британською версією фільму, змонтованою у 1930 році документалістом-експериментатором Джоном Ґрієрсоном (John Grierson).

4 жовтня глядачі побачать саме британську стрічку, що відрізняється від радянської стрункішим і логічнішим монтажем, і є більш як на 10 хвилин довшою: вочевидь, в СРСР із цензурних міркувань оригінальну авторську версію фільму було перемонтовано.

Вперше Ґай Бартелл із Bronnt Industries Kapital представив своє трактування «Турксибу» українським глядачам у 2012 році на фестивалі НІМІ НОЧІ.

У 2015 році саундтрек до «Турксибу» ліг в основу четвертого альбому Bronnt Industries Kapital, який вийшов на «I Own You Records».

«Це один із найкращих музичних супроводів до німого кіно, які я коли-небудь чув. Абсолютне попадання музичного ритму в ритм монтажу в запаморочливих індустріальних сценах, і водночас - тонкий ліризм в пасторальних.  «Турксиб» feat Bronnt Industries Kapital - проект Британського кіноінституту BFI, на котрий ми взорувалися, створюючи наші подальші реставрації німого кіно з новою музикою в циклі Коло Дзиґи: «Земля»  feat dakhabrakha, «Хліб» feat Port Mone, «Навесні» feat Александр Кохановский, «Небувалий похід» feat Anton Baibakov. Сподіваюсь, у цих кіноперформансах нам вдалось наблизитись до планки, заданої «Турксибо» у Ґаєвому прочитанні»,

Іван Козленко, директор Довженко-Центру, куратор програми Коло Дзиґи

Захід відбудеться в рамках проекту Коло Дзиґи – циклу музичних кіноперформансів, під час якого відбуваються прем’єри та спеціальні покази відреставрованих Довженко-Центром українських німих фільмів та світової кінокласики, створених та виконаних наживо українськими та зарубіжними музикантами та діджеями. Більше про проект: http://www.dovzhenkocentre.org/project/3/

Замовлення квитків на karabas.comhttps://kiev.karabas.com/ua/muzichnij-kinoperformans-kolo-dzigi-turksib/order/

З питань акредитації звертайтеся за адресою: pr@dovzhenkocentre.org, 063 679 52 49

Довідково:

Bronnt Industries Kapital – музичний проект із Бристоля, створений продюсером і мультиінструменталістом Ґаєм Бартеллом (Guy Bartell). В арсеналі проекту – чотири студійних альбоми, серед яких:«Virtuteet Industria», «Häxan» і «Hard for Justice», випущені обмеженим накладом на британських і німецьких незалежних лейблах. Альбом «Häxan» (2007) був створений як саундтрек до однойменного культового шведського німого фільму. Бартелл підкреслює своє захоплення італійськими кримінальними фільмами, низькобюджетними трилерами та документальним кіно, які вплинули на створювану ним музику.

Саундтреки Бартелла виконувалися на численних міжнародних кінофестивалях та подіях. Найновіша його робота – на замовлення Британської Ради та Довженко-Центру –  музичний супровід до стрічки «Арсенал» Олександра Довженка про більшовицьке повстання в Україні у 1918 р. (прем’єра пройшла в Києві у 2015 р.).

Національний центр Олександра Довженка (Довженко-Центр) – найбільший український кіноархів, що зберігає понад 5000 найменувань ігрових, документальних, анімаційних українських та закордонних фільмів. Є єдиним членом Міжнародної федерації кіноархівів (FIAF) в Україні. Здійснює реставрацію, збереження національних фільмів, особистих архівів кіномитців, музейних фондів, наукові дослідження в галузі кінематографії, дистрибуцію та промоцію українського кіно.

ДП «Національний центр Олександра Довженка»

03040 Київ, Україна, вул. Васильківська, 1, м. Голосіївська

http://www.dovzhenkocentre.org

04/10/2018

Події

У конкурсі можуть взяти участь повнометражні документальні проекти на теми, що висвітлюють культуру та проблеми східних областей України

Вперше в рамках Kharkiv MeetDocs відбудеться конкурс дитячого та підліткового відео на соціально-важливі теми 

Подати заявку на участь у Восьмому Трускавецькому кінофестивалі «Корона Карпат» можна до 10-го вересня

Подати заявку можна онлайн до 6 вересня

Заявки на участь приймаються до 26 серпня

Одразу ж після показу фільму відбудеться пресконференція 

Вручення Другої національної премії кінокритиків КІНОКОЛО відбудеться наприкінці жовтня 

До 20 травня триватиме відбір фільмів до конкурсної програми кінофестивалю «Відкрита Ніч. Дубль 22», котрий пройде цього року у ніч з 29-го на 30-те червня

Всі події

Зараз у виробництві

Переглянути все