ЗВІТ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ РОБОТИ ДЕРЖКІНО У 2011-2012 РОКАХ

 

Протягом 2011-2012 років робота Держкіно була спрямована на закладання фундаменту державної політики у сфері кінематографії, забезпечення правового регулювання суб’єктів кінематографії, забезпечення державної підтримки кіновиробництва, підготовку проектів регуляторних та інших актів законодавства в сфері кінематографії.

У 2013-2014 роках Держкіно планує посилити вплив на розвиток галузі шляхом успішної реалізації державної політики, що дозволить підняти престиж галузі та імідж України в цілому.

 

І. ЗАГАЛЬНИЙ СТАН ГАЛУЗІ

·          В Україні діє близько 400 кінозалів, продовжується будівництво  багатозальних кінотеатрів-мультиплексів.

·          Зростає валовий збір від кінопоказів: у 2012 році валовий збір збільшився на 3 відсотки у порівнянні з 2011 роком.

·          В Україні зареєстровано 2,6 тис. суб’єктів кінематографії. З них 263 виробників, 132 розповсюджувача, 2206 демонстраторів фільмів.

·          Податковим Кодексом України до 1 січня 2016 року запроваджені пільги по відношенню до національного фільму.

·          До 1 січня 2016 року звільнені від сплати земельного податку державні кіностудії та підприємства.

 

ІІ. ВДОСКОНАЛЕННЯ НОРМАТИВНО-ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ

Протягом  2011 - 2012 року Державним агентством України з питань кіно проводилася робота із вдосконалення та приведення у відповідність до вимог діючого законодавства нормативно-правових актів у галузі кінематографії. Було розроблено та прийнято 10 законодавчих та нормативно – правових актів. Розроблено 11 проектів законодавчих та нормативно – правових актів.  

Проблемним питанням залишається відсутність Державної програми розвитку національної кіноіндустрії. Розроблена Держкіно концепція вказаної Програми залишається непогодженою Мінекономіки та Мінфіном.

 

ІІІ. ВИРОБНИЦТВО ФІЛЬМІВ

Починаючи з 2010 року сформувалася позитивна тенденція щодо збільшення обсягів державного фінансування, що дозволило включити до Програми виробництва та розповсюдження національних фільмів більше 100 кінопроектів.

У 2011 році за рахунок програми  «Створення та розповсюдження національних фільмів» було профінансовано робіт та послуг на загальну суму близько 95,9 млн.грн.

У 2012 році із запланованих 163 мільйонів гривень, фактично було профінансовано 137,4 мільйонів гривень, з них:

·          99,7 млн. грн. за державним замовленням;

·          37,7 млн. грн. за державної фінансової підтримки.

Протягом 2012 року було завершено виробництво:

·          11 ігрових фільмів ( з них 6 фільмів-дебютів);

·          9 неігрових фільмів;

·          37 серій анімаційних серіалів;

·          23 літописних матеріали;

·          Закінчені знімальні періоди 13 фільмів.

У разі продовження стабільного фінансування галузі у 2013-2014 роках буде збережено позитивну динаміку щодо збільшення кількості завершених виробництвом проектів. Зокрема у 2013 передбачається завершення виробництва 25 ігрових, 20 анімаційних та 39 неігрових фільмів (з них 24 літописні матеріали).

Держкіно проведено реформу системи відбору кінопроектів, що претендують на державне фінансування.  Новий конкурс працює за вимогами продюсерського підходу до кіновиробництва - від початку створення фільму до просування його до глядача. Основне досягнення - відкритість і демократичність процедури проведення конкурсу.

 

IV. ЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ

Держкіно спільно з Національною кіностудією ім. О. Довженка та Національним центром Олександра Довженка за звітний період було відреставровано 63 класичних українських фільми (30 з них становлять 90% усіх відомих українських німих фільмів). У 2013-2014 заплановано відреставрувати більше 40 українських фільмів. В наступні роки планується укомплектувати фільмофонд вихідними матеріалами всіх українських фільмів, відсутніх в Україні, для створення вичерпної колекції українського кіно.

Задля сприяння створенню й модернізації виробничих потужностей у кіногалузі було створено лабораторію з обробки кіноплівки та тиражування фільмокопій в Національному  центрі імені Олександра Довженка.

В рамках стратегічної програми відновлення та презентації творів української кінокласики для широкої аудиторії у 2011-2012 роках було проведено близько 20 громадських заходів.

 

V. МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО

У 2011-2012 роках українське кіно було представлене своїми стендами на Берлінському, Каннському та Московському міжнародних кінофестивалях.

За державної підтримки були успішно проведені міжнародні кінофестивалі «Молодість», «Крок», Одеський міжнародний кінофестиваль, «Відкрита ніч», «Українські альтернативи».

У 2012 році Державним агентством України з питань кіно було вперше видано «Український кіногід» англійською мовою. Вказаний каталог зібрав усю актуальну інформацію про кіногалузь України, яка може зацікавити іноземних представників.

 

У 2011 році забезпечено укладення Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Французької Республіки про спільне виробництво фільмів. За повідомленням Міністерства закордонних справ України, вказана Угода набрала чинності 25 червня 2012 року.

Ведеться робота щодо укладення міжурядових Угод про спільне виробництво і співробітництво у сфері кінематографії з Аргентинською Республікою, Королівством Марокко, Державою Ізраїль, Грузією.

 

 

VІ. РЕГУЛЯТОРНА ДІЯЛЬНІСТЬ

 

Протягом 2012 року Державним агентством України з питань кіно видано державних посвідчень на 11538 назв, з них: для кінотеатрального прокату - на 239 назв,  показу каналами ТБ України - на  9159  назв,  для домашнього та комерційного відео - на 2140  назв.

Експертною комісією з питань розповсюдження і демонстрування фільмів Державного агентства України з питань кіно переглянуто 655 фільмів (за зверненням: дистрибуторських компаній – 552 фільми,  правоохоронних органів - 103 фільми, з них заборонено  - 34).

Відповідно до п.19 Положення про Державне агентство України з питань кіно, затвердженого Указом Президента України від 6 квітня 2011р. №404/2011, Держкіно України, здійснює контроль за дотриманням  законності  прокату, тиражування,  розповсюдження, публічного показу або демонстрування фільмів,  а  також виконання умов, передбачених  прокатним посвідченням, у межах своєї компетенції, шляхом проведення планових щоквартальних перевірок кінотеатрів м.Києва. У 2012 р. Держкіно України було проведено 16 планових перевірок кінотеатрів м.Києва. Порушень зафіксовано не було, протоколи не складено.

Окрім того, місцеві органи управління кінематографією забезпечують проведення перевірок  зазначених правил в регіонах та надають відповідну інформацію щоквартально.