Regulation of the expert committee

ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО УКРАЇНИ З ПИТАНЬ КІНО
Н А К А З
24.11.2011 м. Київ №27
Про затвердження нової редакції Регламенту роботи Експертної комісії з питань кінематографії

З метою удосконалення роботи Експертної комісії з питань кінематографії

НАКАЗУЮ:

1. Викласти Регламент роботи Експертної комісії з питань кінематографії, затверджений наказом Держкіно України від 08.06.2011р. №7, у новій редакції (додається).
2. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

Голова Катерина Копилова


ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного агентства України з питань кіно
Від 24.10.2011 року № 27

РЕГЛАМЕНТ
роботи Експертної комісії з питань кінематографії Державного агентства України з питань кіно

Цей регламент визначає порядок роботи Експертної комісії з питань кінематографії (далі - Комісія) з розгляду кінопроектів, що представляються до Держкіно України для включення до Програми виробництва та розповсюдження національних фільмів (далі - Програма) з метою отримання державного фінансування за державним замовленням та державною фінансовою підтримкою або, що включенні до Програми і реалізації за державним фінансуванням.

Регламент розроблений відповідно до Порядку конкурсного відбору кінопроектів для формування Програми виробництва та розповсюдження національних фільмів, затвердженого наказом Міністерства культури України від 26.04.2011 № 30, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 08.06.2011 № 687/19425 (далі - Порядок), та Положення про Експертну комісію з питань кінематографії.

1. Порядок представлення проектів
1.1. На розгляд Комісії представляються проекти ігрових, анімаційних, неігрових фільмів (далі - кінопроект)
1.2. Кінопроект (відповідно до умов та стадії його реалізації) приймається до розгляду за наявності повного комплексу документів і матеріалів, передбачених у додатках 1, 2, 3, 4, до Порядку.
1.3. Подані на конкурсний відбір документи і матеріали не рецензуються і заявнику не повертаються.
1.4. Комісія не проймає будь-які клопотання або відгуки на кінопроект, здатні вплинути на оцінку його членами Комісії.

2. Процедура розгляду кінопроектів
2.1 Розгляд кінопроектів здійснюється в порядку їх надходження до Держкіно України.
2.2 Держкіно України організовує розгляд кожного кінопроекту членами Комісії.
2.3 Кількість членів Комісії, що залучаються до індивідуального розгляду кінопроекту, має бути не менше семи або визначається Головою Комісії чи заступником Голови Комісії, виходячи із специфіки роботи Комісії.
2.4 Стосовно кінопроекту, що перебуває у виробництві на будь-якому окремому етапі (періоді), в тому числі завершальному, експертні оцінки надаються членами Комісії після перегляду відзнятого матеріалу фільму.
2.5 Розгляд кінопроектів членами Комісії здійснюється на конкурсній основі.
2.6 Конкурсний відбір проводиться в два етапи.
2.7 На першому етапі члени Комісії протягом шести тижнів з моменту отримання заявки на участь у конкурсному відборі проводять оцінювання кінопроектів та приймають рішення щодо можливості допуску кінопроектів суб’єктів продюсерської системи України (далі - Виробники) до другого етапу конкурсного відбору.
2.8 Для оцінювання кінопроекту не першому етапі конкурсного відбору членами Експертної комісії заповнюється картка експертної оцінки кінопроекту, який претендує на включення до програми виробництва та розповсюдження національних фільмів, щодо допущення до другого етапу конкурсного відбору (Додаток 5 до Порядку).
2.9 За результатами першого етапу конкурсного відбору Держкіно України протягом 5 днів з моменту отримання останнього висновку експерта формує перелік кінопроектів, допущених до другого етапу конкурсного відбору.
2.10 До участі у другому етапі конкурсного відбору включаються кінопроекти, які за результатами оцінювання членами Комісії, що брали участь в експертизі, отримали найбільшу кількість позитивних оцінок.
2.11 Перелік кінопроектів, допущених до участі у другому етапі конкурсного відбору, затверджується наказом Держкіно України та розміщується на його офіційному веб-сайті.
2.12 Другий етап конкурсного відбору розбивається на презентаційні сесії (презентаційна сесія ігрових, дитячих, неігрових, дебютних та анімаційних кінопроектів).
2.13 Експерти, які є продюсерами або авторами поданих кінопроектів, автоматично відсторонюються від участі у роботі відповідної презентаційної сесії.
2.14 На другому етапі конкурсного відбору, під час презентаційної сесії, Виробники презентують проекти, включені до переліку кінопроектів, допущених до участі у другому етапі конкурсного відбору. Презентація триває не більше 15 хвилин. Члени Комісії мають право ставити Виробнику питання щодо презентованого кінопроекту.
2.15 В день завершення другого етапу конкурсного відбору члени Комісії заповнюють висновок експертної оцінки кінопроекту, що претендує на включення до програми виробництва та розповсюдження національних фільмів (додаток 6 до Порядку).
2.16 Протягом 7 робочих днів з моменту проведення другого етапу конкурсного відбору на підставі експертних висновків секретар Експертної комісії складає підсумковий протокол, який затверджується Головою Держкіно України та розміщуються на офіційному веб-сайті Держкіно України.
2.17 Засідання Комісії проводяться під час оголошення конкурсів кінопроектів та у разі потреби.
2.18Засідання Комісії веде Голова Комісії або Заступник Голови Комісії.

Голова Державного агентства України з питань кіно
К.О.Копилова

Events

Запрошуємо на прес-заходи та гала-прем’єру створеного за підтримки Держкіно історичного екшну режисера Зази Буадзе «ЧЕРВОНИЙ», які відбудуться 23 серпня в кінотеатрі «Оскар», ТРЦ GULLIVER

Запрошуємо молодих українських кінематографістів до участі в майстер-класах документального кіно "Молоді про Європу". Цикл зустрічей і майстер-класів у Польщі та Україні триватиме з вересня по листопад 2017 року, участь у проекті безкоштовна

10 серпня в околицях селища Стара Еметівка (Біляївський район Одеської області) розпочнуться зйомки повнометражного художнього фільму «Антон». Запрошуємо журналістів взяти участь у прес-турі з нагоди початку зйомок

3 серпня, на території аеропорту «Бориспіль», термінал D, початок о 17:30

Засідання пройде 24 липня о 17:00 в кінотеатрі "Жовтень"

Прем'єра відбудеться 20 липня у рамках Одеського МКФ

Показ відбудеться 8 липня о 15:00 у приміщенні Слов’янської міської бібліотеки 

4 липня 2017 року о 17:00 компанія Pronto Film запрошує на знімальний майданчик фільму Анатолія Матешка «Фокстер & Макс» на «Арт-заводі Платформа», вулиця Біломорська 1. Стрічка створюється за підтримки Держкіно України

All events

Now in production

See all