Підтримай Українську армію: зателефонуй або надішли смс на номер 565, один дзвінок або смс – 5 грн. Єдиний номер для всіх мобільних операторів

Урядова «гаряча лінія» – 1545

 

Національний центр Олександра Довженка

Ukrainian Film Industry

Система електронних торгів арештованим майном

Держава турбується про тебе

Відбудеться благодійний показ документального фільму «Батьківщина всередині нас»

Дати проведення:
2017-11-01
Опис:

1 листопада о 20:00 в кінотеатрі «Кінопанорама».

Показ пройде у рамках низки заходів, спрямованих на залучення коштів  для дітей, що проходять лікування у відділенні дитячої онкології Національного інституту раку. Усі зібрані кошти підуть у благодійний фонд допомоги онкохворим дітям «Краб», який і організовує захід.

 В фокусі цієї стрічки контроверсійні питання міграції та ісламізму. Як зберегти в собі Батьківщину, яку вщент зруйнували бомбардування? Чи  легко мешканцям Близького Сходу адаптуватися в Європі? Як вони відчувають «запах свободи»? І чи всі вони прагнуть колись  повернутися додому? Герої фільму хотіли втекти від війни, але знову потрапили в її пастку. Сирійці, які шукали миру, але  опинилися в Україні в розпал військового конфлікту. Чи можна знайти спокій там, де іде війна? І чи стане ця країна новою Батьківщиною або лише тимчасовим притулком?

Автор фільму - незалежний режисер-документаліст Олена Солодовнікова. Її фільми  «Донбас. Життя попереду» (знятий в окупованому Донецьку) та «Пологи по-людськи» (відеощоденник вагітної жінки, яка потрапляє в пекло медичної корупції) - мали великий успіх у глядачів.

Нова стрічка оповідає три історії сирійських біженців. 

Тамам приїхав з Дамаска в Донецьк майже тридцять років тому, одружився, працює стоматологом.

Тамам вважає своєю батьківщиною Україну, хоча активно цікавиться тим, що відбувається в Сирії, зайняв сторону опозиції, вважає режим Асада злочинним. Але воювати він вважає безглуздим. У Дамаску і раніше живе його літня мама.

... Одного разу вранці Тамам включив телевізор і побачив, як на площі вбивають людей. Спочатку подумав, що знову стріляють в Сирії. Але раптом зрозумів, що на екрані київський Майдан. Через п'ять хвилин Тамам завів машину і відправився в столицю. Потім він буде серед протестуючих, проти захоплення влади донецькими сепаратистами, спробує стати добровольцем. Але незабаром змушений буде покинути окуповане місто, залишивши там не тільки все своє майно, а й друзів і звички. По суті, він почав життя заново в п’ядесят років. І все це заради того, щоб відчувати себе ВІЛЬНОЮ ЛЮДИНОЮ.

Ахмат - бізнесмен. Приїхав в Україну три роки тому разом з дружиною, тут у них народилася дочка. У Сирії займався продажем землі для будівництва котеджів, в Україні торгує секонд-хендом, в його власності кілька великих магазинів.

На відміну від «типових» біженців Ахмат не відчуває проблем з грошима. Але отримавши так званий «статус додаткового захисту» в Україні, він не має можливості приїхати в Дамаск. Там його сестра помирає від раку. Ахмат хоче її побачити в останній раз, щоб попрощатися. Для цього він другий рік оббиває пороги Міністерства Іноземних Справ , де він щоразу отримує відмову. В черговий раз, вражений байдужістю чиновників Ахмат влаштовує скандал… Для Ахмата Україна - тимчасова тиха гавань, він вірить, що війна в Сирії незабаром закінчиться, і він повернеться на батьківщину. Зараз дотримується нейтралітету, не підтримуючи ні пропрезидентські, ні опозиційні сили. Він не хоче вникати в політику, для нього першорядна - сім'я.

Халєд і Мар’ям - танцюристи.

Сирієць Халєд відкрив танцювальну студію під Києвом. В Сирії він теж працював хореографом в трупі Дамасько театру. Халєд готував номери для президентського ансамблю. Але коли почалася війна, відмовився прославляти Асада його режим.

В епіцентрі бойових дій Халєд  зробив пропозицію своїй нареченій Мар’ям.Її мати  - українка, а батько сирієць.

Зараз подружжя мешкає пд. Києвом, в їхній хореографічній школі займається понад сто учнів. Kілька постановок присвячені стражданням людей, що живуть в Сирії. Родина планує відкривати студії в Європі.

Організатори: Ірина Вратарьова, продюсер кіно та телебачення та моніторингова організація «Черіті Тюнер», що перевіряє благодійні фонди на чесність та прозорість. Проект підтримали актори  Юрій Дяк, Олександр Вертинський, Ірма Вітовська-Ванца, Олексій Смолка.


01/11/2017

Події

Захід з нагоди вступу України до фонду копродукції Eurimagesу 2019 році організовується Асоціацією кіноіндустрії України за підтримки Державного агентства України з питань кіно

Прес-заходи відбудуться 17 ГРУДНЯ в Сінема Сіті, Ocean Plaza

Запрошуємо представників кіноіндустрії долучитися до одного з найцікавіших  копродакшн-івентів Європи – виставки FOCUS, що відбуватиметься у Лондоні 4 та 5 грудня 2018 року. За умови попередньої реєстрації заходи форуму є безкоштовними

Захід відбудеться  29 листопада о 15:30 в приміщенні агентства «Укрінформ»

Фестиваль започатковано КП «Київкінофільм» за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Департаменту  культури КМДА

Захід пройде з 22 листопада до 1 грудня у Страсбурзі (Франція) за підтримки Держкіно 

Захід відбудеться завтра, 22 листопада, об 11:00 в прес-центрі кінотеатру «Жовтень» 

Всі події

Зараз у виробництві

Переглянути все