Підтримай Українську армію: зателефонуй або надішли смс на номер 565, один дзвінок або смс – 5 грн. Єдиний номер для всіх мобільних операторів

Урядова «гаряча лінія» – 1545

 

Національний центр Олександра Довженка

Ukrainian Film Industry

Система електронних торгів арештованим майном

Держава турбується про тебе

Офіційна заява Держкіно України про скасування прокату фільму «Номер 44»

Дати проведення:
2015-04-17
Опис:

Державне агентство України з питань кіно не має стосунку до скасування прокату американського фільму «Номер 44». Прокатне посвідчення на право демонстрації фільму в Україні було видане 15-го квітня, через день після отримання документів від дистриб’ютора і за день до запланованого старту стрічки. Як вдалося з’ясувати у дистриб’юторської компанії «МультіМедіа Дістріб'юшн», право на показ картини на території України було відкликане російською компанією «Централ Партнершіп» (ЦПШ), яка володіє правами на фільм і на території Росії, і на території України.

 

Треба зазначити, що відкликання дозволу на прокат фільму «Номер 44» в Україні сталося несподівано і без попередження, що важко вдарить по українському дистриб’ютору, оскільки рекламна компанія йшла повних ходом, на що, зрозуміло, була витрачена чимала сума грошей.

 

Вважаємо, що українські прокатники, які планували показ фільму, мають право вимагати від російського дистриб’ютора відшкодування збитків.

 

Таким чином, РФ вкотре демонструє політику подвійних стандартів: з одного боку активно лаючи заборону в Україні російських пропагандистських фільмів і серіалів, Міністерство культури Росії саме вдається до заборон, проте прикривається ніби то «відмовою» дистриб’ютора від отримання прокатного посвідчення. Чому ж тоді фільм відкликали з України, де у нього з прокатним посвідченням проблем не було? Очевидно, що позиція українського Держкіно є прямо протилежною до лицемірного ставлення російської влади, яка не тільки скасовує показ у себе фільмів з критикою радянського минулого, а й нав’язує подібні заборони іншим країнам.

 

Як зазначив голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко: «Ситуація з фільмом Child 44 наочно демонструє, що таке колоніальна залежність, коли всі зв’язки колонії із зовнішнім світом відбуваються виключно через метрополію. Добре, що основні українські дистриб’ютори вже давно закуповують фільми напряму у виробників».

17/04/2015

Події

До уваги ЗМІ! 19 лютого у кінотеатрі "Сінема-Сіті" відбудуться прес-заходи містичного трилеру «Ефір» режисера Кшиштофа Зануссі. Стрічку створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно

20 лютого у столичному кінотеатрі «Жовтень» відбудеться прем’єра документальної стрічки про режисера і мандрівника Леоніда Кантера. Запрошуємо представників ЗМІ акредитуватися: http://bit.ly/2DwbIMN

Захід відбудеться 5 лютого 12:00 в інформаційному агентстві «УКРІНФОРМ» (вул. Б. Хмельницького, 8/16, м. Київ)

Заявки на участь у кінофестивалі приймаються до 31-го січня

Захід відбудеться 25 січня об 11:00 в кінотеатрі "Жовтень" (вул. Костянтинівська, 26)

Прес-конференція відбудеться 24 січня, у четвер, о 13:00 у кінотеатрі «Київ», в залі «Сінематека»

Всі події

Зараз у виробництві

Переглянути все