У конкурсній програмі 8-го ОМКФ візьмуть участь 8 стрічок, створених за підтримки Держкіно

Одеський міжнародний кінофестиваль став одним із головних оглядів фільмів, створених за підтримки Держкіно. Цього року в конкурсній програмі ОМКФ беруть участь 8 стрічок, підтриманих державою. Про це на першій прес-конференції 8-го Одеського міжнародного кінофестивалю сказав Голова Держкіно Пилип Іллєнко.

"Ми традиційно підтримуємо Одеський міжнародний кінофестиваль: внесок Держкіно цього року складає 1 млн грн», – сказав Пилип Іллєнко і пожартував, що суму підтримки може бути збільшено через значну українізацію фестивалю: «Мене дуже тішить цьогорічна тотальна українізація Одеського кінофестивалю, яка проявляється в тому, що в англійській назві зникла одна s зі слова Odesa, - що відповідає українській транскрипції, - і в тому, що всі спікери на прес-конференції говорять українською. Тож, можливо, у зв’язку з українізацією ми спробуємо збільшити грошовий внесок".

З 911 фільмів із 81 країни, які були подані на участь в конкурсних програмах фестивалю, селекційна комісія відібрала 12 фільмів з Китаю, України, Сербії, Австралії, Литви, Ізраїлю, Естонії, Франції, Бразилії, Грузії, Бельгії, Іспанії, які змагатимуться за Гран-Прі ОМКФ – «Золотого Дюка» – та інші нагороди Міжнародного конкурсу. В Національній програмі заявлені 6 повнометражних та 17 короткометражних фільмів, а дві українські стрічки братимуть участь водночас в Міжнародному та Національному конкурсах.

В 2017 році для участі в Міжнародному конкурсі ОМКФ відібрано 12 повнометражних фільмів з 27 країн (включно з ко-продукцією), більшість з яких вже були відзначені нагородами на кінофестивалях класу А. У міжнародній конкурсній програмі будуть представлені 2 стрічки, створені за підтримки Держкіно:

  • Україно-австрійський драматичний фільм «Січень-березень» (Ugly), знятий Юрієм Речинським, – нелінійна стрічка про кохання, хворобу, смерть та руйнацію.
  • Стрічка «Іній» (Frost) литовського режисера Шарунаса Бартаса, створена в ко-продукції України, Литви, Польщі та Франції. У цій психологічній воєнній драмі одну з ролей виконала французька актриса Ванесса Параді.

До Національної конкурсної програми 8-го Одеського кінофестивалю увійшли 6 повнометражних стрічок, 4 з яких створені за підтримки Держкіно:

  • Стрічка «Стрімголов» - повнометражний дебют режисерки Марини Степанської.
  • Трагікомедія режисера Аркадія Непиталюка «Припутні» – перший повнометражний український фільм, де майже всі герої розмовляють суржиком. На 8-м ОМКФ відбудеться світова прем’єра кінострічки.
  • Документальний фільм Сергія Буковського «Головна роль», лауреат премії «Золота Дзиґа» в категорії «Найкращий документальний фільм»

та вже згаданий «Січень-березень» Юрія Речинського.

В Національній конкурсній програмі буде показано 17 короткометражних фільмів, 3 з яких підтримані Держкіно:

  • «Причинна», реж. Андрій Щербак
  • «Технічна перерва», реж. Філіп Сотниченко
  • «Чудове чудовисько», реж. Сергій Мельніченко

Більше інформації про Міжнародну та Національну конкурсні програми: http://bit.ly/2sLHXDW

20/06/2017

События

Прийом заявок на участь у 3-му Варшавському кінофорумі для дітей триває до 31-го травня 

Карловарський міжнародний кінофестиваль пройде цьогоріч з 28 червня по 6 липня

Захід пройде 24 квітня о 12:00 у великому конференц-залі готелю Aloft

Захід відбудеться 23 квітня 2019 року о 14:00 у приміщенні PinchukArtCentre

Дві з п’яти стрічок, що увійшли до альманаху – «Штангіст»  та «В радості і тільки в радості»  – створені за підтримки Держкіно

Все события

Сейчас в производстве

Максим Оса
Компания-производитель:
ПП «Кіностудія дитячих та юнацьких фільмів ім. О.О. Ханжонкова»
Жанр:
Ігровий, історичний детектив
Режиссер:
І. Сауткін
Автор сценария:
І. Роздобудько, О. Мамедов
Посмотреть все