Підтримай Українську армію: зателефонуй або надішли смс на номер 565, один дзвінок або смс – 5 грн. Єдиний номер для всіх мобільних операторів

Урядова «гаряча лінія» – 1545

 

Національний центр Олександра Довженка

Ukrainian Film Industry

Система електронних торгів арештованим майном

Держава турбується про тебе

Сьогодні, 5 лютого, відкривається 65-й Берлінський міжнародний кінофестиваль

Дати проведення:
2015-02-05
Опис:

Незважаючи, на важку фінансову ситуацію в країні, Україна таки буде представлена на цьогорічному Берлінському кінофестивалі

 

Вперше за останні 5 років в офіційному повнометражному конкурсі Берлінале значиться фільм, до виробництва якого причетна Україна: цього року це фільм «Під електричними хмарами» Олексія Германа-молодшого, створеного у копродукції Росії, України та Польщі. Фільмові, одному з переможцыв 1-го конкурсу Державного агентства України з питань кіно, було виділено понад 20% з 37-мільйонного бюджету. Продюсувала «… хмари» від України компанія «Лінкед Філмс», оператором був відомий український професіонал Сергій Михальчук, а художником-постановником — Юрій Ларіонов.

 

В іншому підрозділі Берлінале, в межах щорічного «Європейського кіноринку» і «Ринку копродукції», одним з учасників буде проект «Люксембург» Мирослава Слабошпицького, який набрав найбільшу кількість балів на крайньому конкурсі Держкіно і вже підтриманий на кінофестивалях «Санденс» та Роттердамському.

 

Так само в межах кіноринку німецька компанія Aktis Film представляє фільм «Урсус», копродукційний проект України, Грузії, Болгарії та Німеччини (проект знаходиться на стадії завершення знімального періоду; договір на фінансування пост-продакшена вже заключний з німецькою стороною).

 

В програмі «Generation Kplus Short Film» значиться австралійська 8-хвилинна короткометражка «Обличчя України: Кастінг на роль Оксани Баюл», де згадується українська фігуристка і олімпійська чемпіонка, образ якої намагаються відтворити шість дівчаток у своїх оповідях про своє життя і кар’єру в Україні.

 

Але справжнє обличчя України на цьогорічному Берлінському кінофестивалі — це Ольга Куриленко, котра є членом журі призу за «Кращий повнометражний дебют» і запрошена на вечірнє відкриття фестивалю в «Берлінале Палаці».

 

Як і роки перед цим, на кіноринку фестивалю працюватиме український павільйон, де Національний Центр Довженка проведе презентації українських фільмів 2014-го 2015-го років. Для цього Держкіно підготувало новий каталог українського кіно з повною викладкою фільмів повно- і короткометражних, анімаційних і документальних, а також тих, які наразі знаходяться у виробництві. Частину фільмів будуть представляти особисто продюсери та режисери фільмів, зокрема Едуард Ахрамович презентує вже готовий мультфільм «Бабай», а Володимир Філіппов — проект «Олександр Довженко. Одеський світанок».

 

Голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко наголосив на значущості для України Берлінського кінофестивалю: «Так вийшло, що саме в Берліні українські фільми були учасниками або вигравали найчастіше з-поміж інших світових форумів. А Берлінський кінофестиваль є одним з найвизначніших а розміром та впливом. Тож зрозуміло, що позитивну тенденцію ми будемо плекати і сприяти подальшим зв’язкам між українським кіно і фестивалем».

05/02/2015

Події

У конкурсі можуть взяти участь повнометражні документальні проекти на теми, що висвітлюють культуру та проблеми східних областей України

Вперше в рамках Kharkiv MeetDocs відбудеться конкурс дитячого та підліткового відео на соціально-важливі теми 

Подати заявку на участь у Восьмому Трускавецькому кінофестивалі «Корона Карпат» можна до 10-го вересня

Подати заявку можна онлайн до 6 вересня

Заявки на участь приймаються до 26 серпня

Одразу ж після показу фільму відбудеться пресконференція 

Вручення Другої національної премії кінокритиків КІНОКОЛО відбудеться наприкінці жовтня 

До 20 травня триватиме відбір фільмів до конкурсної програми кінофестивалю «Відкрита Ніч. Дубль 22», котрий пройде цього року у ніч з 29-го на 30-те червня

Всі події

Зараз у виробництві

Переглянути все