У конкурсній програмі 8-го ОМКФ візьмуть участь 8 стрічок, створених за підтримки Держкіно

Одеський міжнародний кінофестиваль став одним із головних оглядів фільмів, створених за підтримки Держкіно. Цього року в конкурсній програмі ОМКФ беруть участь 8 стрічок, підтриманих державою. Про це на першій прес-конференції 8-го Одеського міжнародного кінофестивалю сказав Голова Держкіно Пилип Іллєнко.

"Ми традиційно підтримуємо Одеський міжнародний кінофестиваль: внесок Держкіно цього року складає 1 млн грн», – сказав Пилип Іллєнко і пожартував, що суму підтримки може бути збільшено через значну українізацію фестивалю: «Мене дуже тішить цьогорічна тотальна українізація Одеського кінофестивалю, яка проявляється в тому, що в англійській назві зникла одна s зі слова Odesa, - що відповідає українській транскрипції, - і в тому, що всі спікери на прес-конференції говорять українською. Тож, можливо, у зв’язку з українізацією ми спробуємо збільшити грошовий внесок".

З 911 фільмів із 81 країни, які були подані на участь в конкурсних програмах фестивалю, селекційна комісія відібрала 12 фільмів з Китаю, України, Сербії, Австралії, Литви, Ізраїлю, Естонії, Франції, Бразилії, Грузії, Бельгії, Іспанії, які змагатимуться за Гран-Прі ОМКФ – «Золотого Дюка» – та інші нагороди Міжнародного конкурсу. В Національній програмі заявлені 6 повнометражних та 17 короткометражних фільмів, а дві українські стрічки братимуть участь водночас в Міжнародному та Національному конкурсах.

В 2017 році для участі в Міжнародному конкурсі ОМКФ відібрано 12 повнометражних фільмів з 27 країн (включно з ко-продукцією), більшість з яких вже були відзначені нагородами на кінофестивалях класу А. У міжнародній конкурсній програмі будуть представлені 2 стрічки, створені за підтримки Держкіно:

  • Україно-австрійський драматичний фільм «Січень-березень» (Ugly), знятий Юрієм Речинським, – нелінійна стрічка про кохання, хворобу, смерть та руйнацію.
  • Стрічка «Іній» (Frost) литовського режисера Шарунаса Бартаса, створена в ко-продукції України, Литви, Польщі та Франції. У цій психологічній воєнній драмі одну з ролей виконала французька актриса Ванесса Параді.

До Національної конкурсної програми 8-го Одеського кінофестивалю увійшли 6 повнометражних стрічок, 4 з яких створені за підтримки Держкіно:

  • Стрічка «Стрімголов» - повнометражний дебют режисерки Марини Степанської.
  • Трагікомедія режисера Аркадія Непиталюка «Припутні» – перший повнометражний український фільм, де майже всі герої розмовляють суржиком. На 8-м ОМКФ відбудеться світова прем’єра кінострічки.
  • Документальний фільм Сергія Буковського «Головна роль», лауреат премії «Золота Дзиґа» в категорії «Найкращий документальний фільм»

та вже згаданий «Січень-березень» Юрія Речинського.

В Національній конкурсній програмі буде показано 17 короткометражних фільмів, 3 з яких підтримані Держкіно:

  • «Причинна», реж. Андрій Щербак
  • «Технічна перерва», реж. Філіп Сотниченко
  • «Чудове чудовисько», реж. Сергій Мельніченко

Більше інформації про Міжнародну та Національну конкурсні програми: http://bit.ly/2sLHXDW

20/06/2017

События

У конкурсі можуть взяти участь повнометражні документальні проекти на теми, що висвітлюють культуру та проблеми східних областей України

Вперше в рамках Kharkiv MeetDocs відбудеться конкурс дитячого та підліткового відео на соціально-важливі теми 

Подати заявку на участь у Восьмому Трускавецькому кінофестивалі «Корона Карпат» можна до 10-го вересня

Подати заявку можна онлайн до 6 вересня

Заявки на участь приймаються до 26 серпня

Одразу ж після показу фільму відбудеться пресконференція 

Вручення Другої національної премії кінокритиків КІНОКОЛО відбудеться наприкінці жовтня 

До 20 травня триватиме відбір фільмів до конкурсної програми кінофестивалю «Відкрита Ніч. Дубль 22», котрий пройде цього року у ніч з 29-го на 30-те червня

Все события

Сейчас в производстве

Максим Оса
Компания-производитель:
ПП «Кіностудія дитячих та юнацьких фільмів ім. О.О. Ханжонкова»
Жанр:
Ігровий, історичний детектив
Режиссер:
І. Сауткін
Автор сценария:
І. Роздобудько, О. Мамедов
Посмотреть все