Regulation of the expert committee

ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО УКРАЇНИ З ПИТАНЬ КІНО
Н А К А З
24.11.2011 м. Київ №27
Про затвердження нової редакції Регламенту роботи Експертної комісії з питань кінематографії

З метою удосконалення роботи Експертної комісії з питань кінематографії

НАКАЗУЮ:

1. Викласти Регламент роботи Експертної комісії з питань кінематографії, затверджений наказом Держкіно України від 08.06.2011р. №7, у новій редакції (додається).
2. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

Голова Катерина Копилова


ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного агентства України з питань кіно
Від 24.10.2011 року № 27

РЕГЛАМЕНТ
роботи Експертної комісії з питань кінематографії Державного агентства України з питань кіно

Цей регламент визначає порядок роботи Експертної комісії з питань кінематографії (далі - Комісія) з розгляду кінопроектів, що представляються до Держкіно України для включення до Програми виробництва та розповсюдження національних фільмів (далі - Програма) з метою отримання державного фінансування за державним замовленням та державною фінансовою підтримкою або, що включенні до Програми і реалізації за державним фінансуванням.

Регламент розроблений відповідно до Порядку конкурсного відбору кінопроектів для формування Програми виробництва та розповсюдження національних фільмів, затвердженого наказом Міністерства культури України від 26.04.2011 № 30, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 08.06.2011 № 687/19425 (далі - Порядок), та Положення про Експертну комісію з питань кінематографії.

1. Порядок представлення проектів
1.1. На розгляд Комісії представляються проекти ігрових, анімаційних, неігрових фільмів (далі - кінопроект)
1.2. Кінопроект (відповідно до умов та стадії його реалізації) приймається до розгляду за наявності повного комплексу документів і матеріалів, передбачених у додатках 1, 2, 3, 4, до Порядку.
1.3. Подані на конкурсний відбір документи і матеріали не рецензуються і заявнику не повертаються.
1.4. Комісія не проймає будь-які клопотання або відгуки на кінопроект, здатні вплинути на оцінку його членами Комісії.

2. Процедура розгляду кінопроектів
2.1 Розгляд кінопроектів здійснюється в порядку їх надходження до Держкіно України.
2.2 Держкіно України організовує розгляд кожного кінопроекту членами Комісії.
2.3 Кількість членів Комісії, що залучаються до індивідуального розгляду кінопроекту, має бути не менше семи або визначається Головою Комісії чи заступником Голови Комісії, виходячи із специфіки роботи Комісії.
2.4 Стосовно кінопроекту, що перебуває у виробництві на будь-якому окремому етапі (періоді), в тому числі завершальному, експертні оцінки надаються членами Комісії після перегляду відзнятого матеріалу фільму.
2.5 Розгляд кінопроектів членами Комісії здійснюється на конкурсній основі.
2.6 Конкурсний відбір проводиться в два етапи.
2.7 На першому етапі члени Комісії протягом шести тижнів з моменту отримання заявки на участь у конкурсному відборі проводять оцінювання кінопроектів та приймають рішення щодо можливості допуску кінопроектів суб’єктів продюсерської системи України (далі - Виробники) до другого етапу конкурсного відбору.
2.8 Для оцінювання кінопроекту не першому етапі конкурсного відбору членами Експертної комісії заповнюється картка експертної оцінки кінопроекту, який претендує на включення до програми виробництва та розповсюдження національних фільмів, щодо допущення до другого етапу конкурсного відбору (Додаток 5 до Порядку).
2.9 За результатами першого етапу конкурсного відбору Держкіно України протягом 5 днів з моменту отримання останнього висновку експерта формує перелік кінопроектів, допущених до другого етапу конкурсного відбору.
2.10 До участі у другому етапі конкурсного відбору включаються кінопроекти, які за результатами оцінювання членами Комісії, що брали участь в експертизі, отримали найбільшу кількість позитивних оцінок.
2.11 Перелік кінопроектів, допущених до участі у другому етапі конкурсного відбору, затверджується наказом Держкіно України та розміщується на його офіційному веб-сайті.
2.12 Другий етап конкурсного відбору розбивається на презентаційні сесії (презентаційна сесія ігрових, дитячих, неігрових, дебютних та анімаційних кінопроектів).
2.13 Експерти, які є продюсерами або авторами поданих кінопроектів, автоматично відсторонюються від участі у роботі відповідної презентаційної сесії.
2.14 На другому етапі конкурсного відбору, під час презентаційної сесії, Виробники презентують проекти, включені до переліку кінопроектів, допущених до участі у другому етапі конкурсного відбору. Презентація триває не більше 15 хвилин. Члени Комісії мають право ставити Виробнику питання щодо презентованого кінопроекту.
2.15 В день завершення другого етапу конкурсного відбору члени Комісії заповнюють висновок експертної оцінки кінопроекту, що претендує на включення до програми виробництва та розповсюдження національних фільмів (додаток 6 до Порядку).
2.16 Протягом 7 робочих днів з моменту проведення другого етапу конкурсного відбору на підставі експертних висновків секретар Експертної комісії складає підсумковий протокол, який затверджується Головою Держкіно України та розміщуються на офіційному веб-сайті Держкіно України.
2.17 Засідання Комісії проводяться під час оголошення конкурсів кінопроектів та у разі потреби.
2.18Засідання Комісії веде Голова Комісії або Заступник Голови Комісії.

