Підтримай Українську армію: зателефонуй або надішли смс на номер 565, один дзвінок або смс – 5 грн. Єдиний номер для всіх мобільних операторів

Урядова «гаряча лінія» – 1545

 

Національний центр Олександра Довженка

Ukrainian Film Industry

Система електронних торгів арештованим майном

Держава турбується про тебе

Важливість кіно як ніколи

Дати проведення:
2015-02-17
Опис:

Вчора, 16 лютого, у приміщенні УНІАНу відбулась прес-конференція щодо питань порятунку та шляхів розвитку українського кіно.

Режисери Роман Балаян, Валентин Васянович, Михайло Іллєнко, Олесь Санін і Володимир Тихий висловили свою позицію щодо проблем українського кіно. Майже в один голос вони заявили, що кіно є важливим чинником життя країни саме зараз, коли на Сході проходить АТО, що саме зараз українці хочуть бачити і показувати іншим своїх героїв. Олесь Санін сказав: «Люди здатні зібратися разом і розповісти світові про себе».

Була згадана одна з кращих моделей існування кіно, — польська. Зокрема щодо неї Валентин Васянович зазначив: «В 90-х роках кінотеатральний прокат Польщі на 95% складався з іноземного контенту, а за 7-10 років вони змогли відвоювати 30% прокату». Польща спромоглася це зробити через введення зборів з гравців ринку — кінотеатрів, дистриб’юторів, телеканалів тощо.

У свою чергу Володимир Тихий говорив про створення лоббі в парламенті — про захист інтересів кіновиробників і загалом українського кіно через представників законодавчої влади: «Під час прийняття державного бюджету депутат Микола Княжицький підняв питання про кіно, на що інші депутати розсміялися. Ми не хочемо, щоб з українського кіно сміялися — до нього треба ставитися серйозніше». До цього він додав: «Нам принципово було б отримати прозору систему».

Була піднята інша проблема — самоокупність фільмів, адже фільм Олеся Саніна «Поводир», що зібрав у вітчизняному прокаті найбільшу касу, не зміг навіть дотягтися до повернення виробникові витрачених коштів на виробництво. «Ми хочемо збільшення кінотеатрів, — сказав він. — У нас держава, яка може це собі дозволити». Роман Балаян у якості варіанту запропонував звільнити від оподаткування на землю тих бізнесменів, які можуть збудувати кінотеатри.

Не обійшлося без питання про закон щодо заборони російських серіалів в Україні. Валентин Васянович на це сказав: «Заборонити — це не вирішення питання, потрібно пропонувати свій продукт». Натомість, Михайло Іллєнко і Роман Балаян зазначили, що подібним мусить займатися молодь. «Я взагалі за молодих, — сказав Балаян. — Давати гроші не Балаянам, а молодим». А Іллєнко додав: «Саме студенти є найдинамічнішими, азартними, хто лізе в епіцентр подій. Цей імпульс має бути підтриманий».

Українські режисери запропонували свою руку уряду, і завірили, що їх присутність на конференції — це бажання допомогти державі спрямовувати свої сили на будування нової програми розвитку українського кіно.

17/02/2015

Події

У конкурсі можуть взяти участь повнометражні документальні проекти на теми, що висвітлюють культуру та проблеми східних областей України

Вперше в рамках Kharkiv MeetDocs відбудеться конкурс дитячого та підліткового відео на соціально-важливі теми 

Подати заявку на участь у Восьмому Трускавецькому кінофестивалі «Корона Карпат» можна до 10-го вересня

Подати заявку можна онлайн до 6 вересня

Заявки на участь приймаються до 26 серпня

Одразу ж після показу фільму відбудеться пресконференція 

Вручення Другої національної премії кінокритиків КІНОКОЛО відбудеться наприкінці жовтня 

До 20 травня триватиме відбір фільмів до конкурсної програми кінофестивалю «Відкрита Ніч. Дубль 22», котрий пройде цього року у ніч з 29-го на 30-те червня

Всі події

Зараз у виробництві

Переглянути все