Голова Державного агентства України з питань кіно
К.О.Копилова

Events

У широкий кінотеатральний прокат виходить створена за підтримки Держкіно неполіткоректна патріотична комедія Володимира Тихого «Наші Котики». Творці фільму запрошують на преспоказ та пресконференцію стрічки, які відбудуться 29 січня у кінотеатрі «Оскар», ТРЦ Gulliver

Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість» розпочав приймання заявок до Національного конкурсу. Подати свій фільм можна до 15 березня 2020 року 

Кіпрський міжнародний фестиваль короткометражних фільмів оголошує про початок прийому заявок до участі у міжнародній конкурсній програмі. Кінцевий термін приймання заявок - 1 червня 2020 року 

Пропозиції щодо кандидатур членів Експертної комісії з питань розповсюдження і демонстрування фільмів при Держкіно України із наданням короткої біографічної довідки приймаються до 14 лютого 2020 р. включно 

Асоціація кіноіндустрії України на замовлення Державного агентства України з питань кіно проводить підготовку та збір матеріалів до шоурілу українських фільмів 2019/2020 років. Дедлайн подачі інформації та відео – 25 січня 2020 року

23 січня у широкий кінотеатральний прокат виходить створений за підтримки Держкіно  кримінальний бойовик Сергія Лисенка «ЕКС». Картину знято за сценарієм лауреата премії «Коронація Слова», письменника Ярослава Яріша. Творці фільму запрошують на пресзаходи стрічки

14 січня в кінотеатрі «Сінема сіті» (вул. Антоновича, 176, ТРЦ Ocean Plaza, м. Київ) відбудеться урочиста київська прем'єра комедії «Мої думки тихі» за участі режисера Антоніо Лукіча, виконавців головних ролей Ірми Вітовської та Андрія Лідаговського, а також творчої групи фільму

Кіпрський міжнародний фестиваль короткометражних фільмів оголошує про початок прийому заявок до участі у міжнародній конкурсній програмі. Кінцевий термін приймання заявок - 1 червня 2020 року 

Оголошується конкурс на розробку дизайну українського стенду на кіноринку (EFM) Берлінського міжнародного кінофестивалю 2020 року. Дизайн також буде використаний в оформленні українських представництв на міжнародних кіноринках протягом усього року. Варіанти творчих концепцій дизайну приймаються до 28.12.2019

Для формування плану роботи Державного агентства України з питань кіно на 2020 рік Держкіно оголошує прийом заявок на проведення за підтримки Агентства фестивалів та промозаходів у 2020 році. Термін прийому заявок продовжено до 28 грудня 2019 року 

All events

Now in production

See